Prenumeruok RSS

Svetainės talpinimas ir serverio resursai

« »

Vienas iš dažniausiai iškylančių klausimų prieš paleidžiant, bet kokį projektą – kokį talpinimo planą pasirinkti. Paprastai firmos svetainei / blogui dažniausiai užtenka paprasčiausio plano (shared hosting). Didėjant programinės įrangos reikalavimams (tarkim e-shop) ar vartotojų kiekiui reikia vis galigesnio serverio.

Naudojant pigiausiais talpinimo planus dažniausiai net nereikia rūpintis nei serverio priežiūra, nei resursų stebėjimų. Bet būna įvairiausių išimčių. Blogiausiai yra tuomet, kai vartotojas gauna pranešimą: “Informuojame, kad jūsų talpinamos interneto svetainės itin smarkiai apkrauna mūsų serverio centrinį procesorių (CPU), todėl trikdo kitų klientų tame pačiame serveryje patalpintų svetainių darbą.”  ir siūlo pasirinkti brangesnį dedicated planą. Vartotojas paprastai jokių įrodymų negauna.

Nuomojant bent dalį serverio (dedicated hosting) situacija yra kitokia. Kadangi jūs patys turite pasirinkimo teisę kokią serverio programinę įrangą instaliuoti, galima įdiegti papildomus serverio resursų stebėjimo komponentus. Ką reikia stebėti? Kad ir vienas iš svarbių parametrų operatyviąją atmintį. Įsivaizduokite, kad atidarant tam tikrą puslapį sunaudojama 10MB atminties. Paprastai pigiausių dedicated serverių apribojama iki 256MB, 512MB, tad nesunkiai galima paskaičiuoti, kiek vartotojų vienu metu gali lankytis, be trukdžių (papildomas laukimas, puslapio atidarymo greitis). O dar nereikia pamiršti, kad operatyviąją atmintį naudoja ir serverio programinė įrangą (duomenų bazės, apache, el. paštas servisai ir t.t). Žinoma vienu metu 20-50 vartotojų jau yra tikrai nemažai (tai gali būti ir  >50-60 tūkstančių parodymų per valandą!), bet dideliuose projektuose, bei piko metu tai gali laisvai nutikti.

Todėl būtina stebėti serverio resursus norint turėti nuoseklų serverio darbą. Viena iš rekomenduotinų priemonių munin. Šią programa gan nesunkiai galima instaliuoti ir galima surasti tikrai naudingų pluginų (o suinteresuotiems pasirašyti, kad ir savo).

Suinstaliavus ir per laiką gavus tam tikrą statistiką, daug lengviau daryti išvadas reikia ar ne galingesnės sistemos.

7 responses to “Svetainės talpinimas ir serverio resursai”

 1. Arvydas says:

  Ačiū, labai pravertė tavo informacija.

 2. minde says:

  cituoju: "Nuomojant bent dalį serverio (dedicated hosting) "

  Čia reikėtų patikslinti, kad serverio dalis nėra visas serveris.

  Dažniausiai, kalbant apie serverio dalies nuoma, turima omenyje VDS (virtualus dedikuotas serveris) – kai turima tik dalis serverio, bet yra galimybės gauti/valdyti dalį serverio resursų, diegti norimą programinę įrangą ir pan.

  Viso fizinio serverio nuoma jau galima vadindi dedikuotu serveriu, kai visi vieno serverio resursai priklauso jums (-;

 3. ademas says:

  Kai svetainė turi labai daug lankytojų, patariu naudoti Lighttpd vietoj Apache – ta pati mašina gali aptarnauti iki 10 kartų daugiau lankytojų. Išbandyta! Be to Mysql duomenų bazėje, jei nenaudojamos INNODB funkcijos, visas lenteles reiktų konvertuoti į Myisam – žymiai sumažina resursų poreikį.

 4. Naudojau ilgą laiką. Truputi daug resursų ryja, bet šiaip neblogas daiktas.

 5. Zodynas says:

  Paskutiniu metu shared ir dedicated pigiausi planai siulomi vos ne uz ta pacia kaina, taigi nera kazkokios problemos net pigesni dedicated plana pasiimt, pinigine prasme labai didelio skirtumo nebus.

 6. […] Dar vienas programų paketas už mažą kainą.Prieš pusę metų rašiau apie panašų skirtą munin leidžiantį stebėti serverio resursų grafikus. Per PHP konferenciją sužinojau apie […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

> home
 • Apie mane
 • Apklausos
 • Blogas
 • Lietblogs Search
 • Nuorodos
 • Reklama mano bloge
 • Search
 • Tags
 • Testas
 • Projektai
 • Kontaktuok
 • Archyvas