Patiko? Prenumeruok el. paštu

E-PETICIJA DĖL BALSAVIMO INTERNETU

« »

Šiuo metu mūsų šalyje įstatymais įtvirtinti tik du balsavimo būdai – išankstinis balsavimas paštu ir balsavimas rinkimų apylinkėje rinkimų dieną. Rinkėjai, negalintys pasirinkti vieno iš šių būdu, praranda galimybę pasinaudoti rinkimų teise. Sparčiai vystantys informacinėms technologijoms, šią galimybę galėtų suteikti papildomas balsavimo būdas – balsavimas internetu.

Balsavimas internetu – nuotolinio elektroninio balsavimo būdas, kai rinkėjas gali išreikšti savo valią rinkimuose ar referendume naudodamasis interneto ryšiu, bet kurioje vietoje, kur yra interneto prieiga.

Jei pritariate šiai minčiai, kviečiu ir jus balsuoti .

Kadangi po mažu įsigalioja e-parašas, e-deklracija manau būtų visai paprasta daryti e-peticija visai kitaip. Pasirašymas vyktų per e-banko autorizacjas kaip pavizdys. Tam jau sistema sukurta (e-deklaravimui).

10 responses to “E-PETICIJA DĖL BALSAVIMO INTERNETU”

 1. pumba says:

  neprisimenu, kurioj saly, bet padarius balsavima online, aktyvumas sumazejo. nes rinkejai nebesijaute darantys kazka svarbaus salies naudai, nes viskas taip paprasta, kad net nereikia niekur eit. mazdaug taip :)

 2. Emilis says:

  Alternatyviai kviečiu NEpasirašyti šitos peticijos, nes:

  1. Balsavimas yra demokratijos ir valstybės pagrindas, ir jokia jo dalis negali būti atiduota į verslo rankas (t.y. autorizacija per bankus ar panašiai).

  2. Kiek teko stebėti naujienas internete, valstybės institucijos (įvairiose pasaulio vietose) neturi pakankamai kompetencijos užtikrinti tokio balsavimo būdo patikimą ir saugų veikimą. Įvertinant korupcijos lygį Lietuvoje, manau tai kas atsitiktų pas mus būtų dar blogiau.

  3. Leidus tokį balsavimo būdą, balsavimo sistema taps žymiai mažiau skaidresnė už dabartinę ir nebebus galima pakankamai lengvai patikrinti klastojimo atvejų. Tuo pačiu kaip piliečiai nebegalėsime būti tikri, kad valdžioje tie patys žmonys, kuriuos išrinko tautos dauguma.

  Nors ir kokia neefektyvi būtų dabartinė "rankinė" sistema — ji žymiai labiau skaidresnė ir patikimesnė.

  Gal kas galite ir norite sukurti alternatyvų balsavimą?

 3. Aurimas says:

  Jo galima sms, is vieno numerio ne daugiau 5 balsu, kaina 2Lt

 4. Siaip vieno zmogaus nuomonė
  http://www.kasparas.net/bankvote-ata-esig.html

  Bet kokiu atveju aš už e-balsavimus, e-deklracijas e-****. Tik tam turi būti padaryta gera sistema ir iki galo.

 5. TauAs says:

  Estijoje jau yra toks dalykas o pas mus dar ne. atsiliekam…

 6. Aphex says:

  2 Emilis: apie popierinio balsavimo skaidrumą gali kalbėti jei nei karto nematei kaip tai vyksta. Po to kai balsą įmeti į urną jį skaičiuoja komisijos, kurios dažniausiai būna sudarytos iš "savanorių". Skaičiuojant daromos įvairios pertraukėlės, kurių metu balsų skaičiavimo patalpoje neretai lieka 1 žmogus ar keli žmonės…

  Iš kitos pusės, dažniausi korupcijos atvejai pasitaiko nuo didžiųjų miestų nutolusiose rinkimų apygardose, kur kompiuterizacijos lygis žemas, taigi popieriniai rinkimai ten kaip vyko taip ir vyks…

 7. Emilis says:

  Aphex> neskleisk FUD'o. Esu buvęs ne vienuose rinkimuose (bent 3-juose) tiek komisijos nariu, tiek stebėtoju.

  Nebūna jokių pertraukėlių kai balsadėžė būtų palikta tik 1 žmogaus priežiūroje.

  Paprastai komisijų narius ir stebėtojus į apylinkes pasiūlo partijos. Tos partijos dažniausiai labai pjaunasi ir nepasitiki vienos kitomis.

  Tai jau patikėk stebėtojai stebi viską kur tik gali prisikabint.

  Atsimenu per paskutinius seimo rinkimus (2004) paksininkai buvo labai aršūs ir bandė kabinėtis prie mažiausių smulkmenų — vien todėl, kad propagandiškai jiems tai buvo naudinga — turėti pagrindą paskelbti, kad rinkimai vyko apgaulingai.

  Pats kiek buvau stebėtoju irgi negailėdavau vargšų komisijos narių :-). Patikimumą gi reikia užtikrinti.

  Užtat po to ir drąsiai galėdavau teigti, kad kiek galėjau sužiūrėjau viską, kad nebūtų klastojama.

  Patariu visiems susidomėjusiems eiti stebėtojais į kitus rinkimus — taip patys galėsite įsitikinti kiek viskas vyksta skaidriai.

 8. […] Ilgokai žadėjau pateikti platesnę savo nuomonę dėl balsavimo internetu. Komentavau ir vienur, ir kitur. […]

 9. […] Šaunuolis Emilis padarė e-peticiją prieš balsavimą internetu. Kai vieni balsuoja už kiti – pagalvoja ar jo balso nepanaudos kitais tikslais. Juk balsavimo neis sukontroliuoti vien kompiuteriais. Vienzo kol mūsų duomenys nesaugūs – reik susilaikyti nuo tokių dalykų. Manau pirma reik turėt sąžiningus politikus, gerus specialistus ir stiprią vidaus struktūrą. Dabar skandalas po skandalo, bardakas po bardako. […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

> home
 • Apie mane
 • Apklausos
 • Blogas
 • Lietblogs Search
 • Nuorodos
 • Reklama mano bloge
 • Search
 • Tags
 • Testas
 • Projektai
 • Kontaktuok
 • Archyvas