Prenumeruok RSS

Žingsnis po žingsnio: Nemokamas el. paštas su jūsų pasirinktu domenu google tarnyboje

« »

logogmail.gifJau nebe pirmą kartą sulaukiau el. pašto žinučių ar net telefono skambučių su prašymu padėti susikurti el. paštą Google tarnyboje (gmail for domain). Ne visi iš mūsų domisi pakankamai daug, kad galėtų be pagalbos viską susitvarkyti. Tad šį kartą pasistengsiu jums paaiškinti kiek galima paprasčiau. Ir jūs galėsite naudotis visomis Gmail galimybėms, bet su savo domenu.

Tiesa, jei jūs anglų kalbos nemokėsite, su tam tikrais žingsniais bus tikrai sunku susidoroti. Bet aš tikiuosi jūs anglų kalbą suprantate.

Kokie laukia žingsniai?

 1. Pasirinkto domeno įsigijimas
 2. Google aps registracija
 3. DNS Konfigūracija
 4. Patvirtinimas

Domeno registracija

Visų pirma jūs turi susirasti norimą domeną. Jei jūs naudosite asmeninėms reikmėms visai malonu turėti el. pašto adresą vardas@jusupavarde.lt. Tai suteikia jūsų el. paštui ir solidumo, ir asmeniškumo. Tiesa pasirinktas domenas kainuos. Kaina priklausomai nuo jūsų pasirinkto tiekėjo. Parkas.lt siūlo nemokamą domeną, jei jūs užsisakysite ir talpinimo (interneto svetainei) paslaugas tam tikram laikotarpiui. Bet jei jūs norite turėti tik el. paštą – talpinimas jums tikrai nereikalingas. Bet kurio metu galėsite užsisakyti papildomas paslaugas. Demonstracijai pasirinkau serveriai.lt, kadangi pats šią tarnybą sėkmingai naudoju.
Adreso tikrinimo laukelyje galite pasitikrinti ar jūsų norimas domenas laisvas. Jei jis laisvas tereikės per kelis žingsnius užpildyti paprastas formas, bei apmokėti sąskaitą. (Tarkim šioje demonstracijoje aš bandysiu užregistruoti paštą jusupavarde.lt) google-pastas-step1
Sąskaitą galima apmokėti tiek per bankus, tiek per Paypal. Šiuo metu serveriai.lt lietuviško domeno kaina yra 41.30Lt. Noriu atkreipti dėmesį į tai, kad už jūsų pasirinktą domeną teks mokėti kiekvienus metus. Tai reiškia, kad tai labiau nuoma, nei pirkimas.

Domeno registracija Google aps sistemoje

Jei jūs sėkmingai įsigijote domeną toliau reikia užsiregistruoti, google aps sistemoje. Priklausomai nuo jūsų poreikių, galima pasirinkti ir mokamą planą, kurį išnaudoti reikės turėti papildomų žinių. Daugeliui jūsų pilnai užteks nemokamo. Kiekvienai pašto dėžutei bus skirta daugiau nei 6GB vietos, kurios užtenka per akis. Pasirinkite, kad jūs esate domeno administratorius, įvedę savo domeno vardą (be www), užpildykite paprastą formą.

google-pastas-step2.png

Bet kurio metu jūs galėsite

DNS Konfigūracija serveriai.lt sistemoje

Šiuo metu jūs jau turite užregistruotą domeną, bei paruoštą naudojimui Google tarnybą. Kad viskas pradėtų veikti reikia atlikti papildomus veiksmus. Visų pirma reikia nustatyti, kad jūsų domenas el. paštui naudos Google paštą. Prisijunkite prie serveriai klientams skirtos dalies. Pasirkite paslaugą: Adreso metinis mokestis (jusupavarde.lt). Nukreipimas dalyje paspauskite mygtuką keisti. Nukreipimo formoje įrašykite MX reikšmę aspmx.l.google.com.

google-pastas-step3.png

Tiesa, gali būti pasirinktas variantas ir nukreipti į puslapį. Svarbiausia, kad būtų nustatytas google mx reikšmė.

Savininko teisės įrodymas

Kad nebūtų pašto vagysčių yra reikalingas įrodymas, kad tas domenas priklauso jums. Prisijungę prie jūsų Google el. pašto panelės adresu https://www.google.com/a/cpanel/jusupavarde.lt (jūsų domenui bus skirtingas!) Jūs pamatysite nuorodą prašančią patvirtinti, kad jūs esate šio domeno savininkas. Tai galima atlikti dvejais būdais. Jei jūs užsisakėte ir talpinimo paslaugą – jūs galite tiesiog nukopijuoti atitinkamo pavadinimo failą arba sukurti nurodytą domeną (Change your cname record). Kadangi straipsnio pradžioje minėjau, kad nebūtinai pirkti ir talpinimą, mes pasirinkime pastarąjį variantą.
Vėlgi prisijungę prie serveriai.lt klientams skirtos dalies ir išsirinkę savo domeną sukuriame naują subdomeną kurį nurodė google sistemoje (pvz googleffffffffcda121ec) ir jį reikia nukreipti į google.com svetainę (Nukreipti į serverį, serverio reikšmėje įrašom google.com arba 64.233.167.99). DNS atsinaujinus   googleffffffffcda121ec.jusupavarde.lt svetainės turinys bus lygiai toks pats koks ir google.com.

Pabaigai

 • Prisiminkite, kad DNS parametrų keitimas neįvyksta iškart. Jo galutinis pasikeitimas įvyksta apytiksliai per parą.
 • Įvykdžius DNS pakeitimus nepamirškite google sistemoje nurodyti, kad tuos veiksmus jau atlikote.
 • Užsiregistravę šiuo adresu gausite 10% nuolaidą talpinimo paslaugoms.
 • Jei kilo klausimų – rašykite. Pasistengsiu padėti.

35 responses to “Žingsnis po žingsnio: Nemokamas el. paštas su jūsų pasirinktu domenu google tarnyboje”

 1. […] privalumais, džiaugiuosi, kad turiu nežinau.lt užsakęs Google Apps for My Domain paslaugas. Tą patį su Vaido pagalba galite padaryti ir jūs. Verta vien dėl GMail.Stotelės. Man irgi patiko BLOGin reklama stotelėse. Kol viso rajono vaikai […]

 2. Tomas says:

  Hehe :) Naudoju jau gana senai, kažkada Justinas (www.sanis.us) bandė su http://www.stotis.net domenu padaryti, bet nesigavo. O aš poto padariau su JustFM.lt I'm using it.

  Tikrai patariu naudotis.

 3. klausimas says:

  Kvailas klausimas… o kiek pasto dezuciu gali tureti ant tokio dziaugsmo?

  Turiu galvoje

  Vardenis@pavardenis.lt

  Vardeniauskas@pavardenis.lt ir t.t.

  ?

 4. Paskutinį kartą kai registravau davė 100 :). Manau galima gauti ir daugiau.

 5. Tiesą pasakius, yra tokia paslauga, kad jei siunčia laišką tokiu adresu, koks neegzistuoja, tai tada persiunčia į tam tikrą vieną, t.y. jei siunčia adresu info@pavardenis.lt arba root@pavardenis.lt, tai tuos laiškus persiųs į tarkim kokį vardenis@pavardenis.lt :)

 6. klausimas says:

  Gal sita vieta galima butu placiau (4 dummies?:) Pakibau ir nebesusigaudau:)

  Vėlgi prisijungę prie serveriai.lt klientams skirtos dalies ir išsirinkę savo domeną sukuriame naują subdomeną kurį nurodė google sistemoje (pvz googleffffffffcda121ec) ir jį reikia nukreipti į google.com svetainę (Nukreipti į serverį, serverio reikšmėje įrašom google.com arba 64.233.167.99). DNS atsinaujinus googleffffffffcda121ec.jusupavarde.lt svetainės turinys bus lygiai toks pats koks ir google.com.

 7. Andrius says:

  norejau paklausti jei registruojantis google aps as nurodziau kad noreciau naudotis 5 el.pato dezutemis, ar neklis problemu jei veliau noresiu kokiu tarkim 20 dezuciu?

  aciu

 8. "Klausimas": Kas konkrečiai neaišku?

  Andrius: manau bus suteikta 100 pagal nutylėjimą

 9. klausimas says:

  Seka tokia:

  To activate Google Apps services you must verify that you own your domain – *****.lt. Verify domain ownership

  We are checking domain ownership. This may take 48 hours to complete.

  Sorry, we are currently unable to verify your domain ownership using any of the following methods

  CNAME record

  Va taip vat… atrodo viskas ok, bet kazkodel neveikia…

 10. Andrius says:

  klausimai o tu bandyk per html verifikacija man viskas puikiai pavyko viskas veikia :)

 11. Paulius says:

  man irgi tas pats su cname.. :/

 12. Keista, pas mane suveikė. Reiks pasiaiškinti…

 13. bevardo says:

  geras dalykas =)

 14. bevardo says:

  tik kol kas galiu siūsti,man issiūsti negali… bet manau tai susitvarkys =)

 15. PornoMagnatas says:

  Ir google žinos ne tik tai, ką Jūs laikote GMAILE, bet ir visus Jūsų laiškus. Sveikiname :)

 16. bevardo says:

  Neturiu ką slėpti =)

 17. JUOZAS says:

  Pirmas ir svarbiausias klausimas- kai aš nusiperku adresą serveriai.lt tai kai pavoisinu rodo tik pirmas raides mano vardo ir pavardės. Klausimas kokia procedūra ir ar labai lengvai gali sužinoti kiti žmonės kas nupirko ta domeną???????

  Antras klausimas- jei aš užregistravau domena pasitelkes nepažystamos bobutės vardą pavardę ir asmens kodą, bei apmokėjęs sąskaitą snoriuke tai ar kas nors gali mane atsekti. Aš į ta tinklapį galiu dėti pavyzdziui politikus šmeiženčią informaciją ar atidaryti pornūškės puslapį ir manęs nepričiups? kokia vyks procedūra? Serverį irgi paimsiu nemokamą, kurės stovės kokiam kinijos užkampį, o puslapį atnaujinsiu per interneto kavines:)

  gal žinot kokį puslapį ar gerų staipsnių panašiom temom.

 18. Juozai… viską ką tu darai internete galima susekti :), o jei nusikalsi pakankamai pasibels aras į namus. Negalvok kad lengvai tokie dalykai pralįsta. Užtenka tik pataikyti ne ant to žmogaus….

 19. JUOZAS says:

  aš žinau kad yra visi srautai įrašomi ir yra žinoma kas iš kokio kompo ką pasiuntė ir kur buvo užėjęs, visas pasaulio trafikas įrašinėjamas. Bet ar įmanoma susekti pagal mano anksčiau parašytą scenarijų ir kaip?

 20. Darius says:

  Dėkui, susireguliavau ,viskas veikia :) Anksčiau galvojau, jog už pašto dėžutes su nuosavu domenu reikia mokėti, pasirodo nea, tik domeną, už kurį šiaip ar taip priverstas mokėti .

 21. Eugenijus says:

  Kažkaip pasigedau ką daryti su "serverio" skiltimi?

  Ką ten turėčiau įrašyti jeigu neturiu hostingo?

  Jeigu vyksta nukrypimas į puslapį, tai kiek suprantu mail.pavardenis.lt neišdegs a ne?

 22. DonatelLas says:

  Sveiki. Bandau jau kelinta diena susitvarkyti si pasta, taciau vis neina pasiekti jo adresu: pastas.***.lt, o google pateiktu adresu (kuri duoda iskart) viskas veikia puikiai.

  gal galite paaiskinti, kaip reikia suvesti tuos CNAME irasus, kad jie pagaliau veiktu?

  Dekoju.

  • DonatelLas :> kiek suprantu tu nori naudoti pastas.manodomenas.lt. Tai yra imanoma, bet siuo metu realiai ivyksta tik redirectas i
   specifini adresa http://www.google.com/a/manodomenas.lt. Kat tai padaryti tu turi sukurti cname pas save. Jei tu naudoji serveriai.lt tai nuejus
   i klientams.iv.lt reikia kurti nauja sudbomena. Viena is redirekto galimybiu bus tavo pageidaujamas cname.

 23. Marius says:

  Sveiki,

  turiu pora klausymu šia tema.

  Pirkta domena yra iv.lt, bet ji priparkuota kitur ir dekima as noriu pasidaryti

  mano.manopuslpis.lt, kad atydarytu iskart google prie prisijungimo i gmaila. ar imanoma tai padaryti? jei imanoma tai kaip?

  Dėkui už pagalba.

 24. romas says:

  ir as pirkau domena 50lt,mokejau, o neveikia vis nes nieks neleido dns nukreipti….:(,,,,

 25. Vitalijus says:

  Sveiki , na man zinokite nesigauna uzsireigstruoti svetaineje googles toje ; gal kas padesit ?

  skype: molteniukas

 26. edvardas says:

  geras straipsnis :)

 27. Wiziris says:

  Sorry, kad vėl klibinu šią temą.

  Sistema veikia puikia, bet….

  Pastebėjau, kad neateina laiškai iš tinklapiuose esančių užklausų formų.

  Testavau su keliais hostingais (ten kur talpinamas tinklapis), pašto siuntimo skriptais ir TVS, keliomis Google apps paskyromis.

  Gal dar kas yra susidūręs su šia problema? Gal išsprendėte kaip nors?

 28. Wiziris says:

  Va tame ir problema, kad iš kitur laiškus gaunu. Ir kad negaunu iš užklausimo formų pastebėjau ne iš karto.

  • Ar užklausimo formos laiškai ateina į kitą gmail dėžutę? Gal problema serveryje kuris siunčia? Tikrinai pas spam labelį?

   • Wiziris says:

    į gmail pašto dėžutes laiškai nueina. Tarp spamo laiškų irgi nėra. O siųsti bandžiau iš kelių skirtingų serverių.

 29. Sigitas says:

  Sveiki, norėjau pasidomėti, ar dar tebėra nemokamos dėžutės? Nes kiek g apps žiūriu, tai prašo 25$ per metus. Ačiū.

 30. Domenai says:

  Jei ieškote domeno, siūlau pasižvalgyti http://domains.add.lt
  Galima rasti stiprų, buvusio savininko nepratęstą, domeną ;)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

> home
 • Apie mane
 • Apklausos
 • Blogas
 • Lietblogs Search
 • Nuorodos
 • Reklama mano bloge
 • Search
 • Tags
 • Testas
 • Projektai
 • Kontaktuok
 • Archyvas