Prenumeruok RSS

KET pakeitimai. Informacija apie “Šeimos narys gali mokyti vairuoti”.

« »

Parašius apie pakeitimus KET, mano svetainę tiesiog atakuoja google užklausos apie KET pakeitimus.

Labiausiai turbūt ieškoma informacija apie šį teiginį:

260. Mokyti vairuoti motorinę transporto priemonę keliuose turi teisę asmuo, atitinkantis vairavimo instruktoriui keliamus reikalavimus, kuriuos nustato Susisiekimo ministerija. Mokymo metu vairavimo instruktorius visada privalo su savimi turėti dokumentą, patvirtinantį, kad jis turi teisę mokyti vairuoti. Mokyti vairuoti keliuose šeimos narius, siekiančius įgyti teisę vairuoti B1 ar B kategorijų transporto priemones, leidžiama Susisiekimo ministerijos nustatyta tvarka.

Neaišku kas ir kaip. O visai neseniai išaiškėjo tikslus atsakymas.

Gruodžio 29 d. Susisiekimo ministras Algirdas Butkevičius įsakymu patvirtino Šeimos narių, siekiančių įgyti teisę vairuoti B1 ir B kategorijų kelių transporto priemones, mokymo vairuoti keliuose tvarkos aprašą.

Tvarkos aprašas nustato reikalavimus šeimos nariams, siekiantiems įgyti teisę vairuoti B1 ir B kategorijų kelių transporto priemones, ir juos mokantiems šeimos nariams, taip pat šeimos narių praktinio vairavimo mokymui naudojamų kelių transporto priemonių reikalavimus, praktinio vairavimo mokymo sąlygas ir tvarką.

Nustatyta, kad šeimos vairavimo instruktorius (kuris moko kitą šeimos narį) mokinį, siekiantį įgyti teisę vairuoti B1 ar B kategorijų transporto priemones, praktinio vairavimo galės mokyti tik po mokymo kurso baigimo vairavimo mokykloje, kai mokinys turi vairavimo mokyklos išduotą mokymo kursų baigimo liudijimą ir pageidauja prieš vairavimo egzaminą įtvirtinti savo praktinio vairavimo įgūdžius.

Mokyti mokinį praktinio vairavimo galės tik ne mažiau kaip 5 metų B kategorijos transporto priemonių vairavimo stažą turintis asmuo. Mokymui bus draudžiama naudoti tokias transporto priemones, kuriose stovėjimo stabdžio valdymo svirtis įrengta ne tarp vairuotojo ir keleivio sėdynių. Praktinio vairavimo mokymo metu transporto priemonės priekyje ir gale turės būti paženklintos aiškiai matomais skiriamaisiais ženklais „M“, kaip nurodyta Kelių eismo taisyklėse.

Mokymo metu šeimos vairavimo instruktorius pareigūnams pareikalavus privalės pateikti vairuotojo pažymėjimą, transporto priemonės registracijos, valstybinės techninės apžiūros ir draudimo dokumentus bei dokumentus, įrodančius, kad šeimos vairavimo instruktorius ir mokinys yra šeimos nariai.

Mokinys pareigūnams pareikalavus privalės pateikti asmens dokumentą su nuotrauka, vairavimo mokyklos išduotą mokymo kursų baigimo liudijimą. Per dieną mokinį praktinio vairavimo rekomenduojama mokyti ne daugiau kaip 3 valandas.

Už Kelių eismo taisyklių ir šio tvarkos aprašo reikalavimų laikymąsi praktinio vairavimo mokymo metu atsako šeimos vairavimo instruktorius.

Tad mielo kolegos, gero vairavimo. Informacija apie tai paimta iš Susisiekimo ministerijos svetainės.

220 responses to “KET pakeitimai. Informacija apie “Šeimos narys gali mokyti vairuoti”.”

 1. domas says:

  as laikau A,B.C1 kategorija vairavimo mokykloje vaziuosiu tik jauciu po lieps 1d tai vistiek gausiu tik laikinas teises?nes kazkaip girdejau jei C1 laikai tai jau bus geros teises.

 2. Simas says:

  Laba diena, norejau paklausti man dabar yra 17 metu, truksta 9 men iki 18 , as galeciau dabar issilaikyti mokyklinius egzaminus, ir vazinetis su tevu, kuris turi 5m staza, o kai liks menuo iki 18 eiti i regitra ir issilaikyti teises ? Aciu.

 3. domas says:

  nieko tau neiseis,nes vairavimo mokyklos neisdiuoda vairavimo mokyklos baigimo pazimejimo be 18 meteliu…

 4. Marius says:

  Mokyklos isduoda pazymejima likus menesiui iki 18, nes teorijos egzamina Regitroje galima laikyti likus lygiai menesiui iki 18 metu. O mokytis mokykloje galima pradeti nuo 17 metu, tik pazymejima gausi veliau. Svarstant kainos atzvilgiu, manau jos kils dar daugiau, tai geriau eiti mokytis anksciau.

 5. domas says:

  as jau mokiausi,baigiau ja,bet sake ateik kai bus jau 18m pasiimti pazimejimo,nes mokyklos negali isdiuoti jio be pilnametystes,o regitroi tai zinau kad likus menesiui galima laikyti,bet man is regitros sake ikad nesutampa dvieju instituciju nustatymai,ir kiek kalbejau su vairavimo mokyklom panevezyje nei viena neisdiuoda anksciau kaip 18 metu,bijo baudu.

 6. Marius says:

  Alytuje isduoda visos likus menesiui iki 18.

 7. Simas says:

  Kiek mazdaug kainuoja mokyklinius issilaikyt ?

 8. Danny says:

  Noreciau paklausti zinanciu: jei viska, iskyrus vairavimo praktini egzamina, esu issilaikiusi iki 2008 liepos pirmosios, tai ar reikes vel teorija perlaikyti pries praktini egzamina? Ir ar galiu iprasta tvarka registruotis laikyti prakrikos egzamina?

 9. Danny: jei neišsilaikei praktinio egzamino.. tada tau galios nauja tvarka…

 10. Marius says:

  Ponas, Vaidai, buvo paklausta ar reikes perlaikyti teorijos egzamina laikant praktikos egzamina jau po liepos 1d. Manau atsakymas butu toks, kad teorijos egzaminas jei jis islaiytas pries leipos 1d., tai uzskaitomas, o praktikos egzaminas bus laikomas po liepos 1d. ir sekmingai islaikius, panele ar ponia "Danny", gaus jau laikina pazymejima, kuris galios dvejus metus.

 11. Danny says:

  Antrasis atsakymas pradziugino :)

  Aciu Jums uz nuomones!

 12. Gailintas says:

  norejau paklausti: as turiu b1 teises, man 17 metu, ar as galiu vairuoti automobili, kai tevas sedi salia su (15 metu) stazu, ir as turiu mokyklinio teorijos egzamino pazymejima??

 13. Galintas: jei tu turi vairavimo mokyklos baigimo pažymėjimą (b kategorijos) tai gali su tėvais praktikuotis vairuoti prieš egzaminą.

 14. Darius says:

  Gera diena, noreciau apsiteirauti as turiu ta pazymejima kad baigiau ta visa vairavimo ir teorijos kursa, taciau dar neturiu 18 metu, tai as galiu su tevais praktikuotis ar ne? nes man kazkas minejo kad negalima vazinet kol neturi 18 metu…

 15. Dariau: jei turi mokyklini pažymėjimą gali.

 16. Gailintas says:

  norejau paklausti kiek laiko galioja mokyklinis vairavimo ir teorijos kurso baigimo liudijimas? (pvz: firmos arv auto)???

 17. Galintas:

  Tos mokyklos ir klausk :D

  P.S teoriskai turetu tol kol išsilaikai

 18. Darius says:

  Dekui Vaidai :) del to kiek galioja man atrodo 5 metus bet tiksliai nezinau…

 19. Darius says:

  Sveikas, man iskilo toks klausimas… mano brolis turi 4 metus stazo bet siemet issilaike visas kategorijas, nu tipo profesionalas yra, tai jis mane gali mokint ar ne? as turiu mokyklinius ir turiu 18 metu…

 20. RVK says:

  Ne is vieno girdejau apie problemas laikant vairavimo egzamina su egzaminuotoju automobiliu, o ne tuo, kuriuo mokesi. As turiu 34 m staza, bet iskart su svetima masina vaziuoti butu nejauku. Is kur toks nedraugiskas reikalavimas?

 21. RVK:

  ne tau vienam nejau važiuoti, o laikyti egzaminą… tai iš vis linksma.

 22. dainius says:

  sweiki. norejau pakalusti ar norint laikyti CE butina C kategorija ar uztenka ir C1?

  aciu.

 23. LINA says:

  SVEIKI NORĖČIAU PAKLAUSTI NES GIRDĖJAU KAD NUO ŠIU METŲ RUGSĖJO 1 D ŠEIMOS NARIAI SU M RAIDE MOKYTI VAIRUOTI NEBEGALI TIK INSTRUKTORIUS NES BIJAU DABAR SU M RAIDE VAŽIUOTI PRAŠAU MAN ATSIUSTI ATSAKYMA ŠIUO ADRESU alvidzukas@gmail.com

 24. Brigita says:

  Sveiki, noreciau pasitikslinti, ar gali mano vyras vairuoti automobili su M raide, jeigu yra islaikes mokyklinius vairavimo egzaminus (bet valstybiniu dar ne), sale sedint mano mamai, kuri vairuotojo teises turi jau n metu. ar jai reikia issiimti dar koki tai dokumenta, kad galetu mokyti vairuoti? Aciu.

 25. ince says:

  norejau paklausti kiek laiko galioja dabar islaikytas mokyklinis egzaminas?aciu.

 26. homeris j. says:

  Tikrai gal nebegalima šeimos nario mokint vairuot. Pažiūrėkit, Butkevičiaus įsakymas nebegalioja: http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_

  (žiūrėkit Statusą)

 27. homeris j. says:

  NEPANIKUOKIT! :) Su šeimos nariu mokintis galima:
  http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_

  (Žiūrėkit IV punktą)

 28. labas says:

  NEPANIKUOKIT! :) Su šeimos nariu mokintis galima:
  http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_

  (Žiūrėkit IV punktą)

 29. Evaldas says:

  bet tai pvz, jei jau baigei 12 klasiu ir turi atestata, vairavimo teorija gali pats mokintis, nebutina samdytis mokykla, tiktai su instruktoriu isvazineti 20 akademiniu valandu. tai turetu but galima su atestatu vazinet, nebutinai su mokyklas pazyma apie islaikyta mokyklini egzamina.

 30. Gerda says:

  Kai vazineji su seimos nariu ar gali masinoje buti kitu keleiviu ar reikia vazineti tik su seimos nariu kuris moko vaziuoti?

 31. AAA says:

  gali man atrodo vazineti daugiau zmoniu, nes ligtais kazkas gavo netgi klausima teorijoje per egzamina regitroje. o va ziurekit kaip su tuo civilines atsakomybes draudimu. musu tevai moka nedidela pipigu suma nes turi dideli vairavimo staza. tik issilaikiu teises kaina butu daug didesne. o kai mokais uzsidejes m zenkla koks tas draudimas tinka ? ar kaip neturincio didelio stazo ar tinka tevo

 32. Katik says:

  Pastebejau nemazai klausimu del to, kaip irodyti pareigunams giminystes rysius. Bei man paciai iskylo toks klausimas, tad parasiau i policijos komisariata ir stai ka man atsake: "Taip, turint kursų baigimo pažymėjimą Jus gali mokyti vairuoti tik šeimos nariai. Su savimi turite turėti kursų baigimo pažymėjimą, o giminystės ryšius Jus sustabdę patruliai galės patikrinti patys – per duomenų bazę. Žinoma, būtų puiku, jei ir pati turėtumėte giminystės ryšį įrodančius dokumentus (gimimo liudijimą, santuokos liudijimą ir pan.), tačiau, kaip ir minėjau, pareigūnai giminystės ryšius gali patikrinti ir patys."

  Taip kad neiseis apgauti policininka – drauga pristacius broliu ar tevu, is karto viska issiaiskins ir nubaus.

 33. Dainius says:

  sveiki, as norejau paklausti ar galima islaikyti b1 kategorijos teises anksciau nei 16m. ir kai islaikai b1 kategorijos teises ar galima vairyoti vienam be seimos nariu ir zenklu? ir dar klausimas ar galima vazineti su sita masina http://www.autogidas.lt/auto/skelbimas/daihatsu_c
  aciu uz atsakymus

 34. nemanau kad galima anksčiau nei 16m :]

 35. Brigita says:

  Laba diena, norejau paklausti ar mano mama gali mokyti mano vyra vairuoti (jam uosviene)?. Vyras turi issilaikes mokyklines vairuotojo teises. Aciu.

 36. nerijus says:

  tai ar galima laikyti vairavimo teises man jei as turiu baudu?

 37. Justas says:

  Sveiki, norejau suzinoti, nuo keliu metu, vairavimo mokykla gali isduoti baigimo pazymejima? Ir jei ji isduos nesulaukus 18m. ir kai sustabdys policija, ar bus problemu??

 38. Kiek suprantu, mokykla gali išduoti nuo beveik 17 metų, kaip konkrečiau nežinau, bent kažkada duodavo kelios savaitės iki 18. Galiu klysti…..

  Pažymėjimas nesuteikia TEISĖS vairuoti. Pagaus be teisių bus bauda. (nebent tobulini vairavimo įgūdžius su šeimos nariu)

 39. […] jau po visko pagooglinau daugiau. Radau štai šį įrašą, kuris tik patvirtina, kad atsarga gėdos nedaro. Jei būtų sustabdęs policininkas kuris žino […]

 40. Vladas says:

  Sveiki, dar noreciau paklaust, pvz man sueina 17, einu i vairavimo mokykla, baigiu ja, gaunu pazymejima, galiu vaziuot su seimos nariu, o ar galiu as vairuot uzsieni ? Atsakykit i e-maila :)

 41. Renata says:

  Sveiki, norejau paklausti dėl tų šeimos narių.Ar galėtų mane mokyti vyro brolis? Pavardė ta pati bet neišsivaizduoju koks dokumentas gali įrodyti.Ačiū

 42. mind says:

  kazi kaip cia jei tarkim mano mergina yra mano suzadetine (dokumentai santuokos sudarymui yra), ji turi teorijos islaikyma, as turiu 7 m staza.

  Ar dar nesiskaito ji mano seimos nare? ir as negaliu ja mokyti vairuoti. ir apskritai bauda butu taikoma jai kaip neturint teises vairuoti?

 43. MARIUS says:

  Besalygiškai baus, jei nebus tam tikro dokumento įrodančio šeimos ryšius.

 44. mindelis says:

  sveiki, o gale zmoniu gali sedeti kai vairuoja mokinys?

 45. stasys says:

  O pas mus Mazeikiuose mentai ,atrado istatyma ,kad NEGALIMA mokinuku mokinti seimos narys,tai bukit visi akylus.

 46. Edvinas says:

  nuo keliu metu gali seimos narys mokinti sunu vairuoti > po miesto gatvemis, su m raide aisku :D :) dekui is karto

 47. Algirdas says:

  Įstatymas gal ir geras, jog šeimos nariai gali mokinti. Tačiau ką daryti tiems asmenims, kurie neturi nei brolių, nei seserų, nėra vedę, o tėvai yra mirę arba nėra jokio kontakto? Šiuo aspektu aš jaučiu savotišką diskriminaciją tam tikros žmonių grupės atžvilgiu.

 48. Edvardas says:

  Noreciau paklausti kokia butu bauda jai man nera 5metu stazo kaip pats vairuoju, o kita mokinu vaziuoti?

 49. Kazimieras says:

  Sveiki. Norejau paklausti: man dabar butu 16 metu ir ar galeciau pradeti mokytis B kategorija? Nes kiek zinau 2008 liepos menesi isejo istatymas jog vairuotojo pazymejimus isduoda nuo 17 metu (laikinus 2 metams) Ir ar praktikos galetu mane mokyti seimos nariai?

 50. Edvinas says:

  Vaidai gal galetum atsakyti i siuos visus klausimus ? :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

> home
 • Apie mane
 • Apklausos
 • Blogas
 • Lietblogs Search
 • Nuorodos
 • Reklama mano bloge
 • Search
 • Tags
 • Testas
 • Projektai
 • Kontaktuok
 • Archyvas