Prenumeruok RSS

Mobilusis internetas

« »

Kartais aš gulėdamas lovoje prieš miegą pasigendu mobiliųjų sprendimų / lietuviškų svetainių…(bet ir pats šiuo metu tiksliai nežinau to ko man reiktų). Ir kurgi bus kai Omnitel (mano GSM tiekėjas) plėšia 9 litus už megabaitą. Ta kaina tiko, kai buvo tik pirmieji bandymai su WAP’ui. O dabar kai yra daug platesnis formatas kurį supranta šiuolaikiniai mobilieji telefonai tai yra tiesiog plėšimas. Be to dar propaguoja kreivas svetaines kaip wap.sp.lt, kuri yra matoma tik Omnitel vartotojams. Kad mano mobiliakas (HTC p3300 – na delninukas) matytų – turiu ir proxy dar įsivesti… man tai tikrai kreivas sprendimas. Kol išsiaiškini kodėl nepatenki į svetainę… nervai nelaiko, o salonuose patys konsultantai negali paaiškinti, net neverta skambinti.

Gerai, kad namuose turiu pasijungęs Wifi tad ten galiu pasidžiaugti mobilumu. Paskaitinėju paštą ar rss naujienas:

Google reader mobilegoogle mail mobile

Kaip ir dažniausiai Google atlieka savo darbą labai gerai. Tokią svetainę malonu skaityti, bet kad tokį efektą pasiektum reikia kurti atskirą versiją. O mūsiškiai verslininkai dar nemato ir tame naudos.

Kartais bandau žiūrėti ir nemobilias svetaines. Žinau kad kankinsiuosi tad ir kankinsiuosi. Įsijungiu tarkim Tv24.lt, kad pažiūrėti televizijos programą, tad savo delninuko ekrane nuskrolinu iki pusės (iš abiejų pusių) ir randu programą. Heh malonu kad pateiktų gražią programą. Žinoma delninukai irgi turi savybę matyti tikrą svetainės vaizdą.. bet taip žiūrėti irgi nepatogu. Ekranas juk nedidelis skaičiuojant pikseliais.
Beja, gal žinot kokią mobiliojo formato svetainę su TV programa?

Kartais norėtus paskaitinėti ir pačius blogus su telefonu, bet deja jie neskirti mobiliam vartotojui. Žinoma informacija skaityti daug mieliau kai yra svetainė naudojama DIV pagrindu, o ne lentelėmis. Bet.. struktūriškumo chaosu, bei informacijos kiekiu (kas naudinga paprastiems kompiuteriams) jie erzina. Be ja galima mobiliakam atskirą CSS rašyti, bet vis viena erzinsis dėl informacijos kiekio. Mobiliajam internete svarbus tik turinys.. ir jokie pašaliniai žaisliukai nereikalingi.

Ai tiesa prisiminiau. Omnitel su blogas.lt padaryt mobilų variantą. Deja… kas iš to. Kiti lankytojai (bitė, tele2, užsienio vartotojai) to nematys, o Omnitel klientai kankinsis su tuo kad vienam veikia, kitam ne.

Dabar vėl situacija. Kol tiekėjas nepasirūpins, kad vartotojui būtų patogu – jis neuždirbs daugiau pinigų. (daugiau vartotojų – daugiau pinigų).
Be ja tas pats galioja ir bankams. E-komercija Lietuvoje įsibėgėja, neskubėdama bet įsibėgėja. Gal ir greičiau bėgtų, jei bankai suteiktų normalesniais sąlygas e komercijai.

Update

Išbandžius naują Opera mini versiją daug mieliau naršyti. Visai kitas pojūtis. Kaip tik Nezinau.lt svetainėje šią informaciją radau.

Update2:

Įdiegus pluginą Wordpres mobile edition. Galima jau žiūrėti mano blogą daug patogiau. Dar reikės žinoma pakonfigūruoti šiek tiek.

12 responses to “Mobilusis internetas”

 1. Arnoldas says:

  9 Lt už 1Mb??? Come on! Iš tikro tai 12 Lt už 50Mb ir už kiekvieną kitą megabaitą po centą. Tiesiog pasirink planą normalų, ok?

 2. Arnoldai: aš kalbu apie kainą eiliniui žmogeliukui.

  beto kur radai kad kitas megabaitas kainuotų centas, jei plano kaina 12lt ?

  Čia tokios info nėra: http://www.omnitel.lt/?m3_lt$205592_280945_383089

 3. Arnoldas says:

  Cituoju iš http://www.sp.lt/cempionatas:

  "Ir visa tai – beveik už dyką: apmokestinamas tik siunčiamų duomenų kiekis – rekomenduojama pasirinkti mobiliojo interneto planus „SurfPort Pro“ (12 Lt/mėn.) arba „Connect Start“ (29 Lt/mėn.), (50 MB ir 200 MB duomenų per mėn.)

  Dėmesio! Speciali akcija: rugsėjo mėnesį visiems esamiems ir naujiems "SurfPort Pro" paketo turėtojams papildomo MB kaina sumažinama iki 0,01 Lt/MB!"

  Žinojimas yra jėga, o labai dažnai – ir sutaupyti pinigai. Savo delninuku gali ramiai stebėti rungtynes tiesiogiai.

 4. eNyu says:

  Aktyviai naudojuosi mobilia bankininkyste. Taip pat mobile Gmail ir keletą paprastų puslapių nuolatos naršau. Ypač patinka galimybė atsidaryti .doc failą tiesiai Gmail'e. Tiesą sakant, nežinau tiksliai, kiek Bitė iš manęs plėšia, bet nepanašu, kad labai žiauriai. Ant delninio buvau įsirašęs mobilią Mozzilą, bet žiauriai lagindavo, tai tryniau lauk. Reiks tą operą mini išmėgint, nors visai padoriai ir standartinė Sony Ericsson naršyklė atkuria puslapius.

 5. […] kad blogas būtų prieinamas per wap naršyklę. Neseniai paminėjau WordPress Mobile Plugin, o Žilionis pasinaudojo Wordpres mobile edition. Abu įskiepiai veikia be priekaištų. Šiandien pastebėjau […]

 6. Rimaz says:

  TV programą WML'iniu formatu keik pamenu galima rasti adresu wap.manotv.lt

  Aš taip pat esu mobilaus interneto gerbėjas, naudoju Labas ir moku 7 Lt už 40 MB.

  Naujausia Opera Mini (beta) versija puikiausiai atvaizduoja ir "tikrus" tinklapius, palaiko CSS, tad tinklapis, kad ir mažame telefono ekrane, gaunasi praktiškai toks pat, kaip ir kompiuterio ekrane. Kadangi tekstas automatiškai keliamas, tai patogu skaityti. :-)

 7. noTime says:

  Kad ir kaip skambėtų keistai, Omnitel WAP paslaugą teikė ir teikia pigiausiai. Mieste pasijungęs "SurfPort Pro" telefone turėsi 3G. O "Opera Mini" yra tiesiog privalu turėt, kadangi stipriai sumažina perduodamų duomenų srautą.

 8. […] arba, kitaip tariant, tinklaraščių pritaikymą skaityti su WAP. Apie tai rašo Vaidas Žilionis, kolegų, jau paruošusių naršymui sąrašėlį skelbia Vaidotas Kuzmarskis. Man tas WAP atrodo […]

 9. Nickas says:

  Kad ir kaip būtų gaila tačiau su mano nokia 6085 tele2 pildyk atsisako komunikuot opera mini pagalba. Veikia tik integruota web naršyklė, kuri begalo nepatogi ir prašosi išjungiama. Sutaisyti mini opera pastangos bergždžios, turbūt teks keisti aparatą :)

 10. Reda says:

  Visa tiesa apie mobilųjį internetą – http://www.mobilusisinternetas.lt/

 11. Ledi'nukas says:

  Na mano tevui,kuris mokejo mano omnitel saskaitas,salone paaiskino,kad 9lt yra menesinis mokestis,o duomenu kiekis neribotas,lia lia lia. Tai kai pasinaudojau omnitel mob.internetu is manes tevas ateme teise juo naudotir,nes saskaita parkeliavo Kosmine! Ir jam toliau ten aiskina,kad turbut lankiau mokamus puslapius. Taip taip,one.lt labai jau mokamasB-) isbandziau tele2 interneta ir dabar naudoju labas,galiu teigti,kad Bites siulomi tarifai vartotojams patys palankiausi,vykstant akcijoms(daznai)-vaikiski:D

 12. Ledi'nukas says:

  Ai,dar norejau pasakyt apie Opera. Jau i trecia tel parsisiunciu OperaMini,bet ne viename ji man nepasileidzia(N6020,N6080,SE W880i), siulo kreiptis i paslaugu tiekeja, kreipiausi,bet ten man nieko negalejo padeti. Gaila,nes tikrai noreciau ja naudotis, atrodo labai patraukliai…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

> home
 • Apie mane
 • Apklausos
 • Blogas
 • Lietblogs Search
 • Nuorodos
 • Reklama mano bloge
 • Search
 • Tags
 • Testas
 • Projektai
 • Kontaktuok
 • Archyvas