Nori gauti straipsnius el. paštu - Prenumeruok

Mano slaptas eksperimentas su alexa ir google augimas į monstrus

« »

Turbūt žinote www.alexa.com svatainę, kuri teikia reitingų paslaugas. Ja negalima naudotis kaip svetainės statistika (na iš dalies gal) bet labiau tinka palyginti vieną puslapį su kitu. Deja apdorojimi tik domenai!. Suteikiama informacija (pvz www.zilionis.net blogo) apie pasiekiamumą lyginant su pasaulio kitomis svetainės, srautus, puslapių peržiūras. Pagal alexa mano svetainę apytiksliai lanko 0.0002% inerneto naršyklių.

Kaip tai veikia? Vartotojas įsidiegia alexa įskiepį toolbar naršyklei siunčia (anoniminę?) informaciją apie kiekvieną pasiektą svetainę. Beja jie siūlo pasinaudoti galimybe ir susikurti savo toolbarą su savo logo ir pan. Vienas iš tokių žinomų toolbarų susietu su alexa yra amazon svetainės.

Tad turbūt dėlto gali būti šiek tiek iškreipta informacija nes nerenka informacijos iš tų kurie neturi to įskiepio. Tad turbūt daugiausia taškų gauna tos svetainės, kurios lankomos dažniausia dėl rankingų pamišusių vartotojų ir turinčių šį įskiepį.

Reiktų paminėti šis įskiepis įmanomas tik Internet Explorer. Na o Firefox turbūt tinka SearchStatus extensionas kuris rodo tiek google pageranką, bei alexa.

Klausiat koks eksperimentas? Ogi paskaitinėjau kad įdiegus į svetainę alexa widgetus taip pat auką statistikos kiekis. Turbūt per savaitę reitingas pakilo per 200k (72832,879->518,391). Heh turbūt galima įsivaizduoti koks alexa patikimumas.

Beja googlius monstrius pristatė naują paslaugą (google history)… kuri renka informaciją apie jūsų kiekvieną aplankytą svetainę (kada apsilankėte ir pan). Iš vienos pusės patogu prisimenat, kad prieš dvi savaites aplankėt gerą svetainę, o dabar adresą pamiršot. Nueinant pasižiūrit kur reikalingai/bereikalingai browsinot ir surandate tą nuorodą. Tam kad šis dalykėlis veiktų turite susinstaliuoti atnaujintą (pritaikytą tam) google įskiepį ir sutikti kad ši informacija būtu renkama.

Heh googlius skaito mūsų paštą, mato dokumentus, žino kokias svetaines prenumeruojat (rss), o dabar ir kiekvieną aplankytą puslapį. Jei jau seniau pasitikėjot google… teks dar labiau pasitikėti. Turbūt ši paslauga duos dar tikslesnės reklaminės auditorijos pasirinkimą.

Beja jai visos naršyklės turėtų by default (tikrai saugią/anonimišką) statistikos rinkimo mechanizmą (aplankyti domenai/subdomenai), gan įdomių vaizdų išvystumėme. Svetainių dvikovos ir pan. Nors ir dabar jos vyksta

9 responses to “Mano slaptas eksperimentas su alexa ir google augimas į monstrus”

 1. sha says:

  tai ne tik dokumentus mato, o su Google Desktop Search visą kompo turinį turi susiindeksavęs

 2. Na kas be ko :D juk ne visus google privalumus išvardijau.

 3. vidas says:

  negi rimtai tas guglius toks pikčius.:))

 4. Slave says:

  Na informacija kurią jis valdo yra neapsakomai vertinga.. Tiek visko jis suindeksavęs.. Uj.. Tenka pasitikėti. Kur gi dingsi :)

 5. grieblius says:

  na alexa tai Lietuvos auditorijai reikia praktiškai ignoruoti, nes labai maža dalis turi tą toolbarą ir vienas papildomas pastovus vartotojas su alexa toolbaru labai įtakoja lietuviškų svetainių alexa reitingą.

 6. grieblius: žinau kad reikia ignoruoti :D

  bet ta grafikiuką "lankomumą" norėjosi matyti. Ir štai šiandien jau matau :D

  LOL užuskęs į šią svetainę vakarykštis rank buvo 61707 palyginus su pries tai buvusius ~7xxxxx.

 7. :)))) says:

  senas straipsnis, bet jei kas dar skaitytu info patikslinimas – Alexa 'by default' su IE yra instaliuojama ir net jums to nezinant ir nenorint renka visa ta mineta info ;) na nebent ja isjungiat

 8. Andrius says:

  Nagi viskas paprasta. Matote, paprastai Alexa suskaičiuoja tik lankytojus, kurie turi suinstalinę minėtus plugin'us. Įsidėjus Alexa widget, pradeda skaičiuoti visus lankytojus (ar bent jau daugumą), nes Widget užsikrauna – reiškia gautas lankytojas. Toks va dalykėlis.

 9. minde says:

  Na googlas duoda ir truputi idomesniu "svetimu" duomenu (statistika paremta, kiek useriu nuejo i kokia svetaine is google puslapiu):

  http://trends.google.com/websites?q=delfi.lt%2C+l

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

> home
 • Apie mane
 • Apklausos
 • Blogas
 • Lietblogs Search
 • Nuorodos
 • Reklama mano bloge
 • Search
 • Tags
 • Testas
 • Projektai
 • Kontaktuok
 • Archyvas