Prenumeruok RSS

Adobe Air – Analytics Reporting Suite

« »

ars01

Adobe kompanija kuria įdomų projektą Air. Kuri leidžia pasinaudojus developeriams HTML, AJAX, Flash  bei flex aplikacijomis kurti programas kompiuteriui. Vienas iš pavyzdžių galėtų būti, vakar atrastas Google analytico dekstopinė versiją.

Analytics Reporting Suite – gali pasileisti operacinėse sistemose kur palaikoma AIR. Na jei neturi AIR teks parsisiųsti. Air šiuo metu veikia tik windows ir makintosh’o operacinėse sistemose. Suinstaliavę turime analyticvs acount’ą kuris šiektiek kitaip pateiktas ir svarbiausia veikia kaip normali programa, be to galima prijungti daug acountų, kas yra tikrai patogu.

Ką reiktų paieškoti google readerio aplikacijos. O gal net pačiam pabandyti padaryti google reader analogą.

4 responses to “Adobe Air – Analytics Reporting Suite”

 1. Dominykas says:

  Iš pirmo žvilgsnio – naujos kartos browseris. Web3.0? :) Ar nauja operacinė sistema ant jau egzistuojančių? Iš developerio pusės idėja kiek primena Google Web Toolkit (Wikipedia lygina su Gears – matyt jie teisesni).

  Kitas žingsnis – AIR pluginas browseriams, kuris bus standartas kaip dabar Flash'as

  Progresas gerai, tačiau turint omeny, kad tai bus iš esmės uždaro kodo platforma, kurios standartus kuria tik Adobe, jie pardavinės įrankius, softą, trainingą ir visa kita kas su tuo susiiję – laimi tik jie. Vartotojui gal ir gražu ir patogu, bet judėjimas link uždarumo, o ne link atvirumo ne mano skoniui.

 2. Dominykas says:

  Aw. Išstripinai [/sarcasm] tag'ą, o smailo nepadėjau. Pfff!

 3. Mindaugas Želvys says:

  Šituo dalyku domiuosi nuo Beta 1, tai GGears pasirodė gal truputį vėliau, na bent jau jokių Betų nepamenu. AIR esmė yra lengvosmis programavimo kalbomis kurti normalias programas.

  Adobe siūlo nemokamų kompiliatorių tokiems dalykams.

  Šeip visa Adobe politika man labiau panaši į tokį modelį. Kai vienintelis nukentėjęs yra developer'ių darbdaviai. Nes:

  Gatavi produktai įdėjus minimalias pastangas yra gan gražūs ir interaktyvūs. Kas turėtų įtraukti naujų programuotojų.

  Kad gauti pirmus rezultatus pakanka labai mažai žinių, o tada jau nesunku užsikabliuoti siekiant kažko daugiau.

  Tada būna tokia situacija, kad kažkas turi neblogą, klientams patrauklų portfolio. Ir darbdaviui tenka pirki Flex Builder nuo $500.

 4. Iš pirmo žvilgsnio ext js atrodo neblogai, ir nors šito smagumo pritaikymo sritis, mano nuomone, tinklapiuose gana siaura, keletą jos elementų galima gana praktiškai pritaikyti. Nors truputį negražiai paveikslėlių pakrovimas padarytas, mat lėtesnio interneto sąlygomis matomas krovimasis, nors turėtų būti kažkoks užlaikymas, kol pasikraus.

  AIR ir panašių sistemų ateitis nusimato gana šviesi, mat realiai dabar link to ir einama: vartotojo sąsaja aprašoma xml, o veiksmai atliekami pasitelkiant nesudėtingą programavimo kalbą. JS čia labai vietoje, nes jau ir dabar ji narsto DOM turbūt lanksčiau, nei bet kuri kita programavimo kalba.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

> home
 • Apie mane
 • Apklausos
 • Blogas
 • Lietblogs Search
 • Nuorodos
 • Reklama mano bloge
 • Search
 • Tags
 • Testas
 • Projektai
 • Kontaktuok
 • Archyvas