Prenumeruok RSS

Pirmieji įspūdžiai su macbook

« »

Prieš tai (pradedant nuo kokių windows 3.1) mano visos naudotos operacinės sistemos buvo Microsoft šeimos. Windows operacinė sistema tiesiog yra įaugusi į kraują. Prisipažinsiu, esu badęs pereiti net kelis kartus prie unix operacinės sistemos, bet nesėkmingai. Visų pirma man jos atrodė iki galo neišdirbtos (toks vaizdas ims ir sugrius), o ieškotis po forumus specifinių problemų sprendimų kažkaip nekilo rankos.

Atsiradus galimybei pigiai įsigyti naudotą mac (iš ishop.lt) su metų garantiją neištvėriau ir nusipirkau. O šiaip naujų kaina yra tikrai per didelė.

picture-1-540x3241

Pirmieji įspūdžiai

 • Pirminis įspūdis kad windows’ai buvo kurti dešiniarankiams, o mac kairiarankiams.
 • Pirmosios minutės prie mac laptopo gan keistos. Netik operacinė sistema nėra žinoma, bet ir pats kompiuteris kitoks. Klaviatūra nėra pilna (kaip dažniausiai esu įpratęs), tad trūksta keletą įprastų mygtukų. Paaiškėjo, kad juos galima realizuoti kelių mygtukų kombinacijomis. Įvairiems tikslams tų kombinacijų yra daug daugiau nei windowsuose. Prie jų įprasti reikia laiko, bet kai įpranti darosi tikrai patogu.
 • Touchpad tik su vienu mygtuku! Ir tas ne toj pusėje! Galima imituoti dešinį pelės mygtuko paspaudimą keliais būdais, bet tai tikrai ne pasiteisinimas. Vienas iš ex laptopų turėjo net tris :D. Tiesa panaudojus kurį laiką mac, pradėjau ne ten spaudinėti ant normalaus laptopo.
 • Magnetinis elektros kištukas yra GĖRIS. Tarkim jei toks būtų vienam iš ex Laptopų jis negulėtų spintoje – kažkada jam nulūžo adatėlė maitinimo skylutėje. Ir vien dėl jos buvo prarasta HP laptopo garantija. O atsitikus kažkokiai problemai su motinine plokšte – laptopą jau galima mesti į šiukšledėžę. Štai tau biznio klasės (brangaus) laptopo kokybė.
 • Mac yra draugiškesnis vartotojui nei windows’ai. Jis pasitinka su daug didesniu programinės įrangos komplektu. Žinoma, nereikia parmiršti fakto, kad tarkim Ubuntu irgi pasitinka su dideliu programinė įrangos kiekiu.
 • Mac kompiuterio užmigimas yra mistika. Uždarai ekraną užmiega, palieki nieko neveikiant – užmiega, nors nustatymuose nurodyta kitaip (na gal kitoks supratimas iš win). Yra sprendimas, kad nemiegotų – šerti kofeinu.
 • Darbo principai yra skirtingi. Tarkim is vieno disko į kitą perkeliant direktoriją (drag) vyksta kopijavimas, bet jei tai tam pačiam diske … perkėlimas. Prie tokių “linksmų” pokyčių reikia priprasti
 • Sakoma mac yra spartesnė ir nelūžta. Tiesa pasakius esu sugebėjęs ir mac sistemą pakabinti ir ji palagina man (spėju ram trūkumas)
 • Pabandymui teko emuliuoti Internet Explorer tiek wine, tiek crossover… nepatiko. Nestabiliai  ir neanalogiškai windows sistemai jie dirba. Daug geresnis įspūdis turėti dvi operacines sistemas paraleliniai (pasirinkimui vmware fusion, parallels programos). Tad turėsite gražius ir tvarkingus windows langus mac operacinėje sistemoje.
 • Tiek windows (winxp), tiek mac yra geros sistemos. Sudėjus vienos privalumus su kita gautum idealią operacinę sistemą.

20 responses to “Pirmieji įspūdžiai su macbook”

 1. + simonas says:

  Sveikinu prisijungus prie sektos. ;-)

  Pamatysi, prie Windows nebenorėsi grįžt.

 2. Sveikinu prisijungus :) Be to, puiki apžvalgėlė.

 3. Justas says:

  Uz kiek pirkai?:) Kad pasirode pigu:)

 4. Blynas says:

  Rašai "Tarkim is vieno disko į kitą perkeliant direktoriją (drag) vyksta kopijavimas, bet jei tai tam pačiam diske … perkėlimas. Prie tokių “linksmų” pokyčių reikia priprasti"

  O Windows'uose negi ne taip pat? :)

 5. Norėjau paantrinti Blynui, windowsuose kopijavimas vyksta lygiai taip pat kaip ir nupasakojai ;-)

 6. Mantvydas says:

  Heh mano svajonė kaip ir :D Tikrai pasisekė jog taip pigiai pirkai :) Geras reviu.

 7. […] kai jų gretos platėja. Taip taip, maloniai sveikinam Žilionį įstojusį į obuolių klubą! Jo pirmieji įspūdžiai, nuogastavimai bei atradimai susidraugaujant su MacBook’u. Dar kartą sveikinam su pirkiniu […]

 8. Maikas says:

  kadangi nepazysti mac os, jieskai jame windows. bet kai priprasi, nebenoresi grizt prie windows.

 9. […] • Vertingiausios Mac apžvalgos tos, kurios nepasiduoda aistroms ir blaiviai vertina produktą. Vaido man pasirodė tokia. • Sako, kad nauja Google įrankinė bando visiškai nužudyti Notebook tarnybą – kartais […]

 10. atgal i langus says:

  … arba bus kaip ir man – is pradziu dziaugies os x estetika ir judejimu kaip sniegu per kaledas – viskas nuostabu, balta, o po to tas sniegas pradeda erzinti ir tu isijungi pavasari – zaliai melyna windows kalva. pavasaris :)

 11. Tadas says:

  Na man tai Mac OS po kiek laiko pabodo, galiu pasakyt, kad Linux MacBook'e pas mane zymiai geriau dirba :D Ypac Mac OS man nepatinka softas, viskas mokama :D, aisku galima naudoti daug atviro kodo produktu, bet ten vel reikia isirashyti X ir prasideda poto visokios nesamones. Pvz, Inkscape pas mane reikedavo double-click daryti ant visu mygtuku :D Bet jeigu nieko nedirbi, tai Mac OS yra gerai, viskas paprasta.

 12. punktyras says:

  „Prisipažinsiu, esu badęs pereiti net kelis kartus prie unix operacinės sistemos, bet nesėkmingai. Visų pirma man jos atrodė iki galo neišdirbtos (toks vaizdas ims ir sugrius)“

  Unixin'ės sistemos „neišdirbtos“? Ims ir sugrius? 30+ metų neužtenka sistemai ištobulinti? Jei čia kalbėjai apie GNU/Linux distribucijas, tada suprantu. Grafinėje aplinkoje veikiančios programos galėjo pasirodyti nestabiliomis. Bet spėju, bandei jas seniai. Labai seniai.

  badęs -> bandęs

 13. Mac kairiarankiams sakai? Tada man reikia :)

 14. efk0nas says:

  Wlcm 2 the club :) Po poros metų su MacBook PRO galiu pasakyt, kad į Windows norisi žiūrėti tik tada, kai ant MAC'o pradeda grybaut… tas pats MS Office :) Be jo niekaip neišsiversi, o Windowsinė versija, kaip taisyklė, daug tvarkingiau dirba už MAC OS'inę.. Ai, dar įsijungiu stacionarų PC tada, kai kuri nors svetainė nedirba su Firefox ar Safari ir tenka atsiprašyt IE.

 15. vidas says:

  kaiptik desiniarankiams, nes desine ranka i kairia lenkiasi :))

 16. Mindaugas Juodaitis says:

  Linkėjimai nuo MacBook Pro 17".

  Dabar galėsim dalintis patirtimi :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

> home
 • Apie mane
 • Apklausos
 • Blogas
 • Lietblogs Search
 • Nuorodos
 • Reklama mano bloge
 • Search
 • Tags
 • Testas
 • Projektai
 • Kontaktuok
 • Archyvas