Prenumeruok RSS

Mitai apie css

« »

Peržiūrėjus rytinę dozę naujienų ber bloglines aptikrau gan įdomų straipsniuką apie Mitus apie ccc. Neblogai išdėstytos mintys bravo.

Bet kaip ir kiekviena technologija turi savo trūkumus. Norint pasinaudoti teisingą svetainę naudojant css + div tikrai tai yra įmanoma. Bėda ta, kad dažnai reikia naudoti teisingus hackus, kad veiktų ant skirtingų svetainių, o tai nervija. O kas pasakys, kad nereikės rašytį hackų, kad veiktų kiti hackai? Pvz taip atsitiko su drupal.org svetainę. Pasirodo IE7 jau nebepripažysta kai kurių hackų, kurios nuėmus svetainė vėl veikia (tada žinoma IE6 rodys ne taip kaip norėtusį). [digg]

Be to css kurį dar dabar supranta daugelis naršyklių nėra tobulas. Pavyzdžiui nėra dar tokio elemento kai border-image, kuris matyt bus tik css3 versijoje. Ir dar kokia nesamonė daryti css+div dizainą tarkim 3-5 stulpelių, o kad tai pavyktų tik pasinautoti javascript. Ar čia logiška? Na gal geresni žinovai sugeba tai įgyvendinti.

Turbūt dizaineriai pasakytų dar ne vieną reikaliną dalykėlį.

Viskas būtų gerai jei css teisingai intepretuotų visos naršyklės, bet kiek jų praeina Acid2 testą? Kiek girdėjau tik safari, (lyg ir opera naujausia)

Gerai kad esu programeris, kuriam per daug nereikia žinoti css (na žinoma didelis privalumas), bet ir mums tenka kovoti dėl naršyklių skirtumų, jei naudojamas Javascript :)

Aš už CSS, bet jam iki tobulumo dar toli…..

5 responses to “Mitai apie css”

 1. Net nusistebėjau pamatęs, kad rimanto staipsnis buvo 2005 metais, galvojau kaip povelnių jis atsirado kaip naujas įrašas bloglinesuose. Pasirodo… :) dėl atnaujinimo prieš kelias dienas.

 2. Xawiers says:

  tada naudok html table images font ir pan dalykus kaip darem 2003 metais.

  o dar geriau, kaip man pasakojo vienoje firmoje, yra daroma taip: ant PS nupaisai svetaines dizaina, iskarpai, sudedi i HTML, img area apibrezi ir gatava – turi puslapi is imagu. Jei reikia ka keisti – atsidarai psd ir pakeites vel idedi i puslapi :) taip klientas uz pakeitima sumoka nemazus pinigus. O kas belieka daugiau ?

 3. Tau neatrodo kad biski nusisnekejai si karta?

 4. Xawiers says:

  :) tai kad tau netinka css+div budas – pats dedi ant css savo poste. neina padaryti 3-5 stulpeliu dizaino ir t.t.

 5. Rimantas says:

  Ačiū, ačiū :)

  Žinoma, su CSS yra problemų, bet jos daugialypės: pati technologija, naršyklės, žmonės.

  Nežinau, ar įmanoma parašyti tokią specifikaciją, kuri nepaliktų erdvės interpretavimui, o skirtinga interpretacija reiškia, kad naršyklių elgesys irgi gali skirtis.

  Aišku, dar yra pačios specifikacijos palaikymo klausimas. Nebūtų jokio vargo su kelių kolonėlių dizainu CSS, jei IE palaikytų display: table-*. Kai paprastas būdas neveikia populiariausioje naršyklėje, tenka ieškoti ne tokių elegantiškų sprendimų (nors jie nėra baisūs, kai pripranti :).

  Nevienodas CSS interpretavimas turbūt ir yra didžiausias galvos skausmas dirbant su CSS, bet nuo to padeda patirtis:

  kai žinai kur guli grėbliai, ant jų ir nebelipi.

  Su hack'ais bėda kitokia – dažniausiai jų nereikia, bet mažiau patyrę įsivaizduoja, kad problemos sprendžiamos tik taip. Kaip rašiau savo ispūdžiuose iš @media 2006, šia tema neblogai pakalbėjo Andy Budd. Hack'ą reikia pasilikti tik visiškai galutinę priemonę – ir jos prireiks labai labai retai.

  Iš kitos pusės – idealus pasaulis toks nuobodus…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

> home
 • Apie mane
 • Apklausos
 • Blogas
 • Lietblogs Search
 • Nuorodos
 • Reklama mano bloge
 • Search
 • Tags
 • Testas
 • Projektai
 • Kontaktuok
 • Archyvas