Patiko? Prenumeruok el. paštu

El. paštas turi būti ten kur tu esi

« »

Mano nuomone viena iš svarbiausių technologijų šiuo metu yra mobilumas. Mobilumas tai ne vien tik susisiekimo (skambinimas / SMS ) galimybė, bet ir kus kas plačiau. Viena iš svarbiausių mobilumo funkcijų – el. paštas ten kur jūs esate.

Jei nuo jūsų priklauso priimami sprendimai tai mobilumas yra didelis koziris versle. Kol jūs sėdite ofise el. paštu gautas “problemas” jūs galite spęsti momentaliai. Išvykus kažkur turėti galimybę prieiti prie el. pašto yra didelis privalumas. Panagrinėkime kaip galima tai realizuoti?

Vienas iš paprasčiausių sprendimų kaip taip galima padaryti – prisijungti prie el. pašto per mobiliąją naršyklę arba susikonfigūruoti el. paštą jūsų telefone. Šio sprendimo problema, kad jūs privalote prisiminti, kad jums reikia pasitikrinti paštą ir tai yra problema. Problemos sprendimas galėtų būti tik vienas – el. paštas turi atsirasti iškart kai jis atsiranda.

Tinkamiausias sprendimas yra push email, kuris leidžia momentaliai gauti laiškus į jūsų mobilųjį telefoną. Kiekvienas tokios paslaugos tiekėjas savaip pavadinęs šią paslaugą, bet jų veikimo būdas daug maž panašus. Kuo šis sprendimas skiriasi nuo el. pašto tikrinimo nustatytu laiku? Visų pirma technologija. Naudojant push funkcionalumu telefone būna paleista maža programėlė kuri siunčia į serverį mažą ping tipo užklausą ir jei serveryje nėra jokių atnaujinimų pareina tuščias atsakymas, jei kažkas yra atsiunčiamas. Antra informacija siunčiama suspausta, tad jūs sunaudojate daug mažiau internetinio srauto negu įprastai. Taigi nauji laiškai telefone bus galima sakyti tą pačia sekundę (na su kelių sekundžių paklaida) kai tik ji atsiras tikrajame pašte.
Kitas privalumas, kad tokiu pat metodu jūs galite sinchronizuotis ne tik el. paštą, bet ir užduotis ar kalendorių.

Kaip galima tai išbandyti arba naudotis? Panagrinėjus yra tikrai ne vienas šios paslaugos tiekėjas. Deja Lietuvoje vis dar pirmieji žingsniai.

 • $ Jei jūs naudosite paštui microsoft exchange serverį su mobilumo funkcija . Manau tai tikrai ganėtinai brangus variantas.
 • $ Bitės paslauga “Mobile Outlook“. Tereikės nukreipti laiškų kopijas į tam tikrą dėžutę (nuo 35LT).
 • Nemokama / $.  Keista Omnitel analogiškos paslaugos kaip ir neteikia. Omnitel teikia paslaugą Express paštas. Šiuo metu galima naudotis beveik nemokamai (mokėsite už srautą)
 • $ Naudoti Blackberry telefonus su specialiomis paslaugomis. Šiandien kaip tik Bitė pristatė šią paslaugą (nuo 100LT). Turint nuosavą el. pašto serverį šiek tiek galingesnis sprendimas. Bitės pranešime spaudai teigiama, kad Blackberry telefonai populiarūs dėl el. pašto galimybių, interneto naršymo patogumo. Bent mano akiai kaina už šią paslaugą yra ganėtinai per didelė.
 • Nemokamai. Išbandyti windows live mobile (beta). Tuomet jūs galėsite naudotis ir push funkcionalumu su el paštu hotmail.com / live.com sistemose. Info bei parsiuntimas. Nežinau ar čia kalta naujausia WM6.1 versija ar pačios programos niuansai, bet ji nedirbo kaip tikėjausi. Nebuvo pranešimų apie naujas el. pašto žinutes.
 • iPhone ir Yahoo. Lyg veikia push email funkcija taipogi Tik spėju Lietuvoje iPhone vartotojų vos keletas naudojančių Yahoo paštą kaip pagrindinį.
 • FREE / $ Naudotis tokiomis programomis kaip emoze. Šiuo metu palaiko Microsoft outlook, lotus notes, pop3 bei Gmail (domenams irgi veikia!). Tinka tiek Windows Mobile tiek Symbian telefonams. Naudoju jau beveik dvi savaites, tikrai patiko. Dėka šios programos supratau, kas yra push email.

Ko reiktų nepamiršti? Visų pirma reikia turėti pasirinkus tokį mobiliojo interneto planą kuris turėtų neribotą (ar su tam tikru limitu) srautą. Pats svarbiausias minusas yra tai, kad taip naudojantis jūsų telefono baterija daug greičiau išseks.

Jei jus domina nemokama galimybė sinchronizuoti ir kalendorių apie tai rašiau šiek tiek anksčiau.

18 responses to “El. paštas turi būti ten kur tu esi”

 1. Aleksas says:

  Galbut isvardinti sprendimai yra patogus ir puikus, nebandziau nezinau (: Visgi idealiai veikia ir kupinas patogu funkciju – gmail. Manyciau tai patogiausia ir svarbiausia priemone mobilumui :) Tuo labiau, veikia su Google Apps. naudoju keli metai tiek su Siemens paprasta narsykle, tiek su symbian Nokijoje. http://www.gmail.com

 2. Aleksai,

  gal būt nesupratai straipsnio esmės. Kaip minėjau jei auditorija tarkim verslo atstovai tai jie per daug užimti, kad prisiminti tai, kad reikia paštą pasitikrinti. Dėl to paštas turi atsirasti pats mobiliajame telefone. Antra tai turi atsitikti kuo greičiau, o geriausia tuo pačiu metu.

 3. Aleksas says:

  Vaidai, butent, telefonuose yra pasto programa, kuri paprastai leidzia tikrinti pasta kas minute. Jeigu reikia dazniau, galima zaistis ir nustatyti. Nors minutes intervalo tikrai uzteks.

 4. Aleksai;

  Taip galima pasidaryti. Bet push technologija sunaudoja daug mažiau srauto: taigi sutaupo tau pinigų, kitas dalykas push technologija sinchronizuoja tiek užduotis, tiek kalendorių.

  Kitaip tariant čia aprašytas kitoks būtas atlikti panašaus tipo darbą. Už tai push dalykas vertinamas tiek Microsoft sistemos tiek Blackberry.

 5. Eimantas says:

  Truputį ironiška, nes jeigu auditorija yra verslininkai, tai jie nelabai turės laiko paskaityti šio straipsnio ,)

  Bet manau, kad pats paprasčiausias būdas būtų naudoti Google Apps. Juo labiau, kad pats google handlina didelius el.pašto kiekius.

 6. Eimantai, taip ironiška. Bet šis straipsniukas skirtas supažindinimui, gal jums pravers :D

 7. Astanita says:

  Vaidai, pataisymas: Omnitel laiškus į mobilų galima gauti su "Express paštas"
  http://www.omnitel.lt/?m3_lt$206052_284821_392029

 8. Astanita: Ačiū! Pataisiau. Pabandysim…

 9. Adomas says:

  Ne į temą: Turint nusipirktą domainą (be hostingo) ar įmanoma pajungt emeilus per gmail'ą? Čia lyg ir buvo paaškinimas kaip tai padaryti, bet nelabai aiškiai, todėl gal galėtum tiksliau paaiškint?

 10. Admoas: taip galima.

  1. Užsiregistruoji http://www.google.com/a/
  2. Per dns valdymą nukreipi domeno MX nustatymus į google

  3. Palauki… veikia :D

 11. Adomas says:

  Uzsiregistravus reik irodyt, kad tas domainas priklauso man. Siulo HTML budu arba kazkokiu CNAME. Domainas uzregistruotas per serveriai.lt sistema ir ten negaliu as imesti jokiu HTML arba CNAME, nes neturiu hostingo paslaugu ijungtu. Ka daryt?

  Dekui for help

 12. Adomas says:

  Oplia. Radau jau. ;]

 13. Gytis says:

  Man asmeniškai kuo puikiausiai tarnauja gmail programėlė telefone – įsijungi tada kada nori ir nereik sukt galvos :)

 14. […] norėtumėme arba ko iš tikrųjų reiktų. Žinoma, telefonas gali būti tik pokalbiams, bet jei tai išmanusis telefonas, tai be aktyvaus pašto jam turėtų būti gėda. Dar daugiau – manau, kad per artimiausius 5 metus ims plisti telefonai su „always on“ […]

 15. Adomas says:

  Vaidai, dėl push-email apibrėžimo pats netiksliai aprašai:

  "Naudojant push funkcionalumu telefone būna paleista maža programėlė kuri siunčia į serverį mažą ping tipo užklausą ir jei serveryje nėra jokių atnaujinimų pareina tuščias atsakymas, jei kažkas yra atsiunčiamas." Tačiau net pati wikipedia, į kurią duodi linką, rašo (pavyzdys iš blackberry skilties): " The BES monitors the e-mail server, and when it sees new e-mail for a BlackBerry user, it retrieves (pulls) a copy and then pushes it to the BlackBerry handheld device over the wireless network." Kitaip sakant, tai ką pats aprašei yra standartinių el. pašto protokolų veikimo principas, o ne push-mail.

 16. scania says:

  Anksčiau omnis turėjo paslaugą WAP – 9Lt/mėn be duomenų apribojimo. Pilnai užtekdavo ir paštui, ir naršymui. Gaila, nokija neleisdavo per WAP jungtis prie pašto, bet tam turėjau java programas, be to, daugelis paštų turi ir wap puslapius. Pasiekdavau ir paiešką įmonėse, ir dar daug ką… Maždaug 200 MB/mėn… Su dabartiniais apribojimais, geriau net nepradėt :) Patobulino paslaugą į blogėjimo pusę. teko net ir visai atsisakyti :)

 17. Adomas:

  visuomet turi buti "utelytė" kuri siunčia PING tipo komandą. Nes tu pats nepasieksi telefono is interneto, tad telefonas kreipiasi i servisą.

  http://www.clove.co.uk/viewTechInfo.aspx?Content=

 18. zhee says:

  Omnitelyje pasikeite www adresas:
  http://www.omnitel.lt/epastas

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

> home
 • Apie mane
 • Apklausos
 • Blogas
 • Lietblogs Search
 • Nuorodos
 • Reklama mano bloge
 • Search
 • Tags
 • Testas
 • Projektai
 • Kontaktuok
 • Archyvas