Nori gauti straipsnius el. paštu - Prenumeruok

Idėjų vagystės.. uždirbk man milijoną

« »

Turbūt girdėjote apie projektą SEB verslo menas Vertas milijono? Žmogus turintys gerą idėją gali laimėti galimybę ją paversti realybę. Tereikia įtikti 5 dėdėms papasakojus savo idėją, bei po to tinkamai pristatyti sąmatas and etc.

Manau pats brangiausias / verčiausias dalykas yra idėja (ypač jei ją eina už patentuoti), kurių kūrybinė grupė prisirinko tikrai daug. O tik po to eina svarbi dalis – geras žmogus tai idėjai įgyvendinti. Pati paskutinė – pradinis įnašas. Tiesa pasakius man pasirodė keista, kai komisija reikalauja sau 51% – 70% akcijų sau. O idėjos autorius neturėdamas pagrindinio akcinio paketo ateityje gali nusvilti, juk visų biznierių nagai nukreipti į save (kuo didesnio pelno siekimas, bet kokiomis sąlygomis).

Bet prisiminkim tą dalyką idėjas. Viena gražiausių idėjų – meistras į namus. Dabar spėkit keliems biznieriams išgirdus šią idėją patiko? Iškart jau yra atsirado bent keli konkurentai Meistras Tau bei Meistras jums. O kiek spėkit dar atsiras?

Dar viena idėja – sriubų restoranas. Konkurentų nežinau ar spėjo atsirasti, bet vėl mintis – šis viešas TV šou projekto pokalbių demonstravimas yra blogis. Mačiusieji turbūt girdėjo, kad vienas iš restoranų pavadinimų galėtų būti – Samtukas. Šiuolaikinė firma – turi save svetainę internete. Spėkit ar tas domenas šiuo metu laisvas? Deje ne…

Manau daugiau idėjų bus pasiskolinta iš šio TV projekto,  o nuostolius didžiausius turės tie, kurie (galbūt nepasiruošę pakankamai buvo) pasakojo idėjas viešai.

P.S Jei jūs žadate kurti firmą, pirmas dalykas kurį turite atlikti – nusipirkti domen, kuris atitinka firmos pavadinimą. Nesvarbu, kad dabar jums jo nereikia. Nes kai prireiks jis kainuos tūkstančius.

18 responses to “Idėjų vagystės.. uždirbk man milijoną”

 1. Audrius says:

  Nėra ta meistrų idėja nauja. Va http://www.gerimeistrai.lt. Domenas įregistruotas 2007-09-20. Individuali įmonė "Geri meistrai" įkurta 2007-09-05. Gerokai dar prieš TV show. Principas veiklos panašus, tik kaina nustatoma kiek kitaip. Mokama ne už valandas, bet atliekamus darbus. Atvažiuoja, įvertina, pasako kiek kainuos. Man ameniškai toks principas priimtinesnis, nei kokio tintuko tyčia lėtai darančio, kad valandų daugiau gautūsi.

 2. osam says:

  Šiaip galėto jį rodyti nuo pabaigos, tai yra kai jau nugalėtojai aiškūs ir viskas sureginta.

  O dabar neikas nerigistruota, o idėjas visiems dalina už dyką.

 3. KaVeikti.lt says:

  P.S. Labai teisingas. Jau net atsiradęs yra tarsi "juodasis versliukas"- chekinti kurios firmos dar netyčia nenupirkę savo vardo domeno, greitai jį nupirkti ir po to prakišinėti patiems jiems už susigalvotą sumą… Čia panašiai kaip su automobiliu- kai pavagia, o po to jį išsipirkinėji. Reikai būti tikrai atidiems…

  O apie tą laidą tai ir mano nuomonė vos pamačius buvo identiška. Gaila man dalyvių, kurių ne prastos idėjos visai paprastai nukniautos buvo…

 4. […] viršvalandžiams įrodo jūsų transporto priemonės būklė. O jei vaikštai pėsčias? Kaip pavogti milijoną? Turi gerą idėją ir nori dalyvauti viešame verslo konkurse? Per TV? Galvok geriau […]

 5. kid says:

  nematau tame nieko blogo, jei turi gera ideja kuri deja del kazkokiu priezasciu nebuvo priimtina "dedems" kaip geras investicinis saltinis, vadinasi arba paciai idejai kazko truksta arba nebuvo itikinamai pristatyta arba tie "dedes" nemate perspektyvos tame ar pan. ir t.t. anyway del pacios idejos, ok sakykim kazkas pasisavino tavo "viesai" issakyta ideja, o kas neleidzia toliau paciam jos ygyvendinti? jie tikrai manai kad ja igyvendinsi iki gero produkto, tai imi "darai".labai retai kada investiciju kiekis proporcingas produkto ar paslaugos "kokybei", o kad ir kazkas pasisavines tavo ideja daugiau investavo y ja ir sukure geresny produkta? why not? vadinasi ji tame matome didesne perspektyva(taip, taip jiems gal ir mazesne rizika disponuot turimom investicijom, nei tiems kam ju sunku gaut igyvendinant sava ideja)? betkokiu atveju jei idejos igyvendinimo "stabdis" dideles investicijos – tai tegu ir investuoja kas gali ta leist. Tikrai nesuprasiu tu kurie bedavojasi is savo nerealizuotu ideju ir tikrai nesmerkiu tu kurie mokosi is kitu klaidu.Jau pradeta igyvendinti kazkieno pavogta ideja, nusipirktas domenas? uzregistruota ymone "mano fiks ideja" pavadinimas – o kas kaltas? kas protingesnis tas pirmesnis ir ner cia ko kaltint . Netgi pats sou "vertas milijono" yra geras produktas, ir tikrai nemanau kad tokiam produktui butu buve sunku gauti investiciju. Sitas sou patiems kurejams atnes milijonus, o kai kam teks palaidot viltis del savo idejos realizavimo. Taip jau yra… Retai kada "ir vilkas sotus ir avys sveikos" (atsiprasau uz lietuvybes trukuma komentare)

 6. Algimantas says:

  Pliusas už įžvalgumą.

 7. pkmk says:

  įdėja yra niekas. svarbus yra įgyvendinimas.

  o vat domenų neužregistravimas, tai kvaila klaida,

  bet ko norėti iš žmonių, kurie visas svetaines vadina portalais ;]

 8. Tygas says:

  Vis tiek geriau pradėti verslą su geru užnugariu ir turėt mln apyvarta, nei pačiam ir turėt kelių tūkstančių apyvarta..

  Plius, jei ne TV reklama, tai tie projektai iš vis sunkiai startuotų.

 9. Tamstos mintis gera, bet jei tu neturi pradinio kapitalo, o tik ideja – toli nevaziuosi, o var dedes pasisavine ideja ja igyvendins ir su savo kapitalu tave aplenks labai labai LABAI. Galbut netgi iki tokio lygio kaip stambus prekybos tinklai ir centrai padare mazus versliukus ;)

  Taigi… uzsienyje idejos parduodamas! O cia jos atiduodamos… lol.

 10. rainfall says:

  Man apskritai SEB verslo menas nuo pat pradžios atrodė kaip "žymiausių Lietuvos verslininkų komisijos" asmeninė reklama. Mokama ar nemokama irgi klausimas, gal prodiuseriams tiko idėja pritraukti tokias pavardes, o patiems "vertintojams" pasirodyti nemokant pinigų žmonių, stilių ir panašaus plauko žurnalams už straipsnius.

  Nesutikčiau su tuo kad daug idėjų bus pasiskolinta iš projekto :) Turintys geras idėjas ten ko gero nekišo nosies suprasdami kuo tai kvepia…

  Na, o sriubų restorano idėja gal kažkam ir įdomi bet kažkaip nežinau… Ar tik tiek pas mus šiais laikais galima sugalvoti?

  Suprantu, žmonių maitinimas visada geras verslas, kaip ir laidojimo paslaugos :) bet… na kažkaip iš verslumo šou geriausių lyg ir norėjosi kažko kito… web projektų / softo / etc. kažkaip apskritai nelabai matėsi (gal blogai žiūrėjau)

 11. ggg says:

  pigus straipsnis

 12. Subjektyvi says:

  Pritariu straipsnio minčiai, ypač dėl domenų. Pats laidos principas yra ydingas, nes kol jie ten diskutuoja, svarsto, generuoja, kiti, verslesni, jau dirba ir vysto. O ko nevystyti, kai "mokytojai" paskaitas dėsto. Dėl akcijų kiekio tai pirmą kartą išgirdau. Įdomu, čia nuo pat pradžių buvo žinomas faktas, ar tik dabar sumąstė, kaip turėti iš to sau naudos? :))

 13. besar says:

  Verslo idėja.. šiandien ji tavo galvoje, o rytoj gal jau kito. Tokių projektų reikia, o sakyti, jog kažkas vagia idėjas yra šiek tiek juokinga.

  P.S. Jei idėja tikrai tobula, tai tas, kas ją pasisavina, turės gerokai pavargti ją įgyvendinant.

 14. anonimas says:

  o man pvz visai nebūtų gaila jeigu mano gerą idėją kas nors įgyvendintų, dar ir papildomom idėjom pasidalinčiau :-)

 15. egidijus says:

  visos idėjos jau yra sukurtos. ši laida kaip katalizatorius – vieniems ji padėjo ten neiti ir pagaliau pradėti savarankiškai verslą, kitus apskatino eiti į kursus/konkursą šiaurės miestelyje, kitus – eiti ir atiduoti savo idėjas jei ne komisijai, tai plačiai tv auditorijai. o kažkas pasipiktino ir nieko nedarė. manau kiekvienas rado tai ko ieškojo.

 16. Mindaugas says:

  Šis straipsnis yra labai įdomus, kadangi diskutuoti dėl to galima iki begalybės. Su dauguma argumentu sutinku 50%. Kodėl? Nes yra ir kita pusė, kuri atsveria pirmąją.

  Bet apie viską iš pradžių. Yra įmonė Toyota, kuri yra pasakius, kad jeigu mes šiandien nežinome dar ką darysime dar geriau po pusmečio, šiandien mes jau esame žlugę. Labai patariu paskaityti knyga apie Toyota.

  Galėčiau pritaikyti pavyzdį čia, tai būtų maždaug taip, jeigu tu turi tik vieną idėją, tai tu jau esi žlugęs. Juk versle taip yra, kad tu tik padarei kažką naujo ir jau tave visi kopijuoja. Geriausias pavyzdys Vilniuje būtų Pub'ų bumas. Brodvėjui gerai sekėsi ir jau gedimino prospekte prospekto pub'as, kuris skiriasi beveik niekuo iš esmės.

  Taip jau jeigu reklamuojiesi per TV, tai beabejo tavo žinomumas didėja, rizika taip pat. Didesni pinigai – didesnė ir rizika. O jeigu tu turėjai vieną varganą idėją, idealią, tačiau tu jos nemokėjai išvystyti.. yra daugybė pavyzdžių, pradedant IBM(jeigu neklystu jie), kuris savo DOS'a pardavė Gates'ui. Kuris tą genialią idėją išvystė. Norit pasakyt nebuvo pasekėjų, kurie kūrė panašias sistemas? Prisiminkit Norton comander, total commander, tai buvo windows'ai, tik jie nenuėjo toliau, nors galėjo…

  Paskutinis dalykas, tai nereikia pamiršti, jog tos pačios idėjos gimsta skirtingose galvose tuo pačiu metu. Pasaulyje yra milijardai, žmonių ir visi jie kiekvienas yra unikalūs. Ar tikrai? Taip! Taip gali patvirtint ir tu mielas skaitytojau, kuris dabar skaito šį pasisakymą. Negi tai paneigsi?

 17. Mindaugas says:

  Taip pat buvo paminėta labai gera problema dėl investicijų. Ar teisinga, kai investuotojai pasilieka 51% imonės akcijų sau? Žiūrint finansiškai tai yra labai teisinga. Pabrėžiu – labai. Kodėl? Todėl kad akcijos tai yra pinigai. Tu ateini su idėja, į ją investuoja investuotojas pinigus, daleiskim milijoną, ir tau dar atiduoda pvz.30%, tai reiškia tau atiduoda 300 000Lt. Kuris nesutiktumėt paimti šios sumos? Vien už idėją? Aš paimčiau.

  Yra kita pusė. Manau investuotojai neteisingai daro imdami pagrindinį akcijų paketą. Kodėl? Todėl, kad atidavę valdymą tam žmogui, kuris dirbs, jį labiau motyvuos. Jis jausis šeimininku ir daugiau uždirbs.

  Galiu pateikti paprastą pavyzdį iš susitikimo su Tomu Juška, kuris valdo Libra Group įmonių grupę. Jie užsiėmė medienos eksportu. Valdė Lietuvoj 100% akcijų, tačiau tai buvo maža įmonė. Atsirado užsienio investuotojas, kuris pasiūlė nupirkti įmonę ir paliko vadovams, bijau pameluot ar tik ne 10% įmonės akcijų. Ir kadangi pakilo įmonės vertė tie 10% buvo daugiau verti nei 100% iki tol. Ir daug daugiau – keliadešimt kartų.

  Apibendrindamas noriu pasakyt, kad turi būt viskas paskaičiuojama ir nemanau, kad tos laidos dalyviai patyrė nuostolį. Atvirkščiai, jie pralobo ir tapo turtingesni, nei būtų patys krapštęsi.

 18. Yra teisybes tavo pranesime, bet jei turi tik gera ideja.. o pinigeliu nera.. belieka rizikuoti. Jei pasiseks – laimesi, turesi pinigu verslo pradziai, uznugari bet beabejo turesi maziau procentu savo verslo nei investuotojai… Nepasiseks – kazkas patobulins, pavogs ir realizuos TAVO ideja…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

> home
 • Apie mane
 • Apklausos
 • Blogas
 • Lietblogs Search
 • Nuorodos
 • Reklama mano bloge
 • Search
 • Tags
 • Testas
 • Projektai
 • Kontaktuok
 • Archyvas