Nori gauti straipsnius el. paštu - Prenumeruok

Ar rizikuoji važiuodamas namo?

« »

avarija

Norėčiau paklausti jūsų kokį kelią namo pasirinktumėte: pavojingesnį, bet trumpesnį ar ilgesnį bet saugesnį. Žinokite, kalbu ne iš kažkokios pasakų ar fantastikos srities, o iš realio gyvenimo. Šiandien važiuodamas viabaltika namo pamačiau kad mirga mėlyni policijos ar greitosios mašinos signalas (viabaltikos ir marvelės sankryža). Pagalvojau, vėl avarija ir aš buvau teisus. Aš taupydamas savo nervus bei laiką geriau pasirinksiu ilgesnį kelią nei pavojingą.
viabaltikamarvele Turbū kiekviename mieste yra ne vienas taip vadinamas juodasis taškas, kur avarijos įvyksta daug dažniau nei kitur. Nesuprantu, kodėl taip ilgai nereaguojama į tai, kai žūsta kone kas mėnesį žmonės vis toje pačioje vietoje.
Negaliu pasakyti statistikos kaip dažnai ten įvyksta šioje vietoje avarija, bet štai delfi straipsnis, kad avarija įvyko vos prieš kelias savaites. Šia sankryža pervažiuoti be rizikos tiesiog neįmano. Pagal taisykles šiuo keliu galima važiuoti 90km/h greičiu, bet kaip suprantate patys mašinos, fūros spaudžia tikrai greičiau. Kadangi srautas šiame kelyje didelis, vairuotojams reikia ilgai laukti laisvo tarpo arba tiesiog rizikuoti. Kauno dienoje prieš kokį mėnesį du buvo straipsnis, kad tik dabar norima skelbti konkursą ir po kokių dviejų metų čia tos problemos nebus. Turbūt čia vėl eiliniai plepučių pažadai.
Šią sankryža rizikuodami keleivių gyvybe važiuoja autobusų vairuotojai. Aš pilnai suprantu, kad nė vienas vairuotojas nenori važiuoti šiuo maršrutu. Juk jis turi atsakyti už pilną autobusą žmonių. Patikėkit piko valandomis jie pilni.. studentai važiuoja mokytis į universitetą.

Dar sakoma vyriausybė nori pažaboti “karą keliuose”. Visų pirma reikia suteikti vairuotojams sąlygas patiems vairuoti nerizikuojant, o tik po to yra vairuotojo atsakomybė. Kažką viena ausim girdėjau, kad kelininkai ar vyriausybė turi prisiimti atsakomybę dėl turto sugadinimo kuris įvyksta dėl kelio kokybės kaltės (duobės ir t.t). Pagalvojau, jei Amerikoje tokia avarija įvyktų spėju būtų užtampyta po teismus ir būtų bandoma išieškoti milijonus.

Spėju, (nors tikrai nedora taip galvoti) reiktų kokio nors svarbaus Lietuvai žmogaus žūties pavojinguose taškuose, kad valdžia darytų realius sprendimus, o ne popieriuje ir pažaduose…

17 responses to “Ar rizikuoji važiuodamas namo?”

 1. noTime says:

  O ką vairuotojai daro, kad sumažėtų avarijų? Ar viskas taip absoliučiai priklauso dėl valdžios? Gi vairuotojas spaudžia gazą, o ne valdžia.

 2. Taip vairuotojas spaudžia greičio pedalą, o šitoje sankryžoje jis net privalo norėdamas įvažiuoti į via-baltica kelią.

  Dar vienas pamąstymas. Nuo duobių genda važiuoklė stipriai, ilgėja stabdymo kelias….

 3. vidas says:

  tai kur ponas jumi gyvena, kad pro čia namo važiuojat? :) akademijoj?

 4. Rasa says:

  Įvažiavimas į Via Baltika tikrai nerealus. Greičiau statytų šviesaforą. Ir taip jau per ilgai laukta…

 5. justjust says:

  Manau nereikia sakyti, kad pirma sutvarkom kelius, paskui vairuotojams bandom ikalt i galva kaip saugiai vairuot. Reikia kompleksiniu sprendimu ir tai turi buti daroma vienu metu.

  Kas del konkrecios sankryzos tikrai girdejau, kad zadamas statyti sviesoforas, reikes dar pasiklausti tiksliau zmogaus is kurio girdejau.

  p.s. naujas dizainas zymiai geriau ;)

 6. Kiekvieną dieną važiuoju (Klaipėda- Kaunas autostradoje apsisukimas prie IX forto). Ten irgi situacija žiauri (po darbo valandų tenka laukti kol apsisuksi). Tokių vietų pilna.

 7. […] kraujo davimas tampa dar aktualesnis skaitant toliau ir randant Vaido rašinį apie „prakeiktąją sankryžą“ Kaune. Kurioje, kaip anekdote, važiuojančiųjų saugumas paliktas jų pačių […]

 8. Skuduras says:

  Siaip furose yra greicio ribotuvai, atrodo 90, tad ir noredamas daugiau neisspausi ;]

 9. eMMo says:

  Skuduras, tuos ribotuvus pakankamai nesunkiai dauguma atjungia. ;)

 10. Andrius says:

  gerai, kad aš mašinos nevairuoju, nes pradėjęs skaityti šį straipsnį pasirinkau vairiantą "pavojingesnį, bet trumpesnį "

 11. Eglė says:

  Tai jau kartą buvo įvažiavus mašina į autobusą, bet džiaugiuos, kad tik kartą. Ir vistiek dabar ten normaliau nei rudenio pradžioj, kai visi į univerą po vasaros su mašiniukais važinėjo.

 12. acrus says:

  Čia paprasčiausiai nesugebėjo (išgrobstė ar sutaupė ir pan.) įvažiavimo per apačią padaryti

  Kaunas yra Kaunas.

  (p.s. gyvenu Kaune)

 13. wowerike says:

  o me i darba i ta puse. nors pro marvele tikrai trumpiausias kelias, juo nesinaudoju -> per daug streso :)

  ps. pries sankryza greitis 70, aisku, pristabdanciu retai pasitaiko.

  o del sviesoforo tai atseit kauno valdzia buvo grasinus statyt ten sviesofora jei negaus lesu ivaziavimui per apacia. ir dar patys sake kad a5 (ar koks ten) lygio kelyje sviesoforas butu nelogiskas.

 14. wowerike says:

  „Šviesoforo greitai įrengti nepavyks. Reikia parengti techninį projektą, sutvarkyti daug įvairių formalumų." – chi chi chi :) ir sito nepavyks greit įrengti. Įdomu, yra kas pavyksta greitai pas mus Kaune :D

  Nu ale jo, gerai kad ne iki 9 forto važiuot apsisukt :D

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

> home
 • Apie mane
 • Apklausos
 • Blogas
 • Lietblogs Search
 • Nuorodos
 • Reklama mano bloge
 • Search
 • Tags
 • Testas
 • Projektai
 • Kontaktuok
 • Archyvas