Nori gauti straipsnius el. paštu - Prenumeruok

Zend platform mini apžvalga

« »

 Vieno žmogaus prašymu (Algimanto Stancelio), bandau padaryti tumpą Zend Platformos apžvalgą. Prisipažinsiu, jo deramai dar nenaudojau, na pavadinkim tik eksperimentavimo tikslais.

Instaliavimas

Instaliuojant ZP galima pasitinkti ar ji suinstaliuos pati ir apache, PHP ar naudos jūsų susitvarkytą sistemą. Aš kažkaip labiau mėgstu pats viską susidėti, tad instaliavau tik reikalingus ZP failus. Instaliavimas yra tiesa pasakius gan paprastas, bet tiesa pasakius kažkoks bugovas. Ne vieną kartą esu install/uninstall daręs nes nebaigia sėkmingai instaliacijos. Neužregistuoja node (sekamo serverio)… na gal vėl dėl buvusios PHP 4.42 versijos bugų. (Pa defaultu ZP sistema siūlo kažkurį seną PHP 5 versiją). Kaip atrodo suinstaliuotas produktas, galite pažiūrėti oficialioje demo svetainėje. Deja ten ne visos savyės matomos.

Zend platformos instaliavimo tipai

Visų pirma reikia atkreipti dėmesį, kad ZP gali instaliuojama būti kaip web klientas (per kūrį viską koreguojat, matot) ir “registrų” klientas (kuris veikia serverio viduje registuoja klaidas ir atlieka tam tikrus veiksmus). Žinoma galima suinstaliuoti ir vieną ir kitą iškart, kas dažniausiai būna ant delevlop serverio. Vadinasi jūs galite turėti n serverių, kuriose dirba jusų projektai, ir vieną vietą kur visi duomenys sueina. Na manau tai tikrai patogu.

Kuom naudinga Zend platforma?

Manau viską galite pamatyti demo svetainėje, o tokius esminius dalykus pabandysiu apraštyti, 

Mano nuomone viską įmanoma pasidaryti ir pačiam… bet juk nevisada yra tam laiko, resursų, nevisada naudojama ta pati sistema (framework) kur esate padaręs savo klaidų gaudymo mechanizmą, arba tiesiog labai jau senas jūsų projektas (vienas iš pirmujų) ir jūs apie tai nepagalvojote. Tokiu atveju ZP tikrai gali praversti.

Galima gan aiškiau keisti PHP nustatymus, bet kam to reikia “adminas” php.ini failą sukonfiguruoja vieną kartą ur galima sakyti pamišta.

Klaidų kontrolė, kurią galima konfiguruoti. Įvykus kokiai nors klaidai ne tik gaunamas pranešimas apie klaidą tam tikroje eilutėje, bet ir jų dažnumą, matyti atitinkamus parametrus su kuriais įvyko klaida (GET,POST,COOKE…) ir visą tai susieti su Zend Studio (išspręsti problemą biški paprogramuojnat). Taip pat registruojami lėto veikimo skriptai, lėtos sql užklausos, ir žinoma galimybė registruoti jūsų pačių sukurtus klaidų tipus.

Manau esate susidūrę nors kartą, klientas sako neveikia puslapis (kažkokia klaida atsirado), tad pradedat kamantinėti kur tai įvyko, ką jis darė ir pan. Ir visa tai, kad pagauti tą vietą, kur įvyko klaida, bugas, nenumatytas atvejis… O su ZP viskas vienoje vietoje ir gan greitai surandama. Tikrai patogu.

Performance. Kodo spartinimas (naudoja papildoma ram.. na tiksliai nežinau kokie ten principai) , kešavimas (visuomet kešuojamas failo rezultatas ar pagal specifinius kriterijus, kešavimo veikimo laikas…), failų kompresija tikrai padės jūsų serveriui atlaikyti didesnius srautus ir veikti daug greičiau. Juk sutaupyti 5%  serverio resursų daug ką reiškia, kai lankytojų tūkstančiai.

Session clustering (ant windows neveikia) ir Java Brige nenagrinėjau tad nieko pasakyti negali

Kaina

Visų prima ZP (Zend platformą) galima atkreipti dėmesį į tai, kad ją galima naudoti nemokamai, jei tai yra develop serveris (na tarkim ant jūsų localhosto), bet jei norėtumėte naudoti tikrąjam serveryje už tai reikės pakloti tikrai nemažus pinigus. Be to ZP yra kaip nuomuojams softas, vadinasi po metų reikės vėl mokėti pinigus. Ar apsimoka leisti mums lietuviams tokią sumą, jums spręsti

Išvados

Ar naudingas šis produktas – manau taip, tik kaina mums lietuviams yra  tikrai gan aukšta. (Jei gerai prisimenu kainuoja apie 1000$ metams.) Jei dirbate ties dideliais projektais manau tai nebloga invsesticija. Bet spręsti jums.

2 responses to “Zend platform mini apžvalga”

 1. Dėkui už aprašymą.

  Kaip matau, patogiausias reikalas yra eventų loginimas. Padėjo tavo kode rasti vietas, kurias optimizuoti reikia, ar kur klaidos yra?

 2. Kaip minejau naudojau eksperimentavimo tikslais… :) Stipriai jo nenaudojau. Bet tikrai pavyko lengviau indefikuoti. Žinoma kai kuri kokį produktą klaidų atsiranda nemažai.. o po to jas mažini :) Manau reiktų patestuoti ant normalaus projekto… bet..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

> home
 • Apie mane
 • Apklausos
 • Blogas
 • Lietblogs Search
 • Nuorodos
 • Reklama mano bloge
 • Search
 • Tags
 • Testas
 • Projektai
 • Kontaktuok
 • Archyvas