Prenumeruok RSS

Internetiniai aukcionai pro padidinimo stiklą

« »

Prieš keletą metų atradau įdomaus veikimo aukcioną-žaidimą-loteriją, kurio esmė tiesiog pasiūlyti už prekę kuo mažesnę sumą. Jei tu pasiūlei pačią mažiausią kainą ir buvai toks vienintelis, tu galėsi tai įsigyti tą prekę už pasiūlytą kainą. Žinoma, kiekviensold aukcionasas pasiūlymas yra apmokamas tam tikra pinigų suma ir kad būtų dar įdomiau (pelningiau) vartotojas gali pasilyti daugiau nei vieną kainą. Turbūt nepatikėsite, bet šitas projektas www.bimbaso.eu pardavė net ir naują mašiną vos už kelis eurus…

O štai visai neseniai atsirito į Lietuvą nauja mada – internetiniai aukcionai, kurie, irgi parduoda prekes už pasakiškai mažas kainas. Šios bangos autorius www.skelbiu.lt projektas mini.skelbiu.lt. Vos jam pasirodžius iškart pasirodė žmonės su didelėmis akimis – verslo idėjų kopijuotajai. Tokie kaip www.centai.lt, www.1cent.lt, www.telebid.lt, ar vos tik prieš kelias dienas atsiradęs www.uzaciu.lt. Šių aukcionų principas tikrai labai paprastas. Kiekvienas vartotojas pakelią prekės kainą vienu centu siųsdamas x LT vertės žinutę. Jei per nustatytą laiko tarpą nėra naujo kainos padidinimo – prekę laimi dalyvis, kurs pasiūlė didžiausią kainą. Kad prekę gauti tiesiog turi susimokėti sumą, kurią įvertinai. Taip paprastai galima vos už kelis litus nusipirkti naują televizorių ar net skalbimo mašiną…

Didžiausią nerimą kelią tai, kad tokie aukcionai užprogramuoti apgaudinėjimui. Pats didžiausias šio įtarimo požymis – lietuvių yra tiesiog per mažai, kad viskas vyktų sąžiningai. Vos pamačius tokį projektą iš karto kilo mintis, kad jei kaina nepasiekia atsiperkamos ribos, ją turėtų kelti robotai. Robotas šiuo atveju yra programiniame kode įdiegtas saugiklis. Robotai tiktai nedalyvauja populiarios prekės aukcione populiariuoju laikotarpiu, nes dalyvių keliančių kainą tikrai pakanka. Bet jei prekė yra nepopuliari, ar tiesiog laikas netinkamas (mažai lankytojų) tuomet bandoma imtis klastos. Ir nieko keisto, visų verslininkų paskirtis pelnas – švariais ar nešvariais metodais.

Kadangi visi šie aukcionai nori atrodyti sąžiningi, jie pateikia paskutinių siūliusių dalyvių sąrašą. O šiuos duomenis renkant į krūvą, galima pradėti analizuoti. Tuomet labai aiškiai matosi, kaip vartotojai dalyvauja aukcione. Kadangi tikri vartotojai elgiasi impulsyviai, jiems daug sunkiau galima taikyti apskaičiuojamas tendencijas (kiekvienas jų asmenybė su tam tikra pinigų suma). O programiniai robotai tokios savybės neturi.
Ką jūs pasakytumėte apie šiuos dėsningumus? Ar neatrodytų keista, kad dažniausia aukciono balsavimus pradeda telefono numeris, kuris vėliau antrą kartą nebalsuoja? Ar neatrodytų keista, kad labai didelis vienetinių statymų kiekis, kuris trukdo laimėti azartiškam lošėjui?
Kaip pavyzdį galima pateikti keletą aukcionų vykusių visai neseniai. Tai nėra kaltinimas, tai tik prielaida dideliam nepasitikėjimui…ypač jei žaidėjas (paslaugos tiekėjas) yra maža.

P.S.1 Už šio dėsningumo atradimą dėkoju bendradarbiui Sauliui.
P.S.2 Štai dar viena istorija rodanti tokių kompanijų sąžiningumą
P.S.3 Sekanti aukciono versija bus brangesnė, nes reikės įgyvendinti protingą apgaudinėjimą…. aš nesakau, kad jūs apgaudinėjate, tiesiog mūsų per mažai…
P.S.4 Ar valstybinės tarnybos turi kreipti dėmesį į tokią veiką?

23 responses to “Internetiniai aukcionai pro padidinimo stiklą”

 1. Darius says:

  Man iš viso įdomu ar tai legalu. Visgi tai praktiškai azartiniai žaidimai. Jie turėtų būti ribojami, jau nekalbant apie sukčiavimus.

  Teko skaityti 1cent (atrodo) interviu, tai aiškino jog turi įdiegę apsaugas, kurios neleidžia jiems sukčiauti.. nors aš kažkaip netikiu :)

 2. Sol says:

  Dėl P.S.2

  Informacijosapsauga.lt šios informacijos nebėra – Error 404 – Not Found, tačiau liko google kopija, informacijos internete nepanaikinsi :) <a href="http://209.85.135.104/search?q=cache:ukTfVcGYyhMJ :www.informacijosapsauga.lt/blogietis/kaip-laimejome-iphonea/+kaip-laimejome-iphonea&hl=lt&ct=clnk&cd=1&gl=lt” target=”_blank”>http://209.85.135.104/search?q=cache:ukTfVcGYyhMJ…” target=”_blank”>:www.informacijosapsauga.lt/blogietis/kaip-laimejome-iphonea/+kaip-laimejome-iphonea&hl=lt&ct=clnk&cd=1&gl=lt

 3. SOL: atstatys backupus… pradės veikti.

 4. Tomas says:

  Jei keltu kaina robotas buhalterija nesusivestu, nes viska rodyti reikia smsus, bankinius pavedimus laimetu siuslymus ir t.t., taip kad nesvaikit vaikai

 5. Kodėl manai buhalterija nesusives? Iš SMS uždirbta xxx LT ir pervesta į firmos sąskaitą. Daugiau buhalterijai nereikia… Jei būtų perkama prekė kažkokia, tai būtų kitas reikalas. O kai ateina pinigai iš trečios šalies tai visai kita opera.

  Juk pasipildant sąskaitą per banką (nusiperkant statymus), gauni daugiau nei perki… išvada vėl nesusives galai…… tad tomai manau pats nežinai apie ką kalbi

 6. Edvardas says:

  Kažkaip man atrodo, jog prizus laimi artimi žmonės, kurie užblokavus sistemą išsiunčia paskutinę žinutę. Viskas ten sumąstyta ir padaryta taip, kad būtų gaunamas didžiausias pelnas, o daiktas pasiliekamas sau.

 7. muchio says:

  Geras straipsnis. Bandžiau ir aš laimę skelbiu.lt aukcione. Bet po keleto įtartinų "sutapimų" rišau.

  P.S. Nuoroda į strapsnį iš RSS veda į 404, nes strapsnio paskelbimo datos nesutampa. (Nuoroda iš G reader: http://www.zilionis.net/2008-09-19/internetiniai-… )

 8. Mariau: Na ten pirmas postinimas buvo blogas.. tai ištryniau… ir iš naujo postinau.

 9. medutis says:

  Teko programuot mažiausio unikalaus pasiūlymo aukcionus, ten irgi visai įdomus azartas :)

 10. medutis says:

  Beje, jokių ten automatinių robotų nekūrėm, viskas sąžiningai, ir tikrai su nemažai prekių tas projektas eidavo į minusą, tačiau projektas buvo skirtas UK rinkai ir tikimasi naudos ateityje.

  Taip pat, pastebėjome, kad kai kurie lietuviškieji sms aukcionų puslapiai prizus perka pas mus (pigu.lt) ir iškart juos siunčia laimėtojams, kurie (esu tuo įsitikinęs), nėra jokie giminaičiai ar draugai aukciono savininkui.

 11. Medutis:

  – aš tikiu 100% kad prizai atitenka laimėtojams.

  – aš tikiu, kad stengiamasi bet kokiomis priemonėm biznį padaryti pelningą (kad mėnesio gale nebūtų minusas). Tad gali dėl akių praleisti kokią prekę stipriai į minusą.

  – UK yra daug didesnė auditorija tad nėra ką lyginti su Lietuva (60mln vs 3mln). Jei viskas vykstu sąžiningai manau būtų totalus minusas.

 12. E. says:

  Esu isitikines, kad sukciaujama, bet tikrai ne tokiais dideliais mastais. Manyciau sukciavimas daugiau reikalingas pradzioje, kol isisuka reklama. Bet kokiu atveju, pinigus daro kas kaip ismano, o kad nuolat atsiranda kvaileliu, metu metus zaidzianciu teleloto, tai cia jau daugiau ju beda. O del legalumo, tai yra 100% legalu. Ir tai nera laikoma azartiniu zaidimu, nes nera jokio atsitiktinumo faktoriaus, taigi nereikia ir jokiu licenziju.

  Toliau del to, kad prizus laimi giminaiciai. Laimi ne tik jie, bet ir adminai ir visi kiti, kol prisisotina prizais :D tiesa, turiu tik viena pavyzdi: draugo kaiminysteje gyvena vienas is tokiu aukcionu organizatoriu, tai nuolat nuolat mateme lauke prie konteinerio daug ismestu deziu nuo nauju ir vertingu prekiu :)

 13. Išbandžiau aš Bimbaso. Tai flash'o kaina gavosi kaip ir parduotuvėje. Bet visgi.. Nusipirkau už kelis centus:D

 14. Originalas says:

  Man toks įtarimas vien nuo skelbiu.lt kilo. Ne pagal statistiką, o pagal finansus.. -50% mobilio ryšio operatoriui, -20% mokesčių. Lieka 30%? :D Tai nuo kada Lietuviai užsiima labdara?? :D Prekės parduotos 2 ar 3 kart brangiau, bet tai nedirbs gi veltui? :) Štai kur klausimas suktasis! :) Jei skelbiu.lt būdamas toks populiarus nieko neišstena, tai kaip kokie centai.lt nesukčiaus??

  Galbūt kai pats programinai panašius HYIP, kurie taip pat tebūdavo žmonių apgaudinėjimas.. kažkas laimėdavo dėl akių, bet vistiek esmė būdavo pasiimti max sau. :) Tai dabar pamatai ir iškart pagalvoji, kaip su if prirašius galima būtų pagal laiką įterpinėt random telefo numerius arba registruotus user, kol pasiekiama norima suma. :) Nesvarbu, kad rodo SMS 1000 už daiktą, galbūt tikrų tebuvo 50 po 3Lt, o vistiek gi apsimoka. Ką ne? Juk vistiek nėra prizų. :)

 15. Pawka says:

  Dėl aukcionuose gyvenančių botų Vaidas visiškai teisus. Tai būna vienas iš reikalavimų, kurių prašo tokių tinklapių savininkai :-)

  O šiaip dabar čia nauja mada: kai anksčiau visiems reikėjo turėti pažinčių portalą, tai dabar visi persimetė ant aukcionų :-)

 16. Andrius says:

  O juose galima tik pirkti ar ir parduoti? Jei tik parduodi tai gal ne taip ir svarbu

 17. amm says:

  Laimejau vienam is siu aukcionu skrydi oro balionu 2 zmonems(skrydzio verte 950lt). Kadangi apie tuos nelegalius zaidimelius nieko neismanau, tai zaidziau istiesu saziningai. Ir ka po poros valandu vargo as ji laimejau! Viska paskaiciavus visus pavedimus ir t.t man tas balionas kainavo 42lt. Ne taip jau blogai ar ne? :)

 18. Pinigai says:

  Irgi neseniai tuos tinklapius pastebėjau, bet ir nepradėjau dalyvauti aukcionuose… Nes ten tikrai nesulauksi lengvos duonos su sviestu :)

 19. aš nesusigundžiau aukcionais, nes tai dvelkia apgaule :-P

 20. Nerijus says:

  Na jau ne karta pagooglinus patenku i buvusio kolegos puslapi, saunu ;)

  Seip is patirties galiu pasakyt apie panasius aukcionus(pvz ebay), nors konkreciai, tai buvo kazkoks kitas, tik dabar nepamenu tiksliai koks. Tai juose dirba ne(arba ne tik) robotai, bet zmones. Dirbo ir keletas mano grupioku, esme, tokia, kad siulomi geri daiktai uz minimalia pradine kaina ir garantuota galimybe nusipirkti pasiuliusima didziausia kaina. Tie darbuotojai("pirkejai") gauna minimalias kainas, iki kuriu turi uzkelti, uzkelia ir darbas atliktas, toliau jau varzosi realus pirkejai, jei realus pirkejas neuzkelia reikaimos kainos preke lieka aukciono organizatoriu rankose ir praejus tam tikram laikui vel siuloma aukcionui. Galbut net koks bendravimas buvo tarp dalyviu buvo galimas, tada jau tikrai atrodo, kad viskas legaliai vyksta, nors nera tiesiogines apgaules, bet organizatoriai viska kontroliuoja ir niekad nepralosia..

 21. mariux says:

  Buvau susidomejes Telebid.lt aukcionu. Vos susivaldziau ten nedalyvaves, nes labai jau lengva atrode galimybe islosti vertingus prizus :) Bet, aciu auksciausiam, pradzioj nutariau pastebeti aukciono eiga. Po kurio laiko pastebejau, kad aukcione labai aktyviai dalyvauja keli tie patys dalyviai. Buvau nustebintas ju atkaklumu ir ryztu laimeti. Stebejausi, is kur Lietuvoj atsiranda tokiu fanatu, kurie kiaura diena gali neatsitraukdami nuo kompo daryti statymus. Ir pinigeliu nemazai tokiam azartui reikia. Pasiziurejau i paskutiniu stambiu laimejimu sarasa – ten figuravo tu paciu aistruoliu nikai. Na galvoju gal tikrai zmones labai azartiski ir islose po kelis stambius prizus gali sau leisti pinigus leisti vejais… Viskas paaiskejo nakti, kai aukcionas paprastiems vartotojams buvo uzsidares – ten nuo 23.00 iki 09.00 praktiskai visi aukcionai uzdaryti. Uzdarytuose aukcionuose kovojo tie patys "aistruoliai". Paaiskejo, kad jie robotai ir aukciono organizatoriai uzmirso juos nakciai isjungti :) Zmones neuzkibkite ant tokio masaliuko – isleisite kruva pinigu ir galbut jums duos islosti koki menkaverti priziuka :)

 22. oksana says:

  is kur gauti tos kodus telebid.lt gal kas zino?

 23. oksana says:

  jau isytykinau viskai tai apgaule…sedi tie patys nikai ir siulo..is kur jie turi tiek laiko ir tiek pinigu mm..pasytykiu tik tuktuk.lt uz siulymus nieko nemoki ir zaidi iki tos sumos kurios pats nusprendiai nupirkti daikta..jau daug ka nupirkau…tai geriau nerizikuoti,nes vistiek nieko nelaimesi..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

> home
 • Apie mane
 • Apklausos
 • Blogas
 • Lietblogs Search
 • Nuorodos
 • Reklama mano bloge
 • Search
 • Tags
 • Testas
 • Projektai
 • Kontaktuok
 • Archyvas