Nori gauti straipsnius el. paštu - Prenumeruok

Navigacija: Tomtom One XL

« »

Kai įsigijau delninuką – telefoną HTC P3300 (deja jį pavogė) jį naudojau ir navigacijai. O Navigacija telefone yra neblogas privalumas, juk niekad nežinai kada jos prireiks. Tarkim visai atsitiktinai teko vairuoti į Norviliškių pilį .Be navigacijos sunkiai būčiau suradęs kaip nuvažiuoti: vis dėlto tamsus paros metas buvo ir keliukai tokie nereikšminiai.
Navigacija telefone turi vieną trūkumą – juo nepasidalinsi su šeimos nariu / draugais (nesinori būti be telefono). Šiuo atveju geriausias variantas įsigyti tam skirtą įrenginį.

TomTom_ONE_XL_001Prieš kelias dienas aš su Rasa (sužadėtinė manoji) nusipirkau naują žaisliuką TomTom One XL.  Kadangi jau abu vairuojam, tai šis įrenginys tikrai suteiks abiems daugiau ramybės kelyje.

Jei jūs žadate pirkti navigaciją šis įrenginys vienas iš tinkamų. Kriterijai pagal kurios rinkausi, kad būtų nebrangus ir su išplėtimo galimybe. Šiek tiek pigesnė TomTom Navigacija (turbūt pigiausia Lietuvos rinkoje) šiais laikas kainuoja apie 500LT (tomtom one), bet jo talpa nėra didelė ir ji nėra praplečiama (~512MB). Tad įsidiegti vakarų europos žemėlapių jums nepavyks.

TomTom One XL yra naujesnės kartos plačiaekranė navigacijos sistema turinti ir SD kortelių praplėtimą.  Keletas minčių apie šį pirkinį:

 • [+] Jo kaina šiuo metu siekia 600-800+ LT (žiūrint kur kokios akcijos yra) Manau yra įperkamas visiems.
 • [+] Lietuvoje parduodama kartu su rytų europos žemėlapiais. Prisijungus prie kompiuterio yra galimybė atnaujinti ne tik programinę versiją (NavCore), bet ir atsisiųsti naujausią žemėlapio versiją (Duodama 30 dienų garantija naujiems žemėlapiams). Be to galite atsisiųsti žemėlapio pataisymus iš kitų vartotojų (mapshare). Tik va dar pakankamai neįsigudrinau kaip tuos žemėlapius pačiam redaguotis…
 • [*] Pakuotėje yra USB laidas jungti prie kompiuterio (sinchronizacijai) bei automobilinis kroviklis. Ačiū Dievui, kad šis aparatas krauna ir prijungtas prie kompiuterio. Nors aš labiau būčiau patenkintas, jei jis turėtų taip vadinamą dock station. Minusas tai kad neturi paprasto naminio pakrovėvo. Jį teks greičiausia nusipirkti ebay parduotuvėje.
 • [*] Yra ir Bluetooth susieti su telefonu. Bet lietuviams iš to mažai naudos nes per jį įrenginys pasigauna tik internetą atsinaujinti žemėlapių pataisymams, orams, greičių kamerų vietas (oficialiame rinkinyje Lietuvos nėra. reikia mokėti už prenumeratą) ir pan.
 • [*] Automobilinis stovas yra nepakankamai patogus, norint uždėti/nuimti, kadangi jis yra labai arti stiklo. Bet mašinoje naudojasi pakankamai maloniai.
 • [-] Pakuotėje nėra naminio pakrovėjo (AC). Tad namie galima krauti tik pajungus prie kompiuterio.
 • [-] Baterija, pagal oficialius šaltinius išlaiko tik 2 val tai yra tikrai nedaug. Yra ir energijos taupymo rėžimai įvairūs (ekrano išjungimas tarp instrukcijų ir pan), kuris leidžia kažkiek prailginti gyvenimo laiką.
  Šiuo metu mano automobilyje kaip tik neveikia mašinos pakrovėjo lizdas… tad vienintelis sprendimas kuo greičiau tai susitvarkyti.

Kitas pirkinys šiam įrenginiui manau bus kelioninis dėklas, kurio gaila irgi nebuvo rinkinyje.
Jei jus domina platesnis aprašymas galite paskaityti tarkim šiame internetiniam gps žurnale jame rasite daugiau pliusų ir minusų, kurie man nevisi aktualūs. Svarbiausia, kad už savo kainą jis pilnai atidirbs, jau įsidiegęs greičio kamerų vietas :)

12 responses to “Navigacija: Tomtom One XL”

 1. Originalas says:

  Telefonai su GPS yra nesamonė, nes išpampę dėl to kaip plytos, o tas GPS tik ir reikalingas automobilyje.

  Man tai geriausia GPS su bluetooth, kainuoja ~300Lt. Gali numest automobilyje ir pamiršti, naudoti per telefoną arba per kompą. Daug tikslesnis už telefą, o ir pigus, jei jau turi mini kompą, delninuką ar kažkokį kitą ekraną. :)

 2. Žiemys says:

  Na nesutikčiau su teiginiu kad telefonai su GPS kaip plytos :) O gpsas gerai ne tik mašinoj, smagu keliaujant ir vaikštant po svetimą miestą nebėgioti prie namų kampų ir ieškoti gatvės pavadinimo, o po to spoksoti į žemėlapį ir bandyt atsekti kur esi.. :) žinoma, specialus įrenginys yra tikrai patogiau, bet jei laiko tik 2h tai ne kas… nors ir telefonuose įjungtas gps'as siurbia energiją negailėdamas…

 3. tomtom says:

  galiu tik tiek pasakyti kad prastas pasirinkimas,tomtom geri tik go serijos,one arba one xl yra labai leti 8 versija sunkiai paveza jo 260 procesorius labai letas ilgai skaiciuoja,daznai pakimba,ilgai perskaiciuoja uzdejus marsruta vilnius – malaga apie 50 min galvoja arba visai uzstringa reik resetint,zodziu kitais metais kaip iseis 9 zemelapiai manau bus be sansu kazka atsinaujint.reikejo damest +/- 250Lt ir butu isejes Go520 arba Go720 su 400 procu ir 64 mb darbine atmintim.kaip sakant neesam tokie turtingi kad suda pirktumem

 4. Šie telefonai tai 1 amžiaus kolkas manau vienas iš svarbesnių kūrinių paprastam eiliniam žmogui, žinoma turinčiam lėšų šitam įrenginiui…

 5. saulens says:

  gal kas zino kodel tomtom one xl neisijungia kai nera prijungtas prie kompiuterio ar automobilyje

 6. vyts says:

  man tokia problema su tom tom one xl kai tik ijungiu praso ivesti kalba garsa ,kai viska nustatau vel pats automatiskai restartuojasi ir viska is naujo reik ir taip kiekviena karta.gal kas zinot ka daryt?

 7. saulens says:

  radau problema del neisijungimo , reikia tomtom apacioje paspausti mygtuka RESET ir problemos dingo

 8. arte says:

  isigyjau tomtom navigacija, seip atrodo neblogas dalykelis tik gal pasene zemelapiai, nes buvau siauliuose tai vietomis pjauna gryba, gak kas zino kaip atnaujint zemelapius

 9. zydrunas says:

  radau info del

 10. Salming says:

  nusipirkau navigaciją ir ždž neatidaro muzikos nepaleidžia , nors yra ir folderiai ir visa kita kame reikalas?

 11. Sabakas says:

  Ka galite pasakyti apie Becker firmos navigacijas. pvz Becker Z103. jei nesunku parashykit i el.pasta kas netyngit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

> home
 • Apie mane
 • Apklausos
 • Blogas
 • Lietblogs Search
 • Nuorodos
 • Reklama mano bloge
 • Search
 • Tags
 • Testas
 • Projektai
 • Kontaktuok
 • Archyvas