Patiko? Prenumeruok el. paštu

KET pakeitimai. Informacija apie “Šeimos narys gali mokyti vairuoti”.

« »

Parašius apie pakeitimus KET, mano svetainę tiesiog atakuoja google užklausos apie KET pakeitimus.

Labiausiai turbūt ieškoma informacija apie šį teiginį:

260. Mokyti vairuoti motorinę transporto priemonę keliuose turi teisę asmuo, atitinkantis vairavimo instruktoriui keliamus reikalavimus, kuriuos nustato Susisiekimo ministerija. Mokymo metu vairavimo instruktorius visada privalo su savimi turėti dokumentą, patvirtinantį, kad jis turi teisę mokyti vairuoti. Mokyti vairuoti keliuose šeimos narius, siekiančius įgyti teisę vairuoti B1 ar B kategorijų transporto priemones, leidžiama Susisiekimo ministerijos nustatyta tvarka.

Neaišku kas ir kaip. O visai neseniai išaiškėjo tikslus atsakymas.

Gruodžio 29 d. Susisiekimo ministras Algirdas Butkevičius įsakymu patvirtino Šeimos narių, siekiančių įgyti teisę vairuoti B1 ir B kategorijų kelių transporto priemones, mokymo vairuoti keliuose tvarkos aprašą.

Tvarkos aprašas nustato reikalavimus šeimos nariams, siekiantiems įgyti teisę vairuoti B1 ir B kategorijų kelių transporto priemones, ir juos mokantiems šeimos nariams, taip pat šeimos narių praktinio vairavimo mokymui naudojamų kelių transporto priemonių reikalavimus, praktinio vairavimo mokymo sąlygas ir tvarką.

Nustatyta, kad šeimos vairavimo instruktorius (kuris moko kitą šeimos narį) mokinį, siekiantį įgyti teisę vairuoti B1 ar B kategorijų transporto priemones, praktinio vairavimo galės mokyti tik po mokymo kurso baigimo vairavimo mokykloje, kai mokinys turi vairavimo mokyklos išduotą mokymo kursų baigimo liudijimą ir pageidauja prieš vairavimo egzaminą įtvirtinti savo praktinio vairavimo įgūdžius.

Mokyti mokinį praktinio vairavimo galės tik ne mažiau kaip 5 metų B kategorijos transporto priemonių vairavimo stažą turintis asmuo. Mokymui bus draudžiama naudoti tokias transporto priemones, kuriose stovėjimo stabdžio valdymo svirtis įrengta ne tarp vairuotojo ir keleivio sėdynių. Praktinio vairavimo mokymo metu transporto priemonės priekyje ir gale turės būti paženklintos aiškiai matomais skiriamaisiais ženklais „M“, kaip nurodyta Kelių eismo taisyklėse.

Mokymo metu šeimos vairavimo instruktorius pareigūnams pareikalavus privalės pateikti vairuotojo pažymėjimą, transporto priemonės registracijos, valstybinės techninės apžiūros ir draudimo dokumentus bei dokumentus, įrodančius, kad šeimos vairavimo instruktorius ir mokinys yra šeimos nariai.

Mokinys pareigūnams pareikalavus privalės pateikti asmens dokumentą su nuotrauka, vairavimo mokyklos išduotą mokymo kursų baigimo liudijimą. Per dieną mokinį praktinio vairavimo rekomenduojama mokyti ne daugiau kaip 3 valandas.

Už Kelių eismo taisyklių ir šio tvarkos aprašo reikalavimų laikymąsi praktinio vairavimo mokymo metu atsako šeimos vairavimo instruktorius.

Tad mielo kolegos, gero vairavimo. Informacija apie tai paimta iš Susisiekimo ministerijos svetainės.

220 responses to “KET pakeitimai. Informacija apie “Šeimos narys gali mokyti vairuoti”.”

 1. Lukas says:

  Gerai tam kas turi šeimos narį, kuriam jau >5 m. stažo. O ką daryti tiem, kas neturi šeimos narių? Nejaugi netinka tetos, dedės (pamotės, įtėvai) ir pan? …

 2. irena says:

  gal galite pasakyti ar gali mokyti vairuoti vyras su kuriuo gyvenu 10 metų bet nesame susituokę.

 3. Augustė says:

  Sveiki. Man 15 metu, kai bus 16 metu noreciau laikyt b1 kategorijos teises. Ar kai išsilaikai teise gali važineti tik su suaugusiu, ar ne?

  Labai prasau atsakykit, nes automobilis bus mano gimtadienio dovana ir as labai jos laukiu ;D

 4. R says:

  Sveiki, man 17m ar galiu laikytis teises? ar mokykla isduos lapa, kad jas issilaikiau ir galiu vazinetis su seimos nariu?

 5. Kristina says:

  Sveiki, gal kas nors turite informacijos ir galetumet pagelbeti mano atveju? Baigiau vairavimo kursus mokykloje ir islaikiau valstybinius teorijos egzaminus. Bet dar noreciau pavazineti pries praktini egzamina. Situacija tokia, jog neturiu pinigu moketi firmom uz 1,5val. po 70lt. Galetu mane mokinti "vyras", bet stai problema – mes gyvename nesusituoke jau 16 metu! Daugiau giminiu neturiu kurie turetu daug metu teises ir galetu man padeti igauti vairavimo igudziu. Turim sunu, pagal istatymus nors ir nesam susituoke bet praktiskai viskas galioja kaip susituokusiem, jei du liudininkai patvirtintu jog mes kartu gyvename ne maziau nei du metus (na cia jei ne duok dieve kiltu konfliktu).. Tai ka dabar, jei sustabdytu mus keliukai, tuo metu kai mane mokina vairuoti vyras, tai aiskiai baudu uztrauktu, ar cia reiktu su jais per kaimynus vaikscioti ir irodineti musu "rysi".. Todel gal zinote, gal imanoma kazkur koki leidima gauti, leidzianti mano neoficialiam vyrui man padeti igauti vairavimo igudziu?

 6. henrika says:

  norejau pasiteirauti ar mokomojoje masinoje kuria mokina vairuoti seimos narys gali buti ir kitu asmenu be mokinio ir mokytojo. ar galima vaziuoti su vaiku.

 7. Arturas says:

  jei mano Mama turi didesni nei 2 metu vairavimo staza ar ji gali mane (man 14 metu) mokyti vairuoti gatvese, turint uzsidejus mokinio zenkla o ne vairavimo aikstelese??!

 8. marius says:

  o ar galiu wairuoti su m zenklais jai mano mokykliniui apie 5 metai?

 9. Dovilė says:

  Aš turiu klausimėlį. Galbūt žinote, ar mašinoje privalo būti tik du asmenys: mokantysis šeimos narys ir mokinys? Važiuojant mašina daugiau žmonių jau gręsia nuobaudos?

 10. viktorija says:

  Laba diena,
  ar galėtų mane mokyti vairuoti mano dėdis? Ir jei taip, tai kur ir kokius dokumentus reikia susitvarkyti? aš jau baigiau vairavimo mokyklą, o jis stažo turi daugiau kaip 5 metus.
  Ačiū

 11. Vitalijus says:

  Ar galiu mokinti savo suzadetine vairuoti???? as turiu daugiau nei 5 metai staža, o ji turi visus dokumentus :))

 12. Aras says:

  Kaskas klause ar gali ujai viras yra. jai jus jau turite vaika tai manau parodykit vaiko pazimejima ir jai ten jusu abeju yrasyti vardai ir vaiko vardas, tai mano nuomone pakankamas faktas kad Jus seima. Dedes teto, nepamirskit kad tia jau ne seima o gymines. aisku galetu istobulinti si istatima iki tuo kad ir kiti artimeji galetu mokiti. Nes istesu turetu buti asmuo kuris sutinka priimti atsakomibe uz mokini gali mokynti vairuoti. bet pagalvokim ka veiks vairavimo mokyklos kai visi puls vazineti uz su savais. Kai as laikiau teises tai as susikaupiau pinigus ir samdziaus vairuotoja, o ikitol kol neturejau pinigu masciau kad dar neuzsidirbau sau tokei prabangai :)

 13. mancikas says:

  o nereikia išlaikyti teorijos egzamino, kad butu galima vairuotu su seimos narius kuris turi daugiau nei 5 metu staža?

  PRAŠAU ATSAKYTI :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

> home
 • Apie mane
 • Apklausos
 • Blogas
 • Lietblogs Search
 • Nuorodos
 • Reklama mano bloge
 • Search
 • Tags
 • Testas
 • Projektai
 • Kontaktuok
 • Archyvas