Prenumeruok RSS

Ar mes vienintelė gyvybės forma?

« »

Heh šis įrašas bus kitoks nei kiti.. paprasčiausia kitoks pakraipos. Šiaip pamąstymai…

Esu fantastikos gerbėjas, tiksliau sakant mokslinės fantastikos. Kaip manot, kiek jose tiesos? Aš tikrai nesakau, kad ten pateikti tikri įvykiai… bet ar to tikrai negali būti? Kelionės hyper ervėje, laiku, galiausia kitos gyvybės formos. Logiškai mastant – žvaigždės tai tokios pačios saulės (na panašios), kaip ir mūsų, prie jų tikrai yra dangaus kūnų – planetų. Kadangi tokių saulių žiauriai daug, dar nekalbant apie žvaigždynus, galaktikas tikrai būtų keista, kad žemė vienintelė gyvybės forma….

Pagalvokit ką jums pasakytų išminčiai, na tarkim ir kokiais 1520 metais jei jūs pasakotumėte apie televiziją, mašinas, lėktuvus… greičiausia sudegintų kaip raganas(-ius).

Kelionės laiku? Heh manau įmanoma, reikalingas turbūt milžiniškas energijos kiekis… bet klausimas ar įmanoma pakeisti tai kas įvyko ar įvyks? Mano asmenine nuomone neįimanoma… nors tikiu, kad mes patys liko kalviai…
NSO objektai, ateiviai žemėje? Manau yra… tik klausimas ar apsimoka jiems kištis į mūsų gyvenimus? Turbūt net pats Leonardas Davinčis nelabai suprastų daugelio dabartinių technologijų… o duoti kokiam garbėtroškai imperatoriui kokią technologiją.. pravalas.

Žinoma čia jums spręsti kas gali tiesa, o kas ne… Na o jei jums sukasi panašios mintys kaip ir pas mane, galite paskaityti gan įdomių dalykėlių.

Tiesa pasakius yra nemažai bendruomienių mastančių tokiomis temomis. Yra parašyta gan įdomių straipsnių, istorijų.

Keletas dalykėlių kurie galėtų jus sudominti :)

Manau žinote, kad mūsų Lietuvių (Baltai) kalba yra pakankamai sena kalba. O ar patikėtumėte kad tai (Lietuviai!!!) gali būti Atlantų (Spėju Atlantidos civilizacijos) kažkie palikuonis… Tai pasakoja vienas lietuvis kuris buvo pagrobtas ateivių 1974 metais. (pirma ir antra dalis)

Antras įdomus radinys siejasi su Area-51 esančia amerikoje… Tai Serpo projektas kurio tikslas žmonių ir kitos gyvybės formos mainai. Apie šį projektą galima pasiskaityti tiek angliškai tiek yra lietuviškas vertimas.

Blogiausiu atveju paskaitykte tai kaip kokį fantastinio romano kūrinį… O pats negaliu teikti, kad ten melas, taip pat negaliu teikti, kad tai tiesa.. Nes galaktika per daug didelė tik mums žmonėms…

Prisiminiau vieną įvykį… būdamas kažkur 12 metų mačiau neaukštai skrendantį kažkokį objektą. Labiausia įstrigo jo keistas apšvietimas… kažkokios linijos. Prisimenu tada rašiau popierinį dienoraštį… ir parašiau, kad tai NSO. Dabar to nei paneigti nei patvirtinti negaliu… nes dažniausia atmintis iškrečia pokštus… prisimenam ne tai kas buvo iš tikrųjų, o tai kaip mes supratome patys…

Aplinko vien konspiracija :) Kažkada išaiškės tiesa. Tik ar mes jai pasiruošę…?

10 responses to “Ar mes vienintelė gyvybės forma?”

 1. Ar tikite, kad amerikiečiai pabuvo mėnulyje? Įvarios teorijos dbar skalndo… viena jų kad šaltojo karo metu – tai šalies galingumo įrodymas, tad viskas buvo surežisuota. Net keista prajus ne vienam dešimtmečiui, padidėjus technologijoms… kodėl vėl nenukeliauta? Tipo jau buvom.. ir ko mums ten vėl? Brangu žinoma… o gal yra priežasčių kodėl neskrenda.. viena teorija paskaitysite iš inkognito (lietuvio) rašinio apie jo pagrobimą…

 2. Dar vienas pamastymas. Religija. Esu katalikas, bet paskutinius kokius 5 metus pasimetęs katalikas (mokslas + religija santykiuose). Manau yra vienas Dievas tik kiekvienas (kiekviena religija) itepretuoja kitaip.

  Įdomi citata iš biblijos (rasta iternete)

  Jn 14,2 Mano Tėvo namuose daug buveinių. Jeigu taip nebūtų, būčiau jums pasakęs. Einu jums vietos paruošti.

  Ką tuo norėta pasakyt?

 3. ferveo says:

  Sveiki,

  Nors šiaip nemėgstu diskutuoti šiomis temomis, bet kadangi fizika (o ypač astrofizika) yra vienas iš mano hobi, tai pasisakysiu ir aš (nuomonė LABAI subjektyvi):

  – Mokslinė fantastika yra rašoma neatsižvelgiant į konkrečius fizikos dėsnius (tik į bendrinius/akivaizdžius), todėl joje tiesa yra atsitiktinė. Taigi juose teisybės yra tiek pat kiek ir vaikų pasakose (visgi kažkiek yra). Šiaip ne į mokslinius veikalus žiūriu skeptiškai.

  – Dėl gyvybės, klausimas kėblus. Kas gi yra gyvybė? Anglies junginiai. Taigi, jei tai vadini gyvybę, tai neabejoju, kad tokia yra. Tačiau dėl gyvybės formų turinčių DNR analogija (t.y. sugebančią tobulėti, prisitaikyti) būčiau atsargesnis. Atsakysiu taip – noriu tikėti.

  – "…dar nekalbant apie žvaiždynus, galaktikas…" – tikrai tikrai nenoriu įžeisti, tačiau būtent tokio mentaliteto žmonės (tikrai aukšto, tačiau turintys NEPILNĄ astrofizinį suvokimą) taip mąsto kaip ir Jūs. P.S. "žvaigždynai"? Kuo čia dėti 88 žmonių vaizduotės piešiniai danguje?

  – Kelionės laiku nemanau, neįsivaizduoju kaip jos galėtų egzistuoti. Vienintelis atvejis, tai "iškreipta" stringu teorija, teigianti apie paralelines visatas. T.y. būtų galimybė pereiti iš vienos visatos į kitą (taigi ir į kita laiko matą, aka, kelionės laiku). Bet, kelionės laiku, o taip pat ir teleportacija nemanau, kad turėtų reikalauti kažkokių ypatingų energijos kiekių, kaip Jūs teigiate.

  – Ar "tikiu" NSO? Trumpas atsakymas – NE. Ilgas – NEEEEEEEEEEEE.

  – Dėl Atlantidos. Hmm… Na, didžioji dalis faktų byloja, kad tai tik mitas, tačiau viena iš teorijų, kad Atlantida, pagal aprašymus (klestinti, turtinga resursais ir t.t.), galėjo iš tiesų būti ne sala Atlanto vandenyne, tačiau Indija. Taigi, jei mes sanskrito atstovai, taigi, galbūt ir atlantai. :)

  – Area-51. Viskas kas susyja su šia vieta, man kelia šypsena. Karinė JAV bazė ir tiek, nieko neišsiskirianti iš kitų 26 JAV teritorijoje. Man tik keistai atrodo "fanatikų" reikalavimai įsileisti į bazę ir įrodyti, kad ten nieko nėra… Karta ir Einšteino studentas paklausė: "Jūsų teorijos man atrodo nelogiškos, jūs man jas parodykite akivaizdžiai, praktiškai", Einšteinas atsakė – "O jūs man parodykite, kad turite sveiką protą".

  – "Nes galaktika per daug didelė tik mums žmonėms" – hmm… Millky Way'jus? Na ne toks jis jau ir didelis, 100k šm. Jei jau jame būtų nors dar viena civilizacija, tai ką jau kalbėti apie milijardus kitų…

  – Dėl Jūsų vizijos, kai buvote 12 metų, taip pat būsiu skeptiškas. Kai buvau mažas, mačiau ir Kalėdų senį, ir ateivius, ir kitus sutvėrimus. Paprasčiausiai, akys, yra tik jutimo organas, o tai ką mes matome formuoja smegenys, taigi mažas vaikas neturintis pakankamo žinių bagažo, gali matyti įvairius mistinius reiškinius.

  – Mėnulis. Manau, kad visiškas absurdas apie tai net diskutuoti. Juk net visos pasaulio valstybės (nes tuo metu, nei vėliau), įskaitant ir USSR nepateikė nė menkiausiu pretenzijų. Prisilaikau ir NASA pozicijos – buvo surengtas forumas, atsakyta į visus klausimus ir gana. Tiems kuriems reikia sąmokslų teorijų, jas ras bet kur…

  – Religijos? Hmm… Esu ateistas. Manau, kad nereikia specialios religijos, kad sugebėtum dorai ir teisingai gyventi gyvenimą.

  Papraščiausiai žmonės kartais per daug save įvertina ir mano, kad juos kažkas stebi ar jie turi kažkokių neatskleistų sugebėjimų, o nesuvokia, kad jie tiesiog yra mėsos gabalai, dėl specialiai išsidėsčiusių neuronų galvoje, galintys mąstyti. Man patinka Sokrato posakis – pratingiausias žmogus yra tas kuris žino ko nežino.

  Atsiprašau už flood'ą :)

  Pagarbiai –

 4. Dekui už puikų koment… rašydamas gal kaikur nusišnekėjau su terminai pvz žvaigždynais :) Bet esmė ta pati…

  Dėl mokslinės fantastikos. Mes esame tiek mažai ištyrinėja pačios mūsų žemės reiškinius ir pan. Ir tikrai negalima teikti kad visas mokslas koks yra teisingas. Nes atsirandus dar vienam kintamajam (na pavadinkim supratimui) viskas gali apsiversti aukštyn kojom. Be to asmeninia nuomone fizikos dėsniai galioja tam tikrom salygomis esant, kitoms salygoms kitur gali veikti kitur.

  Mes keisti sutverimai norim tikėti tuo kuo nėra ir netikim tuo kas yra ;)

  Apie žvaigdynus atsiprašau :) astrofizika, astronomija tik kažkiek domiuosi, bet tai nera mano hobis. Bet tiesa sakius sutinka nuomone.. norisi tiketi :P

 5. Merė Raili says:

  Kelionės laiku dažna sci-fi tema, tačiau dar nemačiau logiško to pavaizdavimo. Kodėl? O todėl, kad logika prieštarauja kelionei laike.

  Viskas kas yra, yra pasėkmė kokios nors priežasties. Kiekviena priežastis taip pat yra kitos, ankstesnės, priežasties pasėkmė. Taip pat kiekviena pasėkmė yra būsimos pasėkmės priežastis. Iš to seka, kad viskas yra kažko pasėkmė ir priežastis. Taigi tarkim, kad kokį nors abjektą perkeliam laiku į ateitį. Tą laiką į kurį perkėlėm objektą vadinkim "dabartimi", o dabartį – "praeitimi" (pastumkim sąvokas į ateitį). "Dabartyje" esantis objektas turi turėti priežastį (pvz. ant stalo esantis obuolys turi būti ten padėtas). Obejkto perkėlimo laike akimirką visa ervė ir laikas turi sukurti naują priežastingumo ryšį, kad "dabartyje" atsiduręs objektas turėtų priežastį. Tarkim tas priežastingumo ryšys sukuriamas "dabartyje", tačiau sutrinka "praeityje" (tikrojoje dabartyje). Jis taip pat turi būti atstatytas, bet atstatat šį ryšį, jis automatiškai sutrinka "dabartyje". Ir taip toliau. Programeriškai kalbant, užsukamas begalinis ciklas ir visata užsileakina priežastingumo ryšio pilstymui iš tuščio į kiaurą. Čia mano toks pamąstymas.

  Sci-fi kelionės yra vieno tipo. Esu objektyvus aš ir dabartis. Keliaujant laike keliauja ne atskaitos taškas, o fizinis aš. Vienuose filmuose, pvz. "Back to the Future" iš dabarties keliaujantis žmogus gali sutikti save, nes keliauja kūnas. Kituose, pvz. "The Butterfly Effect" dabarties žmogaus samonė grįžta į praeities kūną. Kai kur savęs sutikimo problema net neiškyla (paprasčiausias variantas scenaristui). Bet kokiu atveju atsiranda koks nors nelogiškumas, kuris, pagal aukščiau mano pateiktą įrodymą, yra būtinas ir neišvengiamas.

  Ateivių pagrobimai. Visi pasakojimai maždaug vienodi: didelės galvos, baisiai nemalonūs medicininiai eksperimentai, akinanti šviesa pro langą prieš pagrobiant. Visa tai tėra žmogaus psichikos "užgliučinimas" įeinant į būseną panašią į hipnozę (o gal hipnozę, neišmanau šios srities). Tos didelės galvos, tie eksperimentai tėra savo gimimo prisiminimas, gerokai primirštas (natūalu), bei susimaišęs su gyvenimo patirtimi. Hipnozė jau seniai net teismo nepripažįstama kaip objektyvus įrodymas, nes per hipnozės seansą atsiminti dalykai yra realybės ir fantazijos mišinys. Didelės galvos – suaugę žmonės, eksperimentai – kūdikio apžiūra vos gimus, akinanti šviesa pro langą – akių reakcijos į šviesą tikrinimas – prožektorius. Šitą paaiškinimą mačiau per kažkokią laidą apie ateivius

  Apie Atlantidą rašė daug kas. Pavyzdžiui praeitą vasarą viduržemio jūroje, netoli Kipro buvo atrastas nuskendęs miestas (gal žemės drebėjimas, nebeatsimenu, galima pasigooglinti), atitinkantis Platono Atlantidos aprašymą. Manau, kad Atlantida tėra pagražinti keliautojų pasakojimai apie klestinčius miestus.

  Apie Area-51 žinau tik iš X failų ir intuityviai garantuotas, kad tai tik dar viena urban legenda, kaitinanti fantaziją.

  Per kažkurią "Negali būti" laidą R. Maskoliūnas pasakojo, jog kai kurie mokslininkai tampa fantastais ir romanuose išsako savo įvairias idėjas, kurios pateiktos kaip rimtos sukeltų kolegų pajuoką. Gal todėl sci-fi ir turi savybę pildytis (Da Vinčis, Žiulis Vernas etc.).

 6. Merė Raili says:

  Oj, paskutiniame sakinyje pavyzdžiai visai ne į temą. Labai miego vakar vakare norėjau :)

 7. džibas says:

  :)

 8. Emilis says:

  Sveikas, Vaidai :-)

  pasaulyje sklando daug istorijų ir teorijų. O tu pabandyk surasti, kurios iš jų teisingos ir tikrai svarbios _tavo_ gyvenimui.

  Tarp tavo minėtų dalykų yra vienas, kuris yra visiška tiesa ir pakeitė milijonų žmonių gyvenimus kardinaliai. Tik jis netelpa į jokius rėmus, nes ir neturi tilpti. Nes pats yra rėmai, kuriuose yra visa kita :-)

  Tai Jėzus Kristus.

  I mean it.

  Aš matau ir suprantu, kad priimi tai tiesiog kaip dar vieną teoriją. Bet pabandyk išsikelti keletą hipotezių apie tai kas jis galėjo būti, tada paskaityk Naujojo Testamento evangelijas ir pabandyk įsivaizduoti kaip ten iš tikro galėjo viskas būti ir pažiūrėk kurios iš tavo hipotezių atsilaikys.

  Dėl mokslo ir religijos, tai jie derinasi. Jei atidžiau žiūri į tai, apie ką kalba mokslininkai ir apie ką kunigai. Realiai jie kalba apie skirtingus dalykus skirtingose srityse. Kai pradeda lįsti vieni į kitų sritis dorai neįsigilinę, tai ir prikalba nesamonių, ir pridaro nelaimių.

  Man vienas iš pavyzdžių, kad mokslas ir religija gali gerai derėti – Blezas Paskalis. Tas pats, kuriuo slėgis matuojamas ;-). Buvo vunderkindas, išrado ir atrado visokių dalykų fizikoj, matematikoj, gal net kompiuterių srity (1642 m. ;) ). O paskiau ėmė ir patapo labiau religijos filosofu. Nekvailas žmogus lyg ir buvo juk? Nekvailas ir liko. Būtinai pasiimk iš bibliotekos (nes knygynuose senai išparduotos) jo knygą "Mintys". Leista 1995 m. leidyklos "Aidai". Manau tau ji būtų įdomi, nes rašyta žmogaus, kurio mastymas artimesnis mokslininkams ir programuotojams nei humanitarams ;-).

  Dar, kad geriau suprastum, kaip Jėzus keičia žmonių gyvenimus,

  paskaityk Apaštalų darbų knygą:
  http://biblija.lt/index.aspx?cmp=reading&doc=
  paskaityk ką nors apie ankstyvąją bažnyčią:
  http://www.patogupirkti.lt/book/book.asp?ISBN=998
  paskaityk kokias dabar gyvenančių žmonių istorijas:
  http://gyvybesversme.org/MusuIstorijosKostas.htm
  Aš panašių žmonių pažįstu tiesiogiai. Čia ne kokios išgalvotos istorijos. Dažnas katalikų kunigas ar vienuolis yra tokia istorija (juk reikia būt pakankamai trenktu, kad atsisakytum merginų, nuosavybės, leistumeis, kad tavė mėtytų gyventi ir dirbti po visą svietą).

  Pabandyk save įsivaizduoti tuose linkuose aprašytų žmonių padėtyje. Paklausk savęs "kurių galų taip elgtis?". Manau, pamatysi, kad tai tikriausiai daug svarbiau už visus gyvus ar negyvus sapnus :-).

 9. inkognito says:

  Mano pasakojime,tikri įvykiai,kurie man nutiko 1974m. ,ir papasakojau tiek kiek man grąžino atmintis.

  Karkartėmis ir aš pagalvoju kad, tai sapnas tačiau esantys mano kūne svetimkūniai-inplantai man neleidžia viso to laikyti sapnu.

  Inplantai tai fizinis įrodymas kad tai buvo realybė ir jos negali paneigti jokie skeptikai

 10. Proo says:

  Sveiki. Pastebejau, kad neisvengete temos "kelione laiku". pateiksiu as jums wiena hipoteze kurios laikausi pats (pamastymui). Manau esat visi mate daug fantastiniu filmu ape keliones laiku…. kas jose buna pabrezema..? laiko luziai, iskreipimas, kelewimas kazkuo… mistiniai laiko tuneliai… bet viskam reikalinga milziniskas energijos kiekis. pamirskit tai… vieninteis dalykas galintis iskeipti laika yra trauka. (placiau paskaitinekit jai noresit padiskutuot).

  Keliones laiku egzisuoja ir jos tikrai imanomos, bet tai ne fizinis kunu judejimas laiko materija, laikas yra paweldimas… galime sugrysti i praeiti sawo pasamones deka, (nemaisykit su meditacija) yra biologinis terminas DNR juose yra uzkoduoama wisa informacija ir perduodama palikuonims. tai ir yra "prietaisas" keliauti laiku. tik deje zmones dar nesugeba isnaudoti to ka turi savyje.

  Dekui uz demesi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

> home
 • Apie mane
 • Apklausos
 • Blogas
 • Lietblogs Search
 • Nuorodos
 • Reklama mano bloge
 • Search
 • Tags
 • Testas
 • Projektai
 • Kontaktuok
 • Archyvas