Prenumeruok RSS

Magiškas windows hosts failas

« »

Nesvarbu, kas jūs esate svetainių paprastas kompiuterio vartotojas ar web programuotojas  – šis tipsas tikrai turėtų jums padėti. Jį galima panaudoti tiek geriems tiek blogiems tikslams.
Šis failas slepiasi dažniausia c:\windows\system32\drivers\etc\ kataloge. Jame saugomi, kaip aš vadinu, virtualūs domenų sąrašai. Jame rasite ir įžymiąją svetainę localhostą.

Kaip tie domenai aprašomi? Pirmiausia nurodomas IP adresas ir po tarpo norimo domeno vardas. Tarkim, keletas pavyzdžių

127.0.0.1 localhost
127.0.0.1 www.zilionis.loc
127.0.0.1 www.one.lt
81.16.232.112 www2.delfi.lt

Panagrinėkime parodytus atvejus. Jei nežinote pagal nutylėjimą IP adresas 127.0.0.1 yra jūsų kompiuterio vidinis IP adresas. Vadinasi pateiktuose variantuose locahost, www.zilionis.net, www.one.lt nukreipiama į jūsų kompiuterį ir tai veiks tik jūsų kompiuteryje.

Taigi pagrindinė esmė ta, kad jūs sukurę kažkokį domeną, nukreipiate į jūsų pageidaujamą IP adresą. Nebūtinai tai gali būti jūsų kompiuteris, bet galite ir į draugo, ar kažkoks serveris.

PIRMAS PANAUDOJIMO BŪDAS: “WEB PROGRUOTOJUI”

Labiausiai (bent man) jis naudingas web sprendimų srityje. Aš tarkim nusirodau, kad domenas www.zilionis.loc yra virtualus domenas. Ir susitvarkęs loalaus apache nustatymus naudojusi it tikru domenu.

<VirtualHost *:80>
    DocumentRoot D:/!Projects/zilionis/
    ServerName zilionis.loc
    <directory />
        AllowOverride ALL
        Options Indexes FollowSymLinks
    </directory>
</VirtualHost>

ANTRAS PANAUDOJIMO BŪDAS: “PRODUKTYVUMO GERINIMAS”

Įsivaizduokite turite brolį, kuris be perstojo sėdi pažinčių portale one.lt. Galbūt jūs nepykstate, kad sėdi pažinčių portale, bet nepatinka, kad būtent one.lt. Greičiausia jūs pageidausite, kad jis naudotųsi kitu.

Arba norėdami būti produktyvesniais darbe jūs paprasčiausiai užbaninate kurį nors puslapį, na tarkim www.delfi.lt

Tokiu būdu įvedę adresą, jie nematys tikrojo puslapio. O tik tai ką jūs nurodysite. Deja tuo pasinaudoja ir virusų kenkėjai, nurodydami, kad antivirusinių atsinaujinimo adresai yra jūsų kompiuteryje.

TREČIAS BŪDAS: “Slaptasis projektas”

Jį naudotų gali tiek web programuotojai, tiek eiliniai mirtingieji. Įsivaizduokime, jūs norite pakeisti hostinimo serverį į naują. Jūs susideda informaciją ir telieka laukti kol jūsų domeno adresai atsinaujins. Bet jūs nesate įsitikinęs ar viskas tvarkingai atrodys kai DNS nusivaikščios.
Dar viena idėja šovė į galvą. Slaptas domenas (nebūtinai egzistuojantis) naudojamas tik tarp tikros grupės žmonių: tarkim intranetui. Ir nusistatę parametrus hosts faile, gali patekti į tą svetainę. Tarkim net bankai turi vidinius tinklus kur naudojami virtualūs domenai (ir žinoma neprieinami IP), bet ten jie jau tai susitvarkę per DNS serverius.

Kokias idėjas jūs pasiūlytumėte?

8 responses to “Magiškas windows hosts failas”

 1. Speedas says:

  Dar hackeriai gli pakurti netikras banko svetaines. Ivedi id ir pass ir jie parsisiunčia sauta info per post i kita faila.

 2. Lucy says:

  Antra vertus "hosts" failo redagavimas yra bad practice… Galiu papasakoti istorij1 i6 savo patirities. Sename darbe mūsų web developeris sugalvojo parodyti naująją įmonės svetainės testinę versiją įmonės viršunėlėms (direktoriams etc) ir prikaitaliojo hosts failą pas visus. Atėjo metas naująjį tinklapį paleisti į productioną, ir … pas pusę darbuotojų jis neveikia! Pasirodo visi seniai pamiršo apie modifikuotą hosts failą!

  Dabar kaip reikėjo teisingai padaryti. Įmonėje DNSas buvo konfigūruotas su lokaliomis zonomis – būtų užtekę vienoje vietoje pakeisti DNS įrašą ir viskas būtų veikę. Finale ir adminas lengvai galėtų identifikuoti problemą, jei kažkas būtų blogai.

  apskritai labai gera praktika yra (ypač web developerių įmonėje) turėti lengvai konfigūruojamą DNSą. Žinoma, jei dažnai dirbsi iš skirtingų vietų, gali tekti pasinaudoti ir hosts failu…

 3. Taip…pasiūlyk tu man lengvai konfiguruojamą DNS. Greičiausia personalų :D ir kad veiktų ant windowsų.

 4. Pawka says:

  Kaikurie virusai taip perrašo žinomų antivirusinių programų svetaines į savąsias :-)

 5. Pawka: tai jau buvo paminėta mano tekste.. spėju nedaskaitei.

 6. Lucy says:

  Deja windowsitams nieko naujo nepasakysiu… Aš bandyčiau Bindą susikonfigūruoti. Kai jau turi neblogą konfigūraciją, po to nesunku ją modifikuoti (kaip kad ir tą patį hosts failą). Žinoma galima pabandyti pasikurti kokį PHP frontendą, bet čia jau manau per daug vargo. Aišku, jei yra noras sutvarkyti ūkį su didesniu kiekiu kompiuterių, gal ir verta užsiimti. O šiaip, jei kas žinot kokį gerą DNS serverį, pasidalinkit ;)

 7. Jei didelis kiekis žmoniu dirba prie kažkokio projekto tada tikrai verta vidniam tinkla DNS pakoreguoti, bet kai tu dirbi ant localhost tai tampa privačiu dalyku. o Lucky tavo įvardinta situacija jau žmogiško faktoriaus padarinys. Ir niekur to nepakeisi. :D

 8. Darxx says:

  jei su naujausiu wamp ir windows 7 tai taip:
  c:\bin\apache\Apache2.2.11\conf\httpd.conf
  /*
  LoadModule rewrite_module modules/mod_rewrite.so
  */

  c:\wamp\bin\apache\Apache2.2.11\conf\extra\httpd-vhosts.conf
  /*

  DocumentRoot C:/wamp/www/zendtest/public
  ServerName darxx.loc

  AllowOverride ALL
  Options Indexes FollowSymLinks

  */

  Dėkui Vaidai patiko :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

> home
 • Apie mane
 • Apklausos
 • Blogas
 • Lietblogs Search
 • Nuorodos
 • Reklama mano bloge
 • Search
 • Tags
 • Testas
 • Projektai
 • Kontaktuok
 • Archyvas