Prenumeruok RSS

Webinis softas ir kiti pričindalai….

« »

Kas mane pažysta žino, kad aš tiesiog dievinu visokius super duper progravimus susiejant klientine ir serverine dalį. Kaip pavizdys dauk kam žinoma SiteSupra, Bindows ir pan. Esmė tokia kad galima padaryti vartotojo interfeisą labai panašų į įprastą “softwarinį”. Žinoma daugeliui efektų, reikia pakankamai daug kankintis kad padaryti. Kartais apsiribojama vien tik viena naršyklės versija, dėl visiems žinomų priežasčių: naršyklių skirtingas supratimas apie CSS, DOM, JavasScript ir pan…

Programavimui tokių aplikacijų man iš dalies tikrai patinka IE, mat jis turi daugiau funkcijų (deja M$ idėjos), ir lengvesnį priėjimą prie objektų, be to palaiko papildomus atributus pas elementus. Tarkim galima prie SELECT elemetno OPTION parašyti ne vien value, id atributus, bet ir sukurti savus, pavyzdziui KlientoTipoId. Iš to nauda akivaizdi kai galima papildomomis reikšmėmis pasinaudoti iš JavaScript funkcijos.

Nekalbant apie kai kurios Internet Explorer pliusus, yra  ir daug minusų dėl vartotojo patogumų, advanced patogumų ką turi mozilla paremtos naršyklės, kaip pavyzdžiui FireFox yra net 101 priežastis kodėl FireFox geriau. Gaila bet Internet Exploreris yra tas veiksnys, kuris stabdo naujų technologijų naudojimą. Juk nauja versija pasirodys su nauja windows operacine sistema, ir suksis tik joje. O tai ne kas. Visai kitas dalykas mozilla (Gecko variklis), ji pastoviai atnaujinama ir t.t. Programiniu požiūriu turi keletą pranašumų. Vienas jų XUL (Extensible User-interface Language), kur galima labai paprastai padaryti aplikacijas. Vienas pavizdyskas padaryta su tuo FileManager deja jis veikia tik su Gecko varikliu paremtom naršyklėm kaip FireFox. Veikianti pavizdį galima ir pamatyti jei turi tinkančią naršyklę. (Beja galite parsiųsti soursus nemokamai, ir instaliuoti pas save, veikia su PHP bei ASP). Mane toks dalykas veža. Iš kart matau neviena panaudojimo atvejį. Kai padarysiu kokį įdomesnį pavyzdį testo pranešiu, o jei jūs patys norite eksperimentuoti: nebloga pradžia panagriėti pavyzdžius iš XULplanet. Tad sėkmės developinant.

6 responses to “Webinis softas ir kiti pričindalai….”

 1. LG says:

  ziurejau seniau ta failu menedzeri. ideja gera, bet vis tiek nepatinka. nes neaisku, kaip bus su saugumu :) kas garantuos, kad viskas ok, ir tavo duomenys nebus paviesinti, kai isaiskes kokia klaida?

 2. wrm says:

  2LG: paranoja tau. m$ negali 100% garantuoti kad greitu metu nebus atrasta (arba gal jau yra atrasta, tik nepaviesinta) klaida, kuri leis narsyti po file system. pvz kaip su rpc buvo…

  o cia kokios dar IE funkcijos? IE tiesiog standartu, apiebreztu w3.org, nesilaiko, ko pasekoje yra vis sunkiau is jos atimti dominuojancios narsykles varda:(

 3. Vaidas Žilionis says:

  FileSystem…. tai is serverio puses :)

 4. arthur janczar, says:

  LG, manau why2liz rodydamas (duodamas nuorodą) į FileManagerį, norėjo akcentuoti XUL ir interfeisą , o ne patį filemanagerį. Px tas file manageris kaip failų manageris, jis užtat gerai padarytas, ir XUL valdo. Bet investuot į sistemos perdarymą vien ant XUL yra savižūdybė vien dėl to kad be html ir php dar ir xul ir JS kodo šmotų pilną bus… ir prisiriši prie gecko.

  pardavinėdamas produktą klientui užtat gali įgrūst ir FireFox kaip softo šmotą sukurtam admin interfeisui ir spreadint firefox

 5. pumba says:

  man tai tokie bandymai webini interfeisa visokiais workaroundais ir widgetais pritempti kuo arciau windows gui atrodo kazkaip kreivai. jeigu jau bandai viska taip tiksliai atkartoti, tai gal verta susimastyt, ar kartais ne geriau savo normalu klienta/serveri pasidaryt?

  cia as apie bindows ir panasius. webo pagrindas siaip ar taip yra (x)html, o ne scriptai kokie, ar flashas pagaliau

 6. Vaidas Žilionis says:

  niu gerai panasu i linux GUI.

  Kodel is vienos puses gerai panaudoti koki kad ir xmlhttpreqest? Ogi suatupoma kazkiek bandvidzo, sutinki? Nereikia viso page krauti… greiciau suveikia.

  be to turint gera api galima daug greiciau kurti papildomus modulius :) su valdymu daug geresniu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

> home
 • Apie mane
 • Apklausos
 • Blogas
 • Lietblogs Search
 • Nuorodos
 • Reklama mano bloge
 • Search
 • Tags
 • Testas
 • Projektai
 • Kontaktuok
 • Archyvas