Nori gauti straipsnius el. paštu - Prenumeruok

Swedbank modernesnis mobilus bankas

« »

Įsivaizduokite situaciją, kad jūs prisikrovę pilną vežimą maisto produktų Maximoje (laukia didelis vakarėlis) suvokiate, kad grynų neturite pasiėmę. Pagrindinę banko kortelę pasirodo palikta namuose (o gal tiesiog PIN kodą pamiršote), bet jūs turite kitą kortelę (tarkim VISA), kuri surišta su kita sąskaita ir ten pinigų tarkim nėra. Ką daryt?

Tiesa pasakius buvau pakliuvęs į tokią situaciją, o sprendimas buvo labai paprastas – prisijungti prie banko, ir pervesti pinigus. Naudojant iPhone telefoną tam kliūčių visiškai nėra, tiesiog prisijungdavau prie normalios versijos ir persivesdavau pinigus. Žinojau, kad Swedbank turėjo ir paprastą mobiliąją versiją (kažkada buvau prisijungęs)  bet ji buvo nepatogi ir man nenaudotina.

Šiandien atradau, kad mobilioji versija yra stipriai pasikeitus, jos dizainas pritaikytas iPhone tipo telefonams. Prisijungus, galima atlikti vietinius mokėjimus, peržiūrėti sąskaitų išrašus,likučius bei valiutų kursus.

Tiesa pasakius matosi, kad ši versija dar nepabaigta ir nėra pakankamai tobula. Ką reiktų dar pakeisti?

 • Sąskaitų išrašą norėčiau matyti daugiau nei vieną puslapį informacijos
 • Galimybės susimokėti už paslaugas, e-sąskaitas
 • Kontaktai puslapis yra visiškai nesutvarkytas. Ten reikėtų daugiau informacijos apie arčiausius bankomatus / filialus

O jei prireiks pilno funkcionalumo – tiesiog prisijungsiu prie normalios versijos. O ko trūksta jums?

16 responses to “Swedbank modernesnis mobilus bankas”

 1. Pliusas jiems už tokios sąsajos turėjimą ir iškart minusas, kad ji veikia tik su iPhone. Dauguma iPhone pritaikytų svetainių puikiai veikia su Android, bet Swedbank nuėjo lengviausiu keliu — tikrina naršyklės pavadinimą ir jei tai ne iPhone — ate ate :)

 2. Deividas says:

  Ir aš nesenai pamačiau tą daiktą. Vien dėl to nusprendžiau, kad verta nueiti iki Omnitelio ir susitvarkyti e-parašą.

 3. Deividas says:

  Aš naudojuosi kodų generatoriumi, o jį nešiotis visur labai nepatogu.

 4. Gerai, kai bankas pavedimus iškart atlieka. Su SEB kogero nespėtum sulaukti iki parduotuvės uždarymo :) Man priimtinesnis variantas būtų kreditinė kortelė, nei prie kasos tarp banko sąskaitų pinigus permetinėt…

 5. Tamagochi says:

  O kuo tau standartinė mobili e-banko versija neįtiko?

  Yra viskas ko reikia: likučiai, pervedimai, šablonai, išrašai.

  Tik kartais būna lūžinėja servisas :)

 6. Mindauqas says:

  Bet visiška nesąmonė pritaikyti TIK iPhone'ams – kiek yra jų procentiškai ir kiek iš jų naudojasi Swedbanku ir kiek iš likusiųjų naudojasi mobiliuoju banku?? AR bus per visą Lietuvą 50 vartotojų? Verta dėl tie investuoti? Kažkaip šiais krizės laikais labai keistas sprendimas.

  Atleistina tik tokiu atveju, kad nebent tai dar testinė versija ir kol kas beta rėžime tik ant iPhone'ų veikia, o vėliau visiems leis naudoti.

 7. Tamagochi: na bandžiau labai seniai, tad kiek prisimenu nebuvo patogu. Gal "standartine" ir yra jau gera

  Mindauqas: taip nesamonė, bet manau čia beta :)

 8. Originalas says:

  Neįsivaizduoju, kokie jūs genijai, bet man tai jau lengviau būtų išmokti 4 pin poros kortelių skaičiukus, nei 6 skaitmenų mano sąskaitos ID (pastoviai keičiamą slaptažodį) ir 36 kodus po 6 skaitmenis. O jei pydarastke su iPhone pavogtų, tai būtum visiškai pwned. :D

  Plius būtų labai blogai, jei netyčia pamestum tą kodų kortelę, žymiai blogiau nei pačią banko kortelę.. Kadangi, jei netyčia kas prisijungtų, tai be vargo nušluotų visus pinigus nuo sąskaitos tiesiog savo kompe.. o su banko kortele tai dar kruškis, jei blogai bankomate pin suvedei, ar pardavėja paprašė dokumento, nes abiem atvejais turėtum prarasti tą pačią kortelę. :)

  Tuo pačiu ir kortelių pin neprisimenu, bet už tai prisimenu, kur jie užšifruotai online padėti, todėl nesukdamas galvos, galiu per telefo naršyklę juos susirasti ir prisiminti. :) Nes ir man buvo, kai dažnai telefus keičiu, kad tiesiog nueinu iki pardos, o tada prisimeni, kad tik su senu telefu galėjai prisiminti pin.. :D bet dabar online pasidėjau, nes vistiek kortelės fizinės, pin online, dar koduoti ir dar nežinia kur, tai ramiausiai miegi, bet bet kur gali prisimint visus ir nebūtinai net su savo kompu ar telefu. :)

 9. Mindauqas says:

  @Vaidas, na vistiek mane nervina visokie pritaikymai iPhone'ams. Kad ir ta pati Lrytas lt mobilioji versija m.lrytas.lt – labai būtų įdomu pažiūrėti statsistiką, kiek procentiškai ten apsilanko iPhone'ų. Jeigu dar atmesti bandymus iš Omnitel salonų, kur jie vis siūlo per iPhone'ą paskaityti specialiai pritaikyta lrytas.lt, tai manau mažoji dalis būtų. Bet ne vis tiek darom specialiai iPhone'ams. Hrrrr :)

  @Orginalas, nieko mokytis nereikia ;) mobiliojo versijoje kodų kortelės/generatoriaus beveik nereikia (nebent darysi pavedimą, ne iš 'Nustatytų mokėjimų'). O prie pagrindinės svetainės patogiausia su m-parašu prisijungti. Belieka tik laukto, kol Omnitel apmokestins M-parašą….

 10. Originalas says:

  IMO, tai Visa ir panašiai buvo sugalvota, kad galėtum atsiskaityti net Afrikoj.. ir dar saugiai, jei su galva naudoji. :) Dabar vistiek žymiai didesnė rizika pamesti telefą ar kad jį pavogs, o jei netyčia dar ir su slaptažodžiais..

  Mano nuomone, nereik išradinėt dviračio, nes su telefu tik sunkiau ir nesaugiau atsiskaityti. Plius tą pačią banko kortelę vistiek turėsi naudot. Tai pažaisti galima ar pasirodyti pardoj su iPhone, bet naudos mažai, o ir ne žaidimams bankas skirtas, ypač jei realiai ten pinigus laikai per daug sąskaitų, o ne tik paskutinę algą, kuri galbūt būna ant dažniausiai naudojamos kortelės..

  bent aš turiu net kelias sąskaitas, kur vienoj kaupi bapkes, kitą naudoji su kortele kasdienai ir trečią, kuri pririšta tik prie internetinės kortelės. Gal iš šono ir atrodo paranojiška, bet jei realiai žinotumėt ir matytumėt, kaip lengvai karderiai šluoja bapkes, tai patys ir tą patį darytumėt, arba kojinėj bapkes laikytumėt. :D Aš tiesiog su galva naudoju ta el. bankininkyste ir korteles, todėl daug ramiau miegu. :)

 11. Autorizacija per telefoną su e-parašu yra saugu ir tai veikia su bet kokiu telefonu. Saugu yra dėl to, kad reikia įvesti tam tikrą slaptažodį (apsaugai).

  Aš irgi turiu kokias 3 sąskaitas tam pačiam banke :) Viena pririšta prie Visa. tad bet kada, bet kurioje vietoje saugiai galiu persivesti pinigus į ją. Patogu ir ramu.

 12. Deividas says:

  O vat ir problema. Prie įmonės sąskaitos negaliu prisijungti. Belieka džiaugtis nuosavais pinigėliais.

  Žinoma, kad čia paslauga ne kasdieniam vartojimui. Bet kažkokiu extra atveju tai ypatingai naudinga.

  Dedu dar vieną labai riebų pliusą Swedbankui.

 13. Anonymous says:

  Nepasitikiu mobiliąją bankininkystę, pas mane telefone neįdiegta anti adware ir antivirus programinė įranga :)

 14. man patinka interfeisas.
  speju ne Lietuvoj kurtas app :)

 15. […] nusprendžiau išbandyti M-parašo galimybes, tuo labiau, kad Swedbankas sukūrė tikrai patogią mobiliąją versiją (nesuprantu kodėl to daikto […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

> home
 • Apie mane
 • Apklausos
 • Blogas
 • Lietblogs Search
 • Nuorodos
 • Reklama mano bloge
 • Search
 • Tags
 • Testas
 • Projektai
 • Kontaktuok
 • Archyvas