Nori gauti straipsnius el. paštu - Prenumeruok

Podcastai – garso/vaizdo informacija norimu laiku

« »

Mano pirmas gyvenimo prisiminimas buvo, kad guliu už grotų (supraskite lovytės) ir žiūrėjau į televizorių. Ten rodė kažkokį rusišką filmą, kuriame malūnsparnis pakėlė automobilį (tarkim lada), o pagažinėje buvo žmogus. Turbūt taip jau susiklostė, kad man patinka televizija. pic_podcast_463_full Dabartinė televizija kokia yra dabar pasikeis todėl, kad gyvenimo tempas stipriai didėja. Vertingiausia paslauga  “TV on demand”, kitaip tariant laidos tada kada tu nori. Panaši paslauga veikia joost ir kiek panašią paslaugą teikia GALA (deja tik LTV ir MTV kanalo). Kitas būdas šį dalyką realizuoti yra podcast. Podcastus pradėjau klausyti tik prieš kelis mėnesius ir galiu pripažinti tai labai gera forma. Gali važiuodamas į darbą ar parduotuvėje paklausyti mėgstamas laidas.

„Podcast“ – tai RSS technologija paremtas garso arba vaizdo perdavimas vartotojui. Kiekvienas naujas laidos garso įrašas perduodamas vartotojui RSS kanalu. Vartotojas, norintis naudotis šia paslauga, turėtų savo kompiuteryje įsidiegti programą – „Podcast“ grotuvą.

Ką klausyti?

 • Lietuviškai:
  • Lietuvos televizija skiriu didžiausią pagarbą. Didžioji dalis televizijos laidų yra archyve, kuris gali būti bet kada peržiūrėtas. Tuo labiau patikusias laidas galima prenumeruoti. Pati vertingiausia man prenumerata “Popietė su Algimantu Čekuoliu“, dar ten prenumeruoju “Aerodromas“, “Tuk tuk Indija”, “Negali būti”. Laidas išsirinkti, bei prenumeruoti galite adresu http://www.lrt.lt/archyvas/
  • Žinių radijas: Galima prenumeruoti (http://www.ziniur.lt/podcast) visas arba patikusias laidas.
  • M-1 pateikia tik savo naujienų laidų bendrą srautą (http://www.m-1.fm/podcast/podcast.php)
 • Kitomis kalbomis sunku ką nors rekomenduoti, kadangi kiekvienas iš mūsų turi specifinius skonius ir pomėgius. Tad geriausia paieškoti patiems. Galima ieškoti su Apple iTunes programa, bet tam reikia tūrtėti registruota vartotoją šalyje su pilnu Itunes store funkcionalumu. Galima pabandyti pasieškoti vienojedaugelio podcastų direktorijų ar net bandyti pateikti ten  teikti savo podcastus.
  Galite pabandymui užsiregistruoti Best of youtube – linksmi YouTube filmukai, Geek brief tv – technologijos žaisliukų (gadgets) naujienos.

Tiesa pasakius pasigendu daugiau Lietuviškų podcastų. Technologiškai juos padaryti labai paprasta. Juk net nebūtina iškarpyti reklamų, tiesiog įrašas paruošiamas nuo – iki nustatytos valandos. Galėtų TV3, LNK, Lryto.tv taip pat patobulėti šiuo klausimu. Video transliavimą jau jos pradeda teikti, telieka tik įvilkti į tinkamą rūbą. ALIO TELEVIZIJOS AR MANE GIRDIT?

Šiandien pasirodė vienos laidos naujas skyrelis Džiugo failai (nezinau.lt autorius) per radio centrą.  Jis buvo transliuojamas anksti ryte, kai daugelis sapnuoja paskutinę sapno dalį, tad visai būti malonu gauti podastą ir šios laidelės dalies. Džiugai, tu su jais pakalėk a?

Ką jūs galite dar parekomenduoti?

11 responses to “Podcastai – garso/vaizdo informacija norimu laiku”

 1. +1 už „Džiugo failų“ podcast!

  O šiaip aš pats vienintėlį TWiT.tv podcast klausau. Matyt kadangi nuo jo pradėjau, taip aukštai užkilo kartelė, kad visi kiti atrodo šnipštas. Na, dar Tekzilla pažiūriu, bet čia tik periodiškai.

 2. Pawka says:

  Jau ilgą laiką džiaugiuosi LRT archyvu, tačiau jiem šiek tiek trūksta operatyvumo. Kartais žinių laidos vėluoja net porą dienų, norėčiau, kad jos būtų įkeliamos kelių valandų bėgyje nuo transliavimo pabaigos. Kitoms laidoms tai neprivaloma, tačiau žinios – visai kas kitą. Gi pasenusios naujienos jau nebenaujienos :-)

 3. Aivaras says:

  "Dabartinė televizija kokia yra dabar pasikeis todėl, kad gyvenimo tempas stipriai didėja."

  televizija kuria turime mano nuomone nesikeis i ta puse. tiesiog televizija pakeis tokie kanalai kurie interaktyviai teiks mums naujienas, zinias, idomybes tokiu budu kokiu mes pageidausime. tarkim kaip pvzdi galiu pasakyt kad youtube pataps butent toks hiperaktyvus ir novatoriskas kanalas leisiantis deliotis tai ka nori ziureti kaip tau patinka.

  o kas su dabartine televizija? ji pasens kartu su savo ziurovais. ir dabar televizijos ziurovu amzius zirgo suoliais dideja. beliko vienetai laidu kurios sudomina platesnes mases. ir dar kas juokingiausia tas laidas sugeba ideti keisciausiu (neziurimiausiu) laiku. nemanot kad tarkim kokius simpsonus rodant kasdien 20 -22 val tikrai atsirastu dar didesnis ratas zmoniu norinciu pasijuokti is siu geltonuju juokdariu. o ka dabar? dede petras dirba nuo 8 iki 17 tai mato tik kelius i zvaigzdes, zinias ir kakadu

 4. ichmbch says:

  Žinių radijas turi podcast :)

 5. ichmbch says:

  P.S. matau gravatarai truputuka paplaukę. Matau gravataro url yra prašomas 50 pixeliu gravataras, tačiau IMG width/height nustatyti 55 pikseliai

 6. ichmbch says:

  :)

  … labai persiprašau, aš taip maniau, kad skaičiau…, ale kažkodėl matyt žmogaus protas tuo ir įdomus, kad jame laikas nuo laiko pasitaiko juodų dėmių, kuomet tam tikra informacija taip ima ir neužsifiksuoja nors tu ką :)

 7. Mantvydas says:

  Visur girdėdavau apie tuos podcastus ir tik dabar su juo susipažinau. Ačiū.

 8. INferno says:

  Ištikro lietuvoje mažai podcast'u ar videcast'u ir ne tik televizijos – retas kuris sugalvoja kažką filmuoti, įrašinėti – kalbu apie paprastus blogerius. Kaikuriems trūksta tech skill'u, o kiti yra nepatenkinti savo balsu ar veidu (su veido rodymu iškyla ir kitų bėdų, kaip privatumas ir nepageidaujamas išgarsėjimas)

  Yra dabar tokie "nestabdom", o anksčiau buvo "nemelas" kurie užsiimdavo vaizdelių gaminimu.

  Atleiskit, jei ne apie tai, nes vblogg'ą sutapatinau su videocast'u :)

 9. G.B. says:

  Gal kas turite Popietė su Algimantu Čekuoliu podacstų archyvą?

  nes LRT ištrina senas laidas reiktų laidų ankstesnės negu 2010 01 24 /18:30/

  Dėkui!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

> home
 • Apie mane
 • Apklausos
 • Blogas
 • Lietblogs Search
 • Nuorodos
 • Reklama mano bloge
 • Search
 • Tags
 • Testas
 • Projektai
 • Kontaktuok
 • Archyvas