Patiko? Prenumeruok el. paštu

Tinklapių statistikos vergams

« »

Statistika apie lankytojus leidžia spręsti apie auditorijos poreikius, informacijos naudingumą ir kitus gražius žodžius. Iš pradžių prisimenu užtekdavo simple skaitliuko, kuris rodydavo informaciją apie lankytojų kiekį tam tikru metu: diena/mėnesis/metai. Po to prireikė stebėti atskirų puslapių, straipsnių pouliarumą. Turim šią informaciją, galima informaciją pjaustyti įvairiausiais pjūviais. O atrinktą informaciją atvaizduoti įvairiausių formų grafikais, žemėlapiais ir t.t Heh manau jūs tai ir patys viską žinot. Na, o ką gali pasiūlyti web2 (turbūt jau įgriso šis terminas) statistikai? Ogi statistikos dar vienas pjaustymas pagal vartotojus, ar jų grupes. Žinom, kad tokią informaciją rinkti reiktų kažkaip indentifikuoti vartotoją ar jų grupę ir tik tuomet įmanoma šią informaciją analizuoti. Tarkim mažom svetainėm, kartais įdomu paanalizuoti pagal konkrečius vartotojus, na o didelioms – kažkaip grupuoti: verslo/privatūs klientai, vieno ar kito miesto atstovai, amžiaus grupė ir pan. Deja tokių statistikų yra mažai, na gal kuriamos konkrečiam klientui. Bet tokių paslaugų tikrai bus.

new analyticsKokią statistiką rinktis – priklauso nuo jūsų poreikių, galite naudotis integruotą į svetainę arba taip vadinama trečių šalių.

Keletą statistikų kurias naudoju testuoju, nes kiekviena kažkiek unikali ir turi unikalių savybių.
Google analytics – dar kelios savaitės ir visi turėsim atnaujintą google analytic versiją. Padaryti smarkūs dizaino, valdymo patobulinimai. Dar iki mano acounto nedaėjo atnaujimas, tad pratestuoti nėra kaip, bet pristatomasis video džiugina akį. Turbūt dar labiau padidėjo suderinamus/naudingumas su google adwords. Gal dabar bus galima sekti apie lankytojų paspaustas nuorodas į išorinius puslapius.

Dar viena naujieną kurią dabar tesuoju reinvigorate.net ,kolkas yra tik beta stadijos ir reikia gauti taip vadinamą pakvietimą (užsiregistruoji ir lauki). Kas labiausia man įstrigo? O gi tai, kad galima vartotoją indentifikuoti. Vartotoją indentifikuoti galima įvariais būdais, tarkim prisijungęs vartojas, tarkim vartotojas kuris rašė komentarus ir ši informacija prisimenama (yra specialus ir pluginas wordpresui). Tad vietoj kažoko anoniminio lankytojo analizės, galima matyti, kad tarkim Petras kątik apsilankė, ir peržiūrėjo tam tikrus puslapius. Žinoma neminėsiu gražių grafikų… šiais laikas mažai kas stebina, bet yra tokių, bet man netikėtų pjūvių: tarkim kokiai laiko zonai priklauso lankytojas, ar yra instaliuotas pas vartojas .NET (žinoma veiks tik pas MS$ IE). Deja kažkaip bjauriai atvaizduoja UTF simbolius, rodo UTF simbolį.. turėtų ištaisyti, tikiuosi.

WordPress vartojai turbūt matė statistiką, kuri naudojama http://www.wordpress.com vartotjams, gera žinia dabar prieinama visiems, tad jei turi savo akismet raktą – gali naudotis. Bet kažkaip man ji per daug sausa… tad labai greitai išmečiau.

performancing.com su savo pmetrics statistika žavi filtravimo galimybės ir live spy vaizdeliai, renka informaciją apie varotojų spaudžiamas pateiktas nuorodas į kitas svetaines.

Na o pačiam wordprese naudoju Wp-SlimStat-Ex statistika, kuri nors ganėtinai paprasta ir naudinga. Kas labiausia patinka, kad galima filtruoti pagal puslapį, tam tikrą laiko tarpą, vartotoją ir pan.

Ko jums reikia iš statistikos? Ko trūksta?

4 responses to “Tinklapių statistikos vergams”

 1. lfx says:

  šen daug galvojau apie tai, ir nieko nepavyko sugalvoti naujo – ko reikia ar trūksta ar reikia :)

  Beje aš dar naudoju sena gera bbclone, veikia gražiai, be jokių gliukų, nereikalauja db – minusas kad išsaugomi tik numatytas konfige paskutiniu apsilankymu skaičius, bet tai nėr didelė bėda ;)

 2. […] 13th, 2007 Norėjau parašyti trumpą komentarą Vaido blog:e, tačiau išsiplėčiau manau iki mini-normalaus įrašo […]

 3. enc says:

  Norėjau parašyti trumpą, komentarą, bet išisplėčiau .) http://eimantas.wordpress.com/2007/05/13/nauji-go

 4. […] Tai štai, šiandienos apžvalgą pradėsim nuo to, kad dar visai nesenai teko skaityti Vaido įrašą apie tinklalapius, kurių pagalba galima vesti lankomumo statistiką. […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

> home
 • Apie mane
 • Apklausos
 • Blogas
 • Lietblogs Search
 • Nuorodos
 • Reklama mano bloge
 • Search
 • Tags
 • Testas
 • Projektai
 • Kontaktuok
 • Archyvas