Nori gauti straipsnius el. paštu - Prenumeruok

Išnaudokime automatinį veiksmų vykdymą

« »

Automatinius veiksmus naršyklėje galima išnaudoti web programų/puslapių testavimui, nustatytų veiksmų eigos vykdymas ar tarkim simuliuoti žaidimų veiksmus (cheatinti)

Viena iš sunkiausių užduočių kuriant bet kokią programinę įrangą (tas pats yra ir web svetaines) yra testavimas. Priklausomai nuo poreikių testuojama tiek rankiniu tiek automatiniu būdu, O tai kartu yra ir sudėtingas ir monotoninis darbas. Automatinis testavimas žymiai pagreitina ir supaprastina visą testavimo procesą.

Bet kurio testavimo esmė gauti teisingus rezultatus su kontroliniais duomenimis. Tai gali vykti tiek programiniame lygmenyje (į kurį veltis dabar nesiruošiame), tiek interfeiso. Tarkim jums reikia ištestuoti e-parduotuvės pirkimo mechanizmą. Papildžius e-parduotuvę papildomais moduliais (ar atnaujinus tam tikrus programinius kodus) rezultatas turi nesikeisti, paprastai tariant neturi sugriūti sistema. Tad automatinis skriptas įdeda į krepšelį nustatytas prekes, patenka į krepšelį ir jį patvirtina ir taip nueinama iki pat galutinio atsiskaitymo. Jei visi kontroliniai punktai teisingi – vadinasi viskas veikia teisingai.

Keletą programų pasižaidimui veikiančių firefox naršyklėje: SeleniumiMacros .

Kaip pavyzdį pateiksiu kuo tai naudinga paprastam vartotojui su iMacros (iš facebook’e žaidimo  Startfleet Commander). Tarkim yra galimybė, kas tris minutes atlikti misiją resursams rinti. Pats optimaliausias būdas surinkti kuo daugiau resursų – vykdyti kuo daugiau misijų. Pasinaudojus tokia programa galima pasidaryti programėlę

VERSION BUILD=6251204 RECORDER=FX
TAB T=1
FRAME F=2
TAG POS=44 TYPE=SPAN ATTR=TXT:Start
TAG POS=44 TYPE=SPAN ATTR=TXT:Start
TAG POS=44 TYPE=SPAN ATTR=TXT:Start
TAG POS=44 TYPE=SPAN ATTR=TXT:Start
TAG POS=44 TYPE=SPAN ATTR=TXT:Start
TAG POS=44 TYPE=SPAN ATTR=TXT:Start
TAG POS=44 TYPE=SPAN ATTR=TXT:Start
WAIT SECONDS = 160

Tarkim ši programėlė paspaudžia tą patį mygtuką 7 kartus ir palaukia reikiamą sekundžių kiekį. Paleidus programėlę ciklu gauname norimą efektą. Paleidžiame atskiram ir einam pailsėt, pramogauti ar paprasčiausiai dirbam tai ką reikia :)

2 responses to “Išnaudokime automatinį veiksmų vykdymą”

 1. Teko domėtis automatiniais testavimais. Tu čia pasakojai apie žaidimus, o man teko tai panaudoti darbiniais tikslais

  Dauguma tokių įrankių reikalauja daugiau ar mažiau programavimo žinių (ir tai, ten dažniausiai būna nauja specifinė tik tam softui tinkanti programavimo kalba (jei taip galima pavadinti)). O testuotojas (fronto) juk dažniausiai būna ne programeris.

  Selenium išsprendė šią problemą. Jis turi du įrankius – Selenium IDE ir Selenium RC.

  Selenium IDE – tai ką tu ir aprašei – įsidiegi įskiepį ir įsirašai veiksmus step by step ir poto juos atkartoji. Bet iš tikrųjų jos paskirtis yra sukurti testcase (kurių gali prikurt n skaičių) ir jį panaudoti jau dedikuotame serveryje paleidžiant šį testą (ir dar daugybę kitų) kad ir kiekvieną naktį per Selenium RC.

  Selenium RC yra suderinamas su keleta populiariomis kalbomis (PHP, Ruby, JAVA), bet visgi ji atlieka tik WEB testavimo funkcija.

  Beveik visi frontinio testavimo įrankiai turi vieną ar net kelias bėdas. Dažnai yra sudėtinga ištestuoti kelias svetaines, kurios yra viena nuo kitos priklausomos. Pvz.: Perki vienoje svetainėje (frontend), balansą matai kitoje svetainėje (backoffice), ten atlieki tam tikrus patvirtinimo veiksmus, rezultatą vėl reikia pamatyti toje pačioje frontend svetainėje. Dažniausiai to neišeina padaryti, reikia programuotis papildomai.

 2. Taip Tadai, mano įrašo esmė šį kartą buvo skirta paprastiems mirtingiesiems :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

> home
 • Apie mane
 • Apklausos
 • Blogas
 • Lietblogs Search
 • Nuorodos
 • Reklama mano bloge
 • Search
 • Tags
 • Testas
 • Projektai
 • Kontaktuok
 • Archyvas