Prenumeruok RSS

Būk organizuotas – naudok kalendorių

« »

Vienas iš sudėtingiausių užduočių yra mokėti suplanuoti savo laiką. Vieni gyvena šia diena, kiti bando planuoja savo laiką. O planuoti galima ne tik kokius kaip darbo ar verslo susitikimus, bet ir paprastus bei eilinius įvykius. Tokius kaip susimokėti įmoką už telefoną, ar grąžinti skolą draugui. Žinoma visa tai galima laikyti galvoje, bet jei esi daug užkrautas darbais tai kai kurie darbai gali tiesiog išgaruoti iš galvos. Tad geriausias būdas tai atlikti – naudoti kalendorių.

kalendoriai

Vienas iš tokių būdų planuotis – popierinis darbo kalendorius. Metų gale jų galima nusipirkti vos ne kiekvienoje didesnėje parduotuvėje ar knygyne.
Bet mano pagrindinis pasakojimo tikslas yra ne popierinius darbo kalendoriaus variantas, o elektroninis. Man tikrai nepatogu tampytis kiekvieną dieną didelę užrašų knygutę. Pagalvokim, kokį daiktą nešiojamės kiekvieną dieną, net į paplūdimį? Taip, taip – mobilųjį telefoną. Jei atmestume pačių pigiausių telefonų klasę, greičiausia kiekvienam telefone bus kalendorius bei interneto ryšio galimybė. Taigi galima daryti išvadą, kad kalendoriumi galima naudotis telefone. Pagrindinė problema su kuria galite susidurti, kad nėra patogu užduotis planuoti, suvedinėti. Vieniems gali trukdyti per mažas ekranas, kitiems tai, kad nėra pilnos klaviatūros. Yra ir kitas problemos sprendimo būdas – užduotis koreguoti patogiai kitoje vietoje, o telefone tik peržiūrėti. Ir tik kartais įsivesti naują. Vadinasi sinchronizavimo metu turėsime tuos pačius duomenis tiek telefone, tiek  “darbiniame kompiuteryje”.

 • Galimybė A. Išnaudoti sinchronizavimo galimybės su Outlook, Lotus ar panašiomis programomis. Šią galimybę turi daugelis symbian, windows mobile operacinę sistemą turintys telefonai. Problema yra maža – pati programa nemažai kainuoja, bei reikia būtinai turėti microsoft windows operacinę sistemą.
 • Galimybė B.  Naudotis nemokamoms google calendar paslaugomis. Taigi, turėsime tikrai neblogų galimybių redaktorių. Apie dienos užduotis ateina pranešimai tiek el. paštu, tiek SMS žinutėmis. Yra galimybė peržiūrėti užduotis mobiliajam telefone, naršant tam pritaikytą puslapį. Bet problema ta, kad iš mobiliojo telefono užduočių nėra galimybės sukurti. Ir kol kas, tai tikrai nėra patogu.
 • Galimybė C.  Pasinaudoti vėl gi google calendar paslaugomis, bet peržiūrai mobiliajam telefone naudoti jose esančiomis programomis. Taigi vienintelė problema, kurią reiktų išspręsti, kaip perkelti duomenis iš google kalendoriaus į savo telefoną. Tam galima panaudoti trečios šalies programomis. O pasirinkimas yra nemažas: GCALSYNC, Oggsync, Goosync, CompanionLink. Priklausomai nuo galimybių šios programinės įrangos gali būti nemokamos arba šiek tiek kainuoti. Pats šiuo metu testuoju oggsync.
 • Kitos galimybės. Kokių jūs būdu žinote?

11 responses to “Būk organizuotas – naudok kalendorių”

 1. Pawka says:

  Visokie Gūgl kalendoriai gali pateikti įrašus RSS arba iCal formatu. Tereikia parašyti (ar rasti) kalendoriaus programą telefonui, kuri nusiskaitytų įrašus. Arba galima tuos pačius nuskaitytus įrašus sinchronizuoti per kokį SyncML'a su telefono kalendoriu. Betkokiu atveju manau, kad atskira programa yra geriau, nes galėtų pakeisti nepatogius kaikurių telefonų kalendorius (pvz. SE). Žinoma su sąlyga jog ji būtų patogi. Suprantu, jog tu rašai apie egzistuojančius konkrečius produktus ir būdus, tačiau čia pirmos mintys kurios atėjo į galvą.

 2. Taip, bet jei tu gausi informaciją tarkim RSS formatu tu turėsi tik vienpusę kalendoriaus sistemą. Kartais reikia ir pakoreguoti planus ir toliau nuo kompiuterio.

 3. Silas says:

  Naudoju Goosync, jokių priekaištu neturiu, abipusė sinchronizacija, kol kas (jau apie 6 mėn) veikia be jokių lūžių ar nesąmonių.

 4. Andrius says:

  Kodel visi pamirsta kad yra dar sasiuviniai su piestukais? Gali graziai dar paspalvinti

  Beje grazus naujas dizainas, matosi taikaisi i uzsienio gigantu dizainsu ;)

 5. Andrius:

  Kaip minėjau man tą darbo knygą tampytis nepatogu. Nes teoriškai aš vaikštinėju be jokios tašės. Dėl to pažiūrėjau alternatyviau…

 6. KJlt says:

  Galimybė D. Sulaukti Android ir vėlgi superpatogiai sinchronizuotis su Google Calendar…

 7. Andrius says:

  na tuomet dar paprasciau – viska atsiminti

 8. + simonas says:

  Mobilus –> Outlook (deja) –> Plaxo –> Google Calendar

  Google Calendar –> Plaxo –> Outlook (deja – yra ir pluginas Mac'ui) –> Mobilus

 9. + simonas says:

  Viskas, pluginą Macui susiradau – nemokamai. Sinkinu per Macą. Outlooką galima išdiegti iš PC.

 10. […] jus domina nemokama galimybė sinchronizuoti ir kalendorių apie tai rašiau šiek tiek […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

> home
 • Apie mane
 • Apklausos
 • Blogas
 • Lietblogs Search
 • Nuorodos
 • Reklama mano bloge
 • Search
 • Tags
 • Testas
 • Projektai
 • Kontaktuok
 • Archyvas