Patiko? Prenumeruok el. paštu

Reklamos perspektyvos interneto dienorasčiuose

« »

Kol lietuviškas internetas buvo mažas, reklamos buvo mažai arba iš vis nebuvo. Tuo laiku buvo labiau orientuotasi į tikslią informaciją. Augant lietuviškų vartotojų kiekiui auga ir reklamos rinka, be to stipriai keičiasi mūsų bedavimo įpročiai. Turbūt šiuolaikinis žmogus greičiau atsisakytų televizijos (paprasčiasia jam žiūrėti laiko nėra) nei interneto.

Lietuvoje reklama labiausia išnaudojama žiniasklaidos portaluose, socialiniuose (pažinčių – pramogų) portaluose. Viena iš stipriai augančių tinklalapių formų (taip, taip) yra blogai. Jie gyvena vien dėl to, kad tai yra viena iš saviraiškos formų. Jei nekreiptume dėmesio į www.blogas.lt blogų portalą (kas labai primena seniau buvusias “free hosting” formas), bei pavienius reklamos eksperimentus turbūt galima teigti, kad reklama iki blogų dar neatėjo. Galima įžvelgti keletą priežasčių. Bet jei nekreipsime dėmesių į trūkumus, galima rasti ir ne vieną pliusą. Štai keletas subjektyvių minčių:

Blogai yra populiarūs vien dėl pačių blogerių. Patys blogeriai skaito vieni kitų įrašus.
Vien dėl blogų išpopuliarėjo RSS. Pamažu ir didieji internetiniai dienraščiai leidžia naudotis šiuo duomenų formatu. Jį naudoja specifinė žmonių grupė, kuri taupo laiką. Be to reklama bus pasiekiama daugelyje įrenginių (kompiuteryje, telefone, deliniuose kompiuteriuose)…
Užsakomieji straipsniai daug efektyvesni bloguose, nei šabloniški pranešimai portaluose. Tiesa sakius pasgendu normalių aprašymų apie produktus, tad informacijos tenka ieškoti internete. O nebūtų patogiau vartotojui bei pardavėjui jei ta informacija būtų pasiekiama lietuviškai, ir plačiau aprašoma. Žinoma tokia informacija pateikiama kompiuteriniuose žurnaluose, bet jie turi daug trumpesnę gyvenimo trukmę, bei mažesnį prieinamumą. Manau daugeliui būtų fainiau / efektyviau pažiūrėti keletą video apžvalgų, nei nuėjus į saloną matyti minimalius aprašymus ir nieko nesuprasti.
Galima ir standartinė reklama nors daugelis juos tiesiog ignoruoja. Reikia pakeisti jas į daug interaktyvesnes: paslaugos užsakymas, mini shopas, apklausa…
Minusas tas, kad Lietuva yra maža, tad jei koks lietuviškas blogas parašė apie tam tikrą dalyką – kartotis ne visada norisi.
Statistiškai lankytojų kiekis yra mažas. Bet jei apimtume visą blogosferą, turėsime tikrai didelę reklamos rinką.
Dar toliau populiarėjant susidursime su situacija kurią Džiugas paminėjo: Reklamai lankytojų per mažai, iš kišenės per brangu. Tad jei reklamos agentūros atkreips dėmesį į visą blogosferą, o ne pavienius blogus – turėtų išlošti. O gal mums reikia sukurti koaliciją?

Be to mes galėsime laisviau užsiminėti savo pomėgiu – rašyti. Labiausiai juk norima, kad mūsų pomėgis nebūtų mums nuostolingas.

Kokias reklamos formas jūs pasiūlytumėte bloguose?

7 responses to “Reklamos perspektyvos interneto dienorasčiuose”

 1. Ok dar kelios mintys

  * Lietuva vis dėl to per maža, kad išgyventu iš bloginimo

  * Blogeriai (labiau patyrę) pateikiama informacija, daug lengviau ir greičiau randama internete.

 2. Dominykas says:

  Nėra Lietuva per maža :) Jeigu turėtum daug kompetencijos – galėtum susikurti 20-30 teminių blog'ų ir visada jiems rastum reklamos davėjų :)

  Hmmm. Sakykim užsakomasis straipsnis, kurį perskaito target audience ir po to paplatina jį toliau kainuoja 100LTL. Mano nuomone geras blog'as turi po įrašą kas antrą dieną (nei daugiau nei mažiau). Vienam geram įrašui reikia 30-60 minučių, kas reiškia 8-20 įrašų, kas reiškia fiziškai nepersitempiant ir žinant ką darai galima išlaikyti nesunkiai 15-40 blogų. Kiekviename užtenka per mėnesį po vieną straipsnį parduoti ir voila :)

  Daug pigiau aišku turėti fermą, liepti rašyti kitiems, o pinigus pasiimti pačiam :) Kiekybė vistik > kokybė blog'ų ir reklamos pasaulyje.

 3. Dominykas says:

  Beje, kalbant apie Airiją (jie nedaug didesni už Lietuvą) – yra mažų mažiausiai vienas profesionalus bloggeris ;) Tiesa pinigai jam turbūt didesni bus ne už blog'ą ir reklamą, o už knygą, kurią rašo :)

 4. Turime Lietuvoje 2 blogus (toprss.lt), kurie pritraukia po 1000 lankytoju per diena. Visi kiti toli uodegoje ir jokiam reklamos užsakovui kol kas nebus įdomūs.

  Galimos pajamos sunkiai padengs administravimo kaštus.

  O nepamirškit ir to, kad pinigus reikia "išgryninti" reklamos užsakovai moka tik tiems, kad gali išrašyti sąskaitą faktūrą.

  Kurdamas banerių standartą bloguose galvojau apie reklamos pardavimą, bet kol kas tikrai reiks palaukti :)

 5. Eimantas says:

  manau, kad efektyviausias dalykas būtų produktų apžvalga. tačiau kaip ir adsence, tai turėtų būti taikoma tikslinių temų blog:ams (Vaidai, sutiktum apžvelgti kosmetiką ar plaukų priežiūros priemones?).

  tokiu atveju manau, už vieną apžvelgtą produktą galima gauti apytiksliai tokį patį kiekį litų, kaip ir už banerio kabėjimą tam tikrą laiką blog:e. kodėl? todėl, kad google indeksuoja įrašo turinį. o su trupučiu seo galima būtų padaryti produktą matomą paieškos sistemose tikrai aukštose serp pozicijose.

 6. […] tinklaraščius, bet tai aktualu, kol tik menka dalis interneto bendruomenės apie juos žino, kol nėra kas tarpininkauja tarp verslo ir tinklaraščių reklamos srityje. Idėjų ir iniciatyvų po truputį randasi – laikas pradėti jas […]

 7. Tygas says:

  Kokia forma norėtumėt reklamuot tarkim e-parduotuvę? Straipsniai dažnai atrodo nenatūraliai bloguose, o už banerius sunku pasakyt kainą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

> home
 • Apie mane
 • Apklausos
 • Blogas
 • Lietblogs Search
 • Nuorodos
 • Reklama mano bloge
 • Search
 • Tags
 • Testas
 • Projektai
 • Kontaktuok
 • Archyvas